şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yonca evcimikin ilk kasedinin unutulmaz şarkısı.
 • dinlemek kadar söylemenin de keyif verdiği yonca evcimik şarkısı. tüm dönem şarkıları gibi klavye ağırlıklı slowlardan, ama güzel şarkı, daha iyi bir yorum ve daha iyi bir düzenlemeyle tekrar söylense baş tacı edilecek potansiyelde.
 • 1990'li yillardaki turk pop muziginin patlamasina yol acmis yonca evcimik kisisinin muhtemelen gunumuzde hala keyifle dinlenebilen yegane parcasidir.uzerine yakilan birkac sigara, icilen birkac kadeh sarap.simdilik hersey yolunda.
 • murat pirpiri tarafindan 2009'da yeniden yorumlanan neredeyse 20 yillik yonca evcimik sarkisi. kus mu kondurulmus? kanaatimce hayir. benzer bir vaziyet icin (bkz: #17772182)
 • yanlış vokal seçilen şarkıdır.

  şehrazat bu şarkıyı başkasına verseydi. bir jale söyleseydi, bir bendeniz söyleseydi, bir aşkın nur yengi söyleseydi, ne bileyim bir sertab erener söyleseydi, hatta delikanlım tarzındaki yıldız tilbe söyleseydi tesiri 1oo kat çarpıcı olurmuş. bugün efsane haline gelirmiş. öyle kudretli bir slow'dur bu.
 • çok güzel bir şarkıdır kendisi. bir yandan bu zamana kadar nasıl coverlanmamıştır diye düşündürürken bir yandan da aman hatırlamasınlar da dokunmasınlar dediğimdir.
 • murat pirpiri tarafından 2010 yılında coverlanmış yonca evcimik şarkısı.
 • hafızamda gidebildiğim en eski tarihe gittiğimde, çocukluk anılarıma arka fonda eşlik eden yonca evcimik şarkısı.
  masum, dertsiz çocukluk yıllarımı hatırlatır.
  biraz ileri sardığımda çıkan sahnede ise yüzlerce dillerini anlamadığım çocukla birlikte kapatıldığım bir okul, bu okulun dersliklere konulan seyyar yataklarla yatakhaneye çevrilmiş yerlerinde uyumaya çalışmam ve eğitmenlerin keyfine göre bazen** -10/-20 derece soğukta bahçede, bazende kapalı bir spor salonunda boydan boya konulmuş banklar üzerinde koşup bankların bitiminde duvarlara monte edilmiş merdivenlere çıkıp halatla yan taraftakine geçip arkadaki bi zımbırtının üzerine atlamak gibi atraksiyonlarla yaptığımız sporlar gelir.
 • ara ara yoklayan yonca evcimik/ abone albümü dinleme seanslarım içinde bile ne zamandır atladığımı bugün fark ettiğim, öylesine gariban kalmış ama öylesine şahane şarkı. tükendi tüm sevgiler şarkısından sonra dinledim bugün kendisini. yine orta 1, yine arkadaşlarla beraber eşlik etmek şarkıya, yine "hani kimse bize ihanet etmemiş, biz kimseyi aldatmamışken" zamanları.. oradan yine "ne kahraman ne cesur ne güzel çocuklardık" iklimlerine savruluş.. huzuru bulabildiğin tek iklime..