• deneyden şu ana kadar çıkarabilecek sonuç:

- fizik kitabı almayın, seneye müfredat değişecek.
  • kadının biri şu an canlı yayında "ya işte evrenin kaynağını bulucaz, doğa nasıl oluştu öğrenicez... hatta başka boyutlara geçicez belki" falan diye anlatıyor..
    lan sanki akşam taksimde bira içmeye gidiyor..
  • giriş kapısında "atom izindeyiz" yazar.
  • bu sabah yapılması planlanan deney, çarpıştırıcıdaki bi aksaklık yüzünden henüz gerçekleştirilemedi. bilimadamları sorunu gidermek için şu dahiyane çözümü bulmuş: aleti kapatıp açma. (bkz: restart et geçer)

insanlığın ürettiği en komplike makinada da sorunlar böyle düzeltiliyosa artık demekki restart işinde bir hikmet var. ona sığındık ona güvendik...
  • ölmeden önce gitmek istediğim yer.
    bu merkezde kafayı yediren oradaki bilim adamlarının muhtemelen her sabah traş olmaları, öğle yemeğinde hamburger yiyip coca-cola içmeleridir, eğer varsa. yoksa antimatter, nötrinolar falan alışır insan zamanla.
    sen git atomun kitabını yaz, sonra akşam duş al, sabah traş ol, öğle yemek ye, akşamüstü tuvalete git... bu mudur ya!?
    edit: hele bir de televizyon izliyorlarsa, hatta kanal d izliyorlarsa... yok vazgeçtim ben kesin sıyırırım kafayı.
  • ilk açıklama deneyden hemen sonra istifasını basan bir profesörden gelmiştir;
    "pi'yi 3 almayalım demiştim amına koyim"
  • burada atom altı parçacıkları hızlandırıp hızlandırıp çarpıştırıyor, sonra da nasıl çarpışıyorlarmış, diye izliyorlar...
  • webcast yayınını izlerken beni de derin matematik hesapları yapmaya zorlayan kurum.
    hesap da şöyle: şimdi yayında herkes çığlık atmaya başlarsa ve siyah ekranı görürsek, hemen namaza dursam kaç rekat kılarım? kaçsan kaçılmaz çünkü, nereye kaçacaksın...
  • ay sonunda gelicek elektrik faturasını merak ettiğim kuruluş.
  • adamlar yarım saat içinde, kutlayıp, şampanyaları içip işe döndüler. bizde olsa, şimdi o masaların etrafında halay çekiliyordu.
hesabın var mı? giriş yap