şükela:  tümü | bugün
 • doğru olmayan iddiadır. her duyarlı türk vatandaşının yaptığı gibi pekala kafkas asıllı fertler de duruma kayıtsız kalmamıştır. kendimden biliyorum.
 • boy boy pankart ve bayrakla dolaşmadıkları için içine düşülen sanrı. gezi parkı eylemleri zaten başlı başına organize topluluk tarafından başlatılmayan bir oluşumdu. lazlar destekledi, çerkezler desteklemedi nasıl salakça bir düşünce tarzıdır.

  iş bir süre sonra aşağı mahallenin eylemleri desteklememesine döner.
 • bazılarının yanılgısıdır. desteklemişlerdir.
 • götünden sallamanın en güzel örneğidir. gezi direnişinin ilk günlerinde parka ağaç dikerek eyleme destek veren güzel bir çerkes derneği vardı. haberin linkini bulursam paylaşacağım. çerkesler hiç bir zaman şiddet içerikli eylem yapmadıklarından olsa gerek, provakatör gruplar arasında 12 yıldızlı bayraklarını göremeyenlerin bir yerlerine bir şey batmış sanırım. demokratik hak ve özgürlüklerin kısıtlanmasına sessiz kalamayacak kadar acı yaşamış, hakkı yenmiş, vatanlarından edilmiş bir toplumun soyu olan çerkes gençleri yine demokratik haklarını gerektiği gibi savunmak için oradaydılar, olmaya da devam edecekler.

  edit: destekle ilgili bazı linkler

  https://www.facebook.com/…ts/528923443811427/?ref=3
  http://istanbulcerkesdernegi.org/…beroku.asp?id=133
 • kıçından tespit yapıp başlık açanları göstermiş olay. tanıdığım tüm çerkesler ellerinde bayrakları, ağızlarında sloganlarıyla direndiler.

  başlık başlı başına dezenformasyondur, yemeyin.
 • bu direnişin en güzel yanı hiçbir memleket/din/ırk/parti/grup vesaire gözetmeksizin herkesi kapsayan, sokağa döken bir şey olması idi sanki? demem o ki sokağa çıktıklarında köken belirtme ihtiyacı duymamış olabilirler mi? hem şimdi bu çerkesler de insan biliyor musun, üzerlerine biber gazı sıkılınca alınlarında "dikkat çerkes" yazısı çıkmıyor.
 • bembeyaz sokakta gaz bombasını geri atmaya çalışırken elini yakan bir çerkez olarak götten sallama olduğunu teyit ettiğim iddiadır.

  #direnadige
 • yalan olan önermedir. taksimin işgalden kurtarıldığı ilk gün heykelin akm tarafına bakın kısmında adigey ve abhazya bayrağı asılıydı. bende fotoğrafları da var isteyene ulaştırabilirim.

  edit:çerkes yazmayı bilmeyen birinin bu başlığı açması beni oldukça şaşırttı.

  edit 2:evet çerkesim.
 • yalandır. şahsen bir tanesini bildiğimden dolayı.

  (bkz: bütün genellemeler yanlıştır)

  ayrıca insanları kürt, ermeni, hrıstiyan, laz, ateist, gay vs diye etiketlemeniz; bahsettiğim çerkez arkadaşımın bütün çerkez halkını temsil etmediği veya çerkez halkı olarak adlandırılabilecek herhangi bir topluluk yada derneğin onu temsil edememesi gibi örneklerin açıkça ortaya koyduğu gibi, bir ilkokul kavgasından öteye gidememekte. yazık.
hesabın var mı? giriş yap