şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit 4: bu akşam yeniden twitterdayız, hashtag belli olunca buraya editlenecek.

  üst edit: şu linkten bizim okulumuz, sizin hastaneniz için imza kampanyamıza destek olur musunuz?

  edit 3: bugün okulda kalabalık toplandı ve basın açıklaması yapıldı, bugün ve yarın çok önemli desteklerinizi bekliyoruz...

  bugün itibariyle cerrahpaşa’da konuşulmaya başlanan vahim olay. daha öncesinden istanbul tıp fakültesi’nin iü’den ayrılması olayının üzerine hocaların erdoğan ile iletişim kurarak çapa için mevcut durumu iptal ettirdikleri, cerrahpaşa’nın yeni kurulacak olan ibni sina üniversitesine bağlanacağı söyleniyor.

  olay 25 nisan’da netleşecekmiş. şu an için net bir şey yok ancak günlerdir istanbul tıp fakültesi’nin ayrılmaması için uğraşan bizlerin çapa’daki hocaların illa birini ayıracaksanız cerrahpaşa’yı ayırın tarzındaki yaklaşımıyla böyle bir durumun içinde kalması çok üzücü. cerrahpaşa da çapa da bu ülke tıbbının önemli bir değeridir. biz hala çapa da yerinde dursun cerrahpaşa da diyoruz.

  konu editlenecek, sizlerden şimdilik ricamız gündemde tutarak bu duruma biraz olsun engel olabilmeniz.

  edit: #cerrahpasayadokunma hashtagiyle twitterdayız arkadaşlar, desteklerinize ihtiyacımız var.
 • tam besle kargayi oysun gozunu durumu bu saatten sonra cok bi sey degisecegine inanmiyorum ama cerrahpasa kurtulur umarim
 • an itibariyle cerrahpaşa gruplarında dönen olay. hocalardan da teyitler alınmaya başlanmış. istanbul tıp fakültesi'nden hocaların havaalanında doğrudan cumhurbaşkanıyla görüştükten sonra karar alındığı söylentisi dolaşıyor, takipteyiz.
  #cerrahpaşayadokunma
  #cerrahpaşayadokunma
  illa yenilik yapmak istiyorsanız avrupa’daki tıp üniversitesi sistemini tartışalım.
 • mevcut bilgi cerrahpaşalı öğrencilere bile çapadaki öğrencilerden yayılmış. çok yazık neredeyse bu kadar insanın haberi bile olmadan oldu bittiyse getirilecek olay. çapanın hocaları ne demiş ne kadar doğru bilmiyorum umarım doğru değildir diyebiliyorum sadece. ctf'deki bütün çevrem, çapanın hakkını savundu ve bu konuda onlara destek oldu. umarım aynı desteği bizler de görebiliriz.
 • istanbul üniversitesi içerisinde tıp ağırlığı ve bütçenin tıp fakültelerinde kullanılması sebebiyle diğer fakülteler senelerdir üvey evlat muamelesi görüyordu .artık ya tıp fakülteleri ayrı üniversite olmalı ya da diğerleri mevcut yapıdan ayrılmalıdır
 • çapalı hocalar cumhurbaşkanını havalimanında yakalayıp ısrar edip kararı değiştirtiyor allahım bildiğin kabile devleti gibi yönetiliyoruz
 • ne farkeder? amaç zaten bölünerek güçsüzleştirmek olduktan sonra bölünürken hangi tarafta olduğunun önemi yok. istanbul üniversitesi daha önceden de bünyesinden itü gibi birçok üniversite çıkarmıştı. kurucusu fatih sultan mehmet olan (aslında daha da eskidir. fatih istanbul'u alınca bizansın eğitim kurumlarından birini derviştirerek kurmuştur) öyle yada böyle türkiye cumhuriyetindeki her üniversitenin kurulmasına katkı sağlamıştır. hocalar diğer fakülte hastanesindekileri yem etmeyi düşüneceklerine birlik olup ya hep ya hiç demeliydiler ama nerede o eski idealist kafalar.
 • istanbul üniversitesi'ne bağlı tıp fakültesidir. 1967 yılında istanbul ve cerrahpaşa tıp fakülteleri olarak ikiye ayrılmıştır. türkiye'nin en eski üniversitesi istanbul üniversitesi'nin 2 tıp fakültesinden biridir. ismini semte adını veren cerrah mehmet paşa'dan almaktadır. öğrencilerini teorik ve pratik anlamda yüklü bir bilgi donatımıyla donatarak mezun etmekle birlikte, tıpta uzmanlık sınavı'nda da hatırı sayılır bir başarıya sahiptir.

  not: yukarıdaki bilgiyi vikipedi'den alınmıştır.

  türkiye'nin en köklü tıp fakültelerinden biri olan cerrahpaşa tıp fakültesi, şu anda yeni kurulacak olan ibn-i sina üniversitesi'ne bağlanmak üzeredir. 1967 yılında kurulmasına rağmen geçmişi daha da eskiye giden bu kadim fakültenin yeni kurulacak bir üniversiteye bağlanacak olması tamamen anlamsızdır. binlerce öğrenci ve yüzlerce deneyimli hocanın bulunduğu bu fakülte, aynı kardeşi çapa tıp fakültesi gibi ait olduğu yerde, istanbul üniversitesi'nde kalmalıdır.

  türkiye'nin gelişmesine yardımcı olan büyük üniversitelerin bölünmesi ve dağıtılmasının gereksizliği bir yana, istanbul üniversitesi diploması almak için yurdun dört bir yanından buraya akın eden, ailesinden uzak kalmayı göze alan binlerce öğrencinin mağdur edilmesi de utanç vericidir.

  her yıl binlerce öğrenciyi eğiten, milyonlarca hastaya bakan ve bu uğurda milyonlarca lira zarara uğramayı göze alan onlarca yıllık fakülteler bu davranışı hak etmemektedir. temennimiz hem çapa'nın hem de cerrahpaşa'nın yeni bir üniversiteye bağlanmamasıdır.

  bu konu hakkında ekşi sözlük yazarlarının da desteğini bekliyoruz.
 • tam bir kepazeliktir.
 • bir ankara tıplı olarak üzüntüyle karşıladığım iddiadır. nasıl çapa'yı savunduysak cerrahpaşa da savunulmalıdır. bir imzayla onlarca hatta yüzlerce yıllık tarih çöpe atılamaz. ne yapmaya çalıştıklarını anlayamıyorum. doğru düzgün hocalara sahip olan bir kaç fakülte kalmış şu an, onları da böyle siyasi hamlelerle yorup küstürecekler.