şükela:  tümü | bugün
 • eğitimi veren merkez tarafından, sahiplerinin, vakit kaybetmeden cia, fbi gibi kuruluşlarda iş bulabileceğinin iddia edildiği program.

  bununla birlikte, eğitime başlamadan önce bir kağıt imzalattırılıyor ve öğrenilen bilgilerin etik amaçlarla kullanılacağına dair taahhüt alınıyor.
 • orospuluk yapmayan orospu çocuğu gibi birşey olsa gerek. hem de vesikalı.
 • içeriğe bakınca bu kadar çok şeyi 5 günde anlatabilmek için tek yolun "bu böyle, bu da şöyle, siz evde denersiniz" deyip geçmek olduğunu düşündüğüm eğitim. ama allah için fiyakalı bir adı var.` : pazarlama stratejisi böyle bir şey`
 • kdvyi geçtik hadi, ortalama günde 580 dolar kazandıran eğitim. vay anasını sayın seyirciler, bilgi gerçekten para demekmiş diyesiniz gelmiyor mu sizin de?
 • eğitimin bir gün sonrası 30 temmuz 2005tarihinde microsoft tarafından yayınlanan critical updateler sonrası tüm öğretilen açıkların kapanması ile hevesi kursağında kalan 2900$ kazıklanmış hacker(üzülmesin diye lamer demiyoruz, yazık).
 • izmir'de bilkur tarafından yaklaşık 1,5 senedir 300 ytl+kdv ye verimekte olan sertifikamsı. 3000 usd'yi bozdurup bozdurup kordonda içmek isteyenler için birebir olabilir **.

  (bkz: kıbrıs şehitlerindeki hackerlik kursu)
 • (bkz: cpts)
  (bkz: cpte)
 • emule den rahatca bulunabilen cikmis sorulara calisilarak kastirmadan gecilebilen sinavin sonundaki sertifika. sorulari ezberlerken konular hakkinda da genel bir bakis acisi edinilebiliyor.
  anladigim kadariyla bu sertifikanin amaci, saldiri yapma potansiyeli en yuksek olan, cengaver cahillerin* kullanabilecekleri taktikleri anlatarak guvenlik tarafinda yer alacak elemanin neye karsi nasil mucadele edecegini ogretmek.
  cok fazla birsey vaad etmemektedir zannimca.
 • v7'si cikmis olan sertifika. sektorel anlamda avantaj saglasa da aslinda cok da saygin bir sertifika degildir. bunun daha tasaklisi, ve kapsamlisi olan cissp(icerik ve amac olarak dogrudan alakali degil) bunu dover. genellikle script kiddie kademesinden terfi etmis bunyeler, ceh ile bulusur.

  biraz medyatik, populer bir sertifikadir. yakinda, ele ayaga duser. hacker'in etigi olmaz aga. gunumuzde hacker, cracker mi kaldi allasen. :o

  velhasil kelam, egitim icerigi; biraz acik kaynak kodlu sistemleri kullanmak / korumak.. biraz da bilinen nmap gibi, metasploit gibi, hping gibi toollari kullanmayi ogretmekten geciyor.

  daha temelinde, bilgi guvenligi veya sistem guvenligi ile alakali bir mantik olusturmayi hedeflemiyor. bu mantiga sahip kisilere, egitim verildigini kabul ediyor gibi bir durum var ki bence yanlistir aga. bilmiyorum ama, hos degil. ha sertifikayi aldiginizda, aga ben lisansli hackerim diyorsunuz? onlarda size, "-hehe, bize bisi yapma lem" diyolla.