şükela:  tümü | bugün
131 entry daha
 • bu ülkede neden insanların özel hayatları başkaları için eleştiri memba'ı oluyor? adam isterse camiye gider isterse pavyona, sana ne kardeşim. büyük harflerle yazıyorum: sanane! bunu yazan adamla iki dakika konuşalım, ben özgürlükçüyüm der. ama kendi görüşüne zıt bir insanın özel hayatıyla dalga geçmek özgürlükçülükle çelişmez ona göre. bir de sanki bir suç işlemişler gibi başlık açmış altını da doldurmuş da doldurmuş. sen oradaki çocuklarla hiç konuştun mu, fikir dünyalarından haberin var mı? çocukları öyle anlatmışsın ki sanki kelle kesen ışid militanları(!). kanıtsız, tutarsız sallamış durmuşsun. bi bitmediniz be, derdinize tüküreyim.
 • 10 sene önce o zamanın gözde müslüman cemaatinin kopya skandalında fetöcüler aynen bu şekilde savunuluyordu. bu 2019 model cemaat abileri ve ablaları da aynı şekilde savunuluyor. cemaatlerin sadece isimleri değişiyor, cemaat abileri ve ablaları aynen devam.

  kim bilir başka neler neler aynen devam ediyordur. bir 10 sene sonra onları da öğreniriz, o zaman da başka cemaatinin abi ve ablalarını pohpohlarsınız.
 • lan noluyo tüm başlığı dinciler istila etmiş. 100 tane mesaj var oo süper maaşallah diye.
 • gene bişeyin duyarını kasıyorsunuz ama kafam güzel okuyamadım affedin.
 • bir insanın mesleği dini seçimini nasıl etkileyebilir ki zaten? dini seçimi gereği arkadaşlarıyla toplanıp camiye de giderler.
  burada tek mantıksız bulduğum kısım diplomalarını orada sergilemeleri olmuştur.

  yine de masum düşünmeyip tarikat şu bu olayları araştırılmalı, fetönün şekil değiştirmiş hali olabilir, gördüklerimiz “abi”olabilir.
 • bu tipleri normal karşılayanlar umarım gelecekte bu doktorlar tarafından tedavi edilirler.

  1. dindar tarikatların soru çalmasıyla mı girdiler bilinmiyor. dindarlar zeki insanlar olsaydı dünyada 1 tane müslüman çoğunluklu medeni-gelişmiş ülke olurdu. o açıdan bu fotoğraf çok ironik.
  2. kadın doktor erkeği, erkeğ doktor kadını tedavi etmeyebilir hayati bir durum olsa bile. bunu normal mi karşılayalım amk?
 • 1) en son tusta haberler çıkmıştı soruların bazı cemaatlere önceden verildiği ile ilgili.
  2) cerrahpaşanin tus başarısı her sınav artmakta.
  3) hadi bu resimle bu iki bilgiyi birleştirin.
  4) bir almanca kursu ne kadar?
 • dünya standarlarında son derece normal ve hiçbir şekilde anormal karşılanmayacak bir durum; bu kadar basit ve net.
 • hepsi cemaatçi tiplere benziyor zaten.
 • sözlüğün yarısının, mezun olduktan sonra toplanıp camiye gittiğini sandığı yeni mezunlar.

  kardeş camiye gitmeleri niye sıkıntı olsun da, x cemaatine bağlı bir camiye topluca gitmeleri ufak da olsa kafanda bir soru işareti bırakmadı mı?

  hani bir olaylar oldu 2-3 sene önce türkiye’de yine camili cemaatli bir olaylardı. ordan bir bağlantı kurmaya çalış istersen bakalım bir şeyler gelecek mi aklına.
46 entry daha