şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: can sungur)'un sevgili hatunu. tarihçi twitterda #tarihmeraklısınatavsiye hashtag i ile güzel bilgiler veriyor. genel tarih anlayışınızın dışında bir tarihçi şu aralar erken dönem osmanlı tarihi çalışıyormuş. ayrıca acemi filozof diye minnak bir youtube kanalı var takip edilesi.
  • (bkz: #73500525)
  • jahrein'in yayınında tanıdığım entelektüel kişi. gençlere tarihimizi güzel bir şekilde anlattı. ayrıca acemi filozof adındaki kanalında dede korkut okumalarından tutun gezi ve kültür tarihi videolarına kadar gençlerin takip etmesi gereken yayınlar yapmaktadır.
  • bir kadın olarak rol model alıyorum kendisini.
    hanımefendinin tespitlerini dikkate alınız. önerilerini önemseyiniz. dost acı söyler.
  • son zamanlarda keşfettiğim, twitch ve youtube'da tarih yayınları yapan bir yayıncı.

harika diksiyonu ve anlatımıyla dikkatimi çektiğinden itibaren kendisini takip ediyorum.
    şaka maka oğuznameler, destanlar okuyor, tarihi sıkıcı bulabilecek insanlara bile eğlenceli anlatımıyla ulaşmayı başarıyor. eleştirdiğim yönleri olabilir fakat, başardığı en önemli şey tarih konusunda ciddi ciddi gençlere ve belli bir kitleye ulaşmasıdır.
    çok ciddi yorumlamış olabilirim fakat gerçek bu.

ülkenin malum durumu akademik kariyer yapması bence kendisini köreltir diye düşünüyorum. bademlerle uğraşmaktan bilim yapabileceğini hiç zannetmiyorum. ileride mutlu güzel yarınlarımız olursa, o zaman hiç durmasın derim.
  • sevgili cs'nin hanımıdır.
    yayınlarını izledim, izlemekten çok oyun oynarken arkaya açtım ve mis gibi bilgi aldım.
    hani büyük balığın eti olur ya, löp löp çıkar böyle, hanımefendi löp löp bilgi veriyor.

internetin bir köşesinde böyle kaliteli insanların olması güzel bir şey.

bizim toplumumuz bilgiye aç.
    ve bu açlığı sigarayla bastırır gibi saçma sapan şeylerle bastırıyor insanlar.
    devam edin hanımefendi.
  • kendisi ile twitterdan ufak bi konuşmamdan sonra beni engellemesinden anladığım kadarıyla kendisi özür dilemekten, kendisini hatalı görmekten aciz kalmış bir insan kişisi.

bilgisayarımdan ses geliyor dedi, can abiye söyle istersen fandan geliyorsa eğer ses, fan milini ve fanın mil yuvasını yağlasın abla dedim diye, hay size de can abinize de diye atarlanması ayrı manasız, üzerine kendi twitter hesabını dondurup ardından tekrar açıp beni engellemesi ayrı manasız. yardım etmeye çalışmamı artniyetle yaklaşarak kendi karakterini ortaya koyması...

yayıncılığına ya da işindeki veya keriyerindeki başarısına bir şey diyemem ancak kişiliğinin ne olduğunu görmüş olduk böylelikle.

eşi sebebiyle twitch'de ön plana gelmesi sonucu da aşağılanma duygusuna mı kapılıyor bu kadar anlayabilmiş değilim. ancak olacakları, öngörüp ona göre reklamını yaptırmalıydı ya da eşinin yapmasına izin vermemeliydi.
  • (bkz: #84641599)
  • kendisi twitch mecrasında, bugüne kadar görebildiğim iki entellektüel kişiden biri. ikisinin de takipçisi az. izleyeni az. kendilerinden öğrenen az ama onların öğreteceği epey şey var.

ülkede ki böyle insanlar kıyıda köşede kalıyor işte.

bu arada şamanlar ile alakalı epey güzel içeriklere sahip, kendisi sayesinde, birkaç kaynak edindim. uzun zamandır arıyordum.

ingilizce konusunda epey iyi. tecrübesiz olanlar için oldukça güzel tüyolar veriyor.

edit: twitch kanalı acemi_filozof diye geçiyor.
  • twitter sayesinde tanıştım kendisiyle. uzun zamandır takip ediyorum. eğer türk tarihine ve destanlara meraklıysanız ( ki bunlara bulaşırsanız zaten daha bir çok şey merakınızı celbedecek) kesinlikle hem twitter'dan hem de youtube'dan takip etmelisiniz. çok nokta atışı kitap önerileri veriyor. daha okuyup da memnun kalmadığım bi onerisi olmadı. ayrıca gayet sıcakkanlı samimi biri. tarihi herkesin anlayabileceği dilde anlatıp öğrenmeye açık insanlara büyük katkı sağlıyor.