şükela:  tümü | bugün
  • yiyebileceğiniz en güzel hazır patlamış mısır.
  • (bkz: olmuş bu)
  • reklamında konuşulan "mısırca" şu kelimeleri içerir: pop-corn, hümeyra, giderayak.
  • eski mısır'da geçen reklamı şu sıralar her kanalda dönen patlamış mısır markası. reklam güzel, konuşmalar süper, dans ve de müzik gayet hoş. (hatta o müziği internetten filan paketlerle dağıtılacak şifre ile indirme izni verseler keşke). ama firavunu oynayan arkadaşın "çerezzaaaaa!.." bağırışına ve koluyla yaptığı yılan dansı figürüne ayrıca hastayım.

bu arada; az tuzlu, soğuk ama lezzetli bir atıştırmalık.

büdüt: "4.000 yıllık firavunu kral yaptım" düzeltmesi.
  • sadece istanbulda rastladigim, evde bira keyfi icin ideal patlamis misir markasi. mikrodalgada kisa sure isitarak deneysel isler yapilabilir.
  • ülke sınırları içerisinde en sevdiğim abur cubur olma özelliğini kazanmış olmasına rağmen gün itibariyle yediğim bilmem kaçıncı paketinde tüm övgülerimi bana yedirmiş hazor patlamış mısırdır. paketin içinde onlarcası tam patlamamış ve ortaları sert kalmıştı. üstelik bayattı. hadi bayat olmasını migros'un koli boşaltımı ve rafa koyma sürecinde becerdiği bir halta bağlayalım, patlamamış o kadar mısırı pakete koyup dişlerimi kırma tehlikesiyle beni baş başa bırakan çerezza'ya ne demeli?! gerçekten haftada 2-3 paket yiyorum bu mereti. ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. umarım bu bir istisnadı, bir daha denk gelmez.

dağıtımını da genişletmelerini diliyorum. örneğin oturduğum yer olan bahçeşehir'de bir tek büyük migros'ta bulabiliyorum kendisini o kadar market olmasına rağmen.
  • film demek, çerezza popcorn demek; çerezza popcorn demek, film demek... reklam sloganı gibi öyle. ikisinden biri yalnız başına, eksik kalıyor. çok lezzetli bişey. yiyin.

edit: he bir de, bunun "yağsız", "az yağlı", "yağlı" gibi çeşitleri de çıkmalı. ben biraz yağlı buluyorum. elim kirlenmesin istiyorum.
  • öncelikle tamamen iyi niyetli ve asla ürünü kötülemek gibi bir amacım olmadığını belirterek diyorum ki, bildiğin yıkanmamış çorap gibi kokuyor. bunu bana ilk farkettiren de annem oldu. dizi izlerken hapur hupur yiyorum, annem her zamanki gibi haldır huldur odama girdi. sniff sniff yaptıktan sonra "o çorapları kaç aydır giyiyorsun sen pis oğlan?" diyip çıkıp gitti odamdan. "ne çorabı yea?" ifadesi suratımda dizi izlemeye devam ederken paketten bir koku geldiğini farkettim. nitekim de paket öyle kokuyormuş. bayat falan heralde diyip ertesi günü tekrar aldım ama o da öyle idi. bir kaç kişiye sorduk soruşturduk onlar da aynısını dedi.

yeniyor, gayet de iyi gidiyor ama kokuyor. bir çaresi bulunsun bunun.
  • biraz fazla yağlı ve tuzlu olmasına rağmen gayet lezzetli.
    evde stoklanması farz olan abur cuburlardan.
  • 1 tl'ye alınabilecek en iyi abur-cubur ürünlerinin başında gelen, geç keşfettiğim ama bundan sonra bırakmayı pek düşünmediğim atıştırma aparatı.