şükela:  tümü | bugün
758 entry daha
  • ailesine sabır, kendisine de rahmet dilemekten başka elimizden bir şey gelmeyen üzücü olay.

daha önce de cinayet işlemiş, 13 sene kaçak yaşamış, sonra tesadüfen yakalanmış ve firar ettikten 3 gün sonra bu cinayeti işlemiş biri, kesinlikle kiralık katildir ve arkasında tehlikeli birileri vardır.

hapishane içerisindeki güvenlik kameralarının firar gününe ait kayıtlarını seyredip, o gün gerçekten firar mı etti? yoksa birilerinin yardımıyla gizlice çıkarıldı mı? sorularına cevap bulmak isterdim.

13 sene boyunca hapse girmemiş birisi, hapisten nasıl firar edebilir? gencecik bir kızı, nasıl bir tecrübeyle kalbinin ortasından bıçaklayabilir?

umarım bu yazdıklarımı, yetkili ve vicdanlı bir insan evladı okur da, firar gününe ait hapishane kamera kayıtlarını incelemeye çalışır. ben, bu katilin kendi çabasıyla firar ettiğine inanmıyorum...
  • o kadar mutsuzum ki. bir o kadar da sinirli. haberi dün öğle saatlerinde gördüm. kan beynime sıçradı geçmiyor da hiç. midem bulanıyor artık böyle haberler gördüğümde. sonrasında yapılan yorumları görünce iyice tiksiniyorun. yazık. çok yazık. rahat uyu güzel kız. insanlıktan nasibini alamamış hemcinslerim adına ben özür dilerim.

"örkök törörö dö vor kö omo kömsö konoşmoyor. " diyip bu olayları kendi kafasında hafif gören tek hücreliler.sizin bombok konuşan ağzınızın yayını, aptal aptal entry yazmanıza yaran ellerinizi sikeyim.
  • hiçbir cevabın, nedenin kabul görmeyeceği bir cinayet, bir katlediliş var ortada.

şerefsizin sabıkası varmış, daha önce cinayet işlemiş, 13 yıl kaçak yaşamış ve 3-4 gün omce firar etmiş! kamera görüntüsünden de aşikar ki elini kolunu sallayarak gezen bir firari suçlu! gencecik bir insanın hayatını aldı. bunun hiçbir suretle kabul edilebilir yanı yok, böyle yaratiklara rağmen yaşamaya devam etmek zorunda olmak ölmekten daha zor geliyor ruhuma.
  • kamera kayıtlarını izlediğim zaman ceren’in yanından geçen başka bir erkek de arkasını dönüp ceren’e bakıyor. yani kız alımlı ve güzel bir kız.

ceren katilin önünden geçince de bence katil o anda cereni sapıkça bir dürtüyle takip etmeye başlıyor. katil ceren’i gördüğü anda karar veriyor takip olayına bence ben öyle gördüm.

ceren’in apartmana girmesini beklemiş gibi tecavüz etmeyi düşünmüş olabilir. düşündü diyelim ve ceren karşı koydu. anlayamadığım nokta çekip gitmiyor gözünü bile kırpmadan öldürüyor.

adam ya ağır psikopat ya da birisi tarafından tutulmuş cinayet için. cezaevi firarisi olması da gözünün kara olabileceğini gösteriyor. birisi dese ki al şu 50.000 tl yi şunu öldür. adam şu mantıkla bakar zaten her an yakalanabilirim kaçağım o yüzden teklifi kabul edebilir.

ancak bence herşeye ceren’i gördüğü an karar veriyor ve geri kafalı ağır bir psikopat.
  • bu gece kadınları uyutmayan birikmiş, yoğunlaşmış korku, üzüntü ve tedirginliğin sebeplerinden biri.
  • devletin; cana kıyan bir vahşiye, yatacak yer verip karnını doyurması benim kanıma dokunuyor.

evet ben de biliyorum ama kanıma dokunuyor...
  • bir şeyler yazmam gerekiyor, bu başlığın yukarıda kalabildiği kadar kalması gerekiyor ama içim almıyor yaşanan şeyleri bu ülkede artık.

içim parçalandı, son zamanlarda çok masum insan hayatını kaybetti.
  • https://m.facebook.com/…zu6mtaymtu5njcwodi3njm4mjq=

kızın yaşadığı ilçede ayakları kesilmiş kedilerin haberi var. belki bu sapık kesip atmıştır. çocuğa, kadına şiddetin öncülleri böyle vahşetlerdir. şiddet istemiyorsanız hayvanlara eziyet etmemeyi şımarık, her canlıyı peluş oyuncağı sanan veletlerinize öğreteceksiniz. ya da hasta piçinizi acilen tedavi ettireceksiniz. yapmazsanız o eller büyüyünce bıçak olup kalbinize, satır olup kafanıza saplanır.
  • insan ne yazacağını şaşırıyor üzüntüden. bu nasıl bir ülke? nasıl bir suçlu senelerce elini kolunu sallayarak dışarılarda tehdit unsuru oluşturabiliyor, polisler ne yapıyor?

valencia’ya gitmiştik evvelki sene. bir kadını gece 1de bisiklet sürerken görmüştüm. o kadının özgürlüğüne, kafasının rahatlığına o kadar imrenmiştim ki. arkasından öylece bakakalmıştım.

biz türk kadınları gece sokağa tek başımıza çıkamayız korkudan, ne işimiz var çünkü o saatte dışarıda? sokaklar erkeklerin hakkı. biz kimiz ki? başımıza bir şey gelse suçlu biziz ilk önce.

mesaiye kaldığım akşamlarda eve dönerken sokağın başında indirirdi servis. eve kadar bi 40-50 m yürürdüm. bir kadın olarak o saatte işimden dönerken bile yaşadığım korkuyu anlatamam. acaba biri arkamdan gelir mi? önümü biri kesse ne yaparım? iki kişi geliyor ama konuşuyorlar. konuşuyorlarsa bişey yapmazlar heralde. birileri geliyor ama yanlarında kadın var neyse. vb daha neler geçer aklımızdan. can mal namus güvenliğimiz yok çünkü bu ülkede.

her gün ama her allahın günü ceren gibi kadınların öldürüldüğünü görünce kahroluyoruz. hep o anı düşünüp binlerce kez öldürülüyoruz. politikacısından oyuncusuna, polisinden gardiyanına yobazına, sebep olanların hepsi yerin dibine batsın.
  • bu ülkede kadınlar ne çekti be kardeşim... ne yazsak boş.
82 entry daha