şükela:  tümü | bugün
  • https://www.haberturk.com/…ettiler-haberler-2764061

hadi korona'yı takmıyorsunuz anladık da ceset çıkmış la denizden ceset. girmeseniz ölür müsün yani? yanda ceset var bunlar 5 metre ilerde deniz keyfi yapıyor. biraz bekleyin de cesedi kaldırsınlar bari. ne saygısız bir millet olduk.
  • hayvanlar bile kendi cinsinden ölü gördüğünde ağlarlar... ulurlar vs... nasıl bir yaratık bunlar?
  • bu ülke insanına dair umudu olan kadar büyük hayalperest olamaz.

tanım: gamsızlık mı desen, arsızlık mı desen, bir türlü açıklanamayan davranış.
    ayıptır be!

biz eskiden mahallede ölü varken birkaç gün televizyon bile seyredemezdik.
  • buna bile duyar diyenlerin çıktığı olay. hadi üzerinden 3-5 saat geçmiş, o zaman denize giriyor olsalar tartışalım ama kişi yeni ölmüş, yuh. daha yeni kişiyi denizden çıkarıyorlar. hatta kurtarmaya çalışıyorlar. pes gerçekten.

edit: bir de bir hafta yas tutsunlar denilmiş gibi korkuluk safsatasına başvuranlar var. kimse saygı duruşuna geçsinler demiyor da. adamın cesedi kıyıda daha be.
  • sanki denize girenler öldürmüş ya da koşup kurtarmamışlar gibi konuşmanın anlamı yok. adam ölmüş gitmiş işte ne yapsınlar ağıt mı yaksınlar başında?

bu satırları kalpsizce bulanlar rica ediyorum psikolojik destek alsınlar. böyle yaşanır mı ya?

edit: ezan okunurken kulaklığı çıkart, televizyonun sesini kıs saçmalığından farkı yok bunun.

edit2: özelden mesaj atın, küfür edin, bir kaç saniye için iyi bir insanmış gibi hissedin. burada yazılanların hepsi yalan. hepiniz yalansınız. minibüste tacize uğrayan kadınları kurtarma fantezisi kurup zamanı geldiğinde koltuğun altına kaçan tiplersiniz siz. boşuna kandırmayın birbirinizi. favlayın geçin, mutlu edin birbirinizi. iyi bir insan olduğunuza inanın. özelden küfür edecekler için söylüyorum: siz en asil duyguların insanısınız. iyisiniz bir kere.

edit3: ne iyi kalpli insanlarla doluymuş burası. hemen yeşillendirip küfürler ettiler. kısaca rahatlayıp deşarj oldular. kısa süreliğine doğrusunu yaptıklarını hissettiler. hayatları boyunca yaptıkları gibi, lanet okudular iyi hissettiler ve devam ettiler. duyarlarını kasıp iyiliklerini pekiştirdiler. şimdi de sağda solda story atıp duruyorlar. orada ailesiyle gelseydi 2 metre uzaklaşıp denize cumburlop balıklama atlayacak ardından başlığı görünce evet hiç onaylamazdım diyecek tipler bunlar. corona kalabalığına bak diyip videoya alıp, o kadrajın bir parçası değilmiş gibi davranacak tipler. devam.
  • oh oh yandan diye dans eden cocuga igrenerek bakmama neden olan videodur.
  • mahalle yanarken orospu saçını tararmış.
  • böyle haberler görünce aklıma gelen ilk şey; dostoyevski'nin suç ve ceza romanındaki şu meşhur sözü oluyor;

“önce biraz ağladılar ama alıştılar şimdi. aşağılık insanoğlu her şeye alışır”
  • ben cesedin yanında duramazdım ancak bunu yapabilecek mental dayanıklılığa sahip birçok insan var.
    sen bu entryi okurken dünyada 2 kişi daha öldü. hala ekşide dolaşmaya devam edecek misin?
  • ürperdim. gencecik biri orada can vermiş cesedi çıkartılmış orada gözünüzün önünde ama siz eğlenmeye devam ediyorsunuz. hayret! dünyanın diğer ucundan oraya bir günlüğüne yüzmeye gelmiş dahi olsam o denize girmem. sessizce evimin yolunu tutarım. ayıp.