şükela:  tümü | bugün
  • yoncimik'in ilk albümünde(bkz: abone) yer almış bir şehrazat şarkısı.
    kimimizin cocukluk,kimimizin genclik,kimimizin de demlenmiş zamanlarına bir şekilde iz bırakmış ve de türk pop müziğinde yeni bir dönem başlatmış olan bu albümün en sağlam parçasıdır belki de.
    sözleri şöyledir:

bazı şeyler var anlatmak istemedim
    bazı şeyler var susmakla yetindim
    bırak kalsın dedim
    böyle olsun istedim
    görmemezlikten gelmeyi ben tercih
    ettim

bazı şeyler var yıpratmak istemedim
    bazı şeyler var sabırla göğüs gerdim
    bırak kalsın dedim
    böyle olsun istedim
    anlamaman için bak kendimi feda
    ettim

ellere yalan söyledim hep attım
    kederimi içime
    yangına körükle gitmem büktüm
    boynumu kaderime
    ne derlerse desinler canım razıyım
    inan her şeye
    senden ayrılmaya hiç cesaretim yok.
  • yonca evcimikin ilk kasedinin unutulmaz şarkısı.
  • dinlemek kadar söylemenin de keyif verdiği yonca evcimik şarkısı. tüm dönem şarkıları gibi klavye ağırlıklı slowlardan, ama güzel şarkı, daha iyi bir yorum ve daha iyi bir düzenlemeyle tekrar söylense baş tacı edilecek potansiyelde.
  • 1990'li yillardaki turk pop muziginin patlamasina yol acmis yonca evcimik kisisinin muhtemelen gunumuzde hala keyifle dinlenebilen yegane parcasidir.uzerine yakilan birkac sigara, icilen birkac kadeh sarap.simdilik hersey yolunda.
  • murat pirpiri tarafindan 2009'da yeniden yorumlanan neredeyse 20 yillik yonca evcimik sarkisi. kus mu kondurulmus? kanaatimce hayir. benzer bir vaziyet icin (bkz: #17772182)
  • yanlış vokal seçilen şarkıdır.

şehrazat bu şarkıyı başkasına verseydi. bir jale söyleseydi, bir bendeniz söyleseydi, bir aşkın nur yengi söyleseydi, ne bileyim bir sertab erener söyleseydi, hatta delikanlım tarzındaki yıldız tilbe söyleseydi tesiri 1oo kat çarpıcı olurmuş. bugün efsane haline gelirmiş. öyle kudretli bir slow'dur bu.
  • çok güzel bir şarkıdır kendisi. bir yandan bu zamana kadar nasıl coverlanmamıştır diye düşündürürken bir yandan da aman hatırlamasınlar da dokunmasınlar dediğimdir.
  • murat pirpiri tarafından 2010 yılında coverlanmış yonca evcimik şarkısı.
  • hafızamda gidebildiğim en eski tarihe gittiğimde, çocukluk anılarıma arka fonda eşlik eden yonca evcimik şarkısı.
    masum, dertsiz çocukluk yıllarımı hatırlatır.
    biraz ileri sardığımda çıkan sahnede ise yüzlerce dillerini anlamadığım çocukla birlikte kapatıldığım bir okul, bu okulun dersliklere konulan seyyar yataklarla yatakhaneye çevrilmiş yerlerinde uyumaya çalışmam ve eğitmenlerin keyfine göre bazen** -10/-20 derece soğukta bahçede, bazende kapalı bir spor salonunda boydan boya konulmuş banklar üzerinde koşup bankların bitiminde duvarlara monte edilmiş merdivenlere çıkıp halatla yan taraftakine geçip arkadaki bi zımbırtının üzerine atlamak gibi atraksiyonlarla yaptığımız sporlar gelir.