şükela:  tümü | bugün
 • manisa salihli'de pompalı tüfekle vurularak öldürülen 17 yaşındaki genç kız.

  haber linki
 • hayati elinden alinan gencecik insan. bunu yapan nasil bir insan(!) evladi, nasil bir yaratik. bir insani öldürecek kadar sana ne yapmis olabilir? bu nasil bir hastalikli zihniyettir arkadaş!
  koronodan once bu salgin durdurulmali. bu zihniyete sebep etmenler ortadan kaldirilmali. suc hepimizin. kayitsizlarin.
  edit: imla.
 • -
  edinilen bilgiye göre arkadaşının kullandığı bir otomobil ile benzin istasyonuna gelen ceren kultaş, arkadaşı otomobili yıkarken cep telefonu ile henüz tespit edilemeyen bir kişiyle tartıştı.

  bu tartışmanın hemen ardından motosiklet ile benzin istasyonuna gelen ve kimliği tespit edilemeyen bir kişi, uzaktan pompalı tüfekle ceren kultaş’a 3 el ateş etti.
  -

  olum şurayı okuyup yazacak bir şey bulamadım. bu kadar basit ya insan öldürmek, çok canımı sıkıyor.
 • büyük ihtimalle ya benimsin ya kara toprağın diyen bir manyağın yaptığı cinayet. bu kaçıncı artık cezalar yapılan suça eşit olmalı. anladınız siz o eşitliği.
 • artık ne desek boş.
  hayatının baharında yine bir genç kızımız, cani bir maganda tarafından öldürülüyor.
  allah rahmet eylesin.
 • muhtemelen yine bir "erkek" namus..vs hezeyanı yüzünden daha neredeyse yaşayamadam öldürülmüş masum bir kız çocuğu. bu resim sanırım onun geçmişine ait.

  https://scontent.fsaw2-1.fna.fbcdn.net/…oe=5eeb11c2

  bakıp üzülemeyen var mı ? profilinde kedi resmi falan olan bir kız çocuğu lan.

  peki bu suçu işleyene ne olacak ? muhtemelen hiçbir şey. yani ceza alacak elbette hatta belki ileride idam falan da gelir. ancak çok büyük erkek katliamları yapmadığınız ve acımadan her kadın cinayetini işleyen erkeği asmadığınız ve bunu isyanlara, oy kaybına falan kulak asmadan demir bir yumrukla yapmadığını sürece işe yaramayacak. neden ?

  bu kadınları öldüren erkekler bunu bir gurur vesilesi olarak görüyor. gücünü tescilliyor. iktidarını perçinliyor. öyle ki ondan gelecek olan her şeye razı durumdalar. "bunu kendilerine verilmiş bir tür ilahi/organik hak olarak görüyorlar." cezadan korktuklarını düşünüyor musunuz ? tabi ki hayır. erkekler bu cinayetlerden sonra seve seve hapse giriyor hatta kendi kafasına sıkıp öldürecek kadar kendilerini kaybediyorlar. ancak genelde hapse girip paşa gönlünce cezasını çekmeyi göze alıyorlar. gurur ve onurları devam ediyor. onlara yaratılıştan verilen bir hakkı kullanmanın müthiş kıvancıyla birlikte bu kader oyununa arada ah ederek hayatlarına muhtemel bir şartlı salıvermeye kadar razı geliyorlar. tabi ne aileleri ne de toplum tarafından üzerlerinde böyle bir baskı falan yok. herkes farkında olmasa da öyle düşünüyor çünkü. peki bu hakkı veren ya da var olduğunu hissettiren ne ?

  küfürlerimize kadar girmiş ve dilimize dahi sirayet etmiş "sikme" yani argoda yenme, canına okuma, dolandırma, dövme...vs gibi tüm üstünlük alametlerinin sembolü erkek cinsel organının varlığı bu iktidar hissinin sebebidir. onun varlığı erkeğe kadınları dövme, öldürme, bıçaklama, işkence etme ve aslında istedikleri herşeyi buyurma özgürlüğü vermekte erkek de bunu tepe tepe kullanmakta haliyle.

  peki intihar edecek kadar ileri gidenleri bir kenara ayırırsak öldürdükten sonra yaşamına devam etme düşüncesinde olanlar için en caydırıcı ceza ne olabilir ? bana kalırsa erkeğe kafasındaki farkında olmasa da hükmetme yetkisini, öldürme, dövme, hakaret etme ve her türlü buyurma yetkisini veren cinsel organı yani iktidarının kaynağı, onu erkek yani hükmeden güç yapan silahı tehdit edilirse ve bu tehdit ciddiyetle uygulanırsa (alacakları hapis cezasına ek olarak) düşüneceklerine eminim. hiçbir erkek hayatının sonuna kadar onu onurundan gururundan ve şerefinden yoksun yaşamasına neden olabilecek böylesine bir eyleme kalkışmayacağına kalkışanların da çok çok az olacağına emin olabilirsiniz.

  bu cezanın uygulanması için ille de bir kadını öldürmesine gerek yok. yaraladı, sakat bırakmaya çalıştı, sürekli şiddet uyguladı, yinelenen taciz, tecavüz...vs kadınlar üzerinde denedikleri her şey bu şekilde ve adil bir paylaşımla cezalandırılırsa göreceksiniz ki en büyük silahları tehdit altında olunca o cesaretleri azalacak.

  ne desem bilemiyorum. şu yukarıdaki resim beni o kadar üzdü ki.
 • takipçisi olacağız, suçlu cezasını alana kadar... geri getirmeyecek bilsek de.
 • tecavuzculeri ve katilleri hukuka ve vicdana aykiri sekilde sadece bir kisi veya zumrenin politik cikarlari icin serbest birakirsan bu tarz durumlar kacinilmaz olur. suc islemeye meyili olan insalarda "nasil olsa serbest kalacagim" seklinde bir bilinc olusturup onlari suc islemek icin motive ediyorlar.

  ayrica pompali tufek teminin bu kadar kolay olmasini da anlayamiyorum, av icin elverissiz bir silah ve cok kolay sekilde 3 kurusa isteyen gidip alabiliyor. tamamen sacmalik.
 • kalabalık gündemde arada kaynayan feci bir cinayete kurban gitmiş kız. böyleleri gerçekten cezasını buluyor mu merak ediyorum doğrusu.