şükela:  tümü | bugün
  • iyi parti genel başkan yardımcısı hasan seymen'in iddiası.
    cumhuriyetin kurulması ve atatürk dönemi ile beraber çerkezler sistematik bir asimilasyona uğramışlar.

yeni anayasayla beraber, 1. sınıf vatandaş olarak yaşamak istiyorlarmış çerkez topluluk olarak. anayasal düzenleme istemiş.

video

bu bana bölücü bir parti ve terör örgütünü hatırlattı ama ismi aklıma gelmiyor şimdi.

memlekette çerkez bile atatürk ve cumhuriyet dönemini asimilasyonla suçluyor.
  • biz iyi partiye başka etniklerin avukatlığını yapması için mi oy veriyoruz zaten ülkenin içi katran gibi kaynarken bu ortaya atılan zamansız ve gereksiz iddiayla böyle suni gündem yaratma çabaları kimlerin işine geliyor diye sormak gerek

gerektiğinde çerkes,kürt,arap,ermeni,süryani,rum vs... olursunuz ama mesele türklüğün meselesi,bu devletin kaderi ise her zaman karşımızda oldunuz bu tüm partiler için geçerli
  • çerkes diye yazılır. asimile falan edilmedik.cumhuriyet ve atatürk bu milletin başına gelmiş en güzel şeylerdir.
  • bu açıklamayı yapan iyi parti genel başkan yardımcısı hasan seymen'in açılım vb konulardaki çalışmaları da kaygı verici.

iyi parti başkanlık divanında çerkez milliyetçiliği yapan, cumhuriyet dönemi ile barışık olmayan ve devleti asimilasyonla suçlayan birinin bulunması kaygı verici.
  • benim tanıdığım bütün çerkesler vatansever ve atatürkçü insanlardır. türkiye cumhuriyeti'nin ayrılmaz birer parçasıdırlar. kimse götünden mağduriyet uydurmasın.
  • cumhuriyet sonrası askerlik, yöneticilik, profesyonel sporculuk, sanatçılık yapmış; memleketi en iyi şekilde temsil etmiş bir çerkes'in ve torunlarının katılmayacağı iddia.

birazdan biri gelir "çerkessin asimile olmuşsun yauuşakk bıdı bıdı" eder. amaç yaranmak vs. değil kardeşim, aklıbaşında hiçbir insan cumhuriyetin kazanımlarına bok atmaz.
  • bu iddiayi iyi niyetle bagdastirmak imkansiz. birisi bu vatandasa erken cumhuriyet doneminden beri devletin kritik istihbarat birierinin cerkes kokenli vatandaslarimiza emanet edildigini, devletin degil ikinci sinif muamele gostermek, bilakis en kritik pozisyonlari dahi emanet ettigini hatirlatsin.

iyi parti adina utanctir.
  • bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde imamoğlu'nun oy oranlarını arttıracak açıklamadır. iyi partililer yavaştan chp'ye kaymaya başlarlar artık. durmak yok böyle devam. aleviler, çerkezler hepsi tek çatı altında toplanacaklar. benim de baba tarafım çerkes, ben asimile edildiğimi düşünmüyorum.
  • iyi parti genel başkan yardımcısı abuk subuk işlerle uğraşmasın. cumhuriyetten sonra ve halen, dernekleriyle, dansıyla, müziğiyle, yemekleriyle, öğrenmek isteyene diliyle her türlü imkan mevcuttur. neyi öğrenmek istedin de öğrenemedin, engellendin, yasaklandın be adam. ayrıca çekes yazılır, asimilasyon da, yalanın, iftiranın dik alasıdır.