şükela:  tümü | bugün
  • 25000 şarbonlu büyükbaş hayvan bulunduğu iddia edilen, çeşme limanına yanaşmak isteyen gemidir.

kaynak

kaynak 2

--- spoiler ---

hayvanların beklemekten öldüğü ölü hayvanların parçalanarak denize atıldığı söylentisi de var. eğer doğruysa balık da yiyemeyeceğimiz anlamına geliyor.

--- spoiler ---

edit: haber linki
  • yetkililerin neden müdahale etmediğini sorguladığım gemidir.

gerçekten sesimizi duyurmak için gizli kapaklı video çekip youtube'da yayılmasını mı beklicez.
  • baya baya kimyasal silahla vuruluyoruz lan. şarbonlu eti denize atıp balığı da zehirleyin. kuş gribini de yayın. proteinsizlikten gerizekalı olsun millet.

not: pesketeryanspor
  • abi nedir bu şarbonlu gemi hikayesi yahu? aptal bir gemi kaç haftadır gündemi meşgul ediyor. önce marmara'daydı, ispanya'ya gidecek dendi, şimdi de çeşme açıklarında.

bu ülkede sorumluluk sahibi biri yok mu, şu aptal gemiyi def edecek? yada olan biteni yalancılık yapmadan, dürüstçe açıklayacak?
  • rusya'nın tonlarca domatesi, limonu, sebzeyi
    yok üzerinde bilmem ne var diye geri gönderdiğini
    hatırlayınca
    bu gemiyi, geldiği yere tornistan göndermeyen
    hiiç hükümet ediyorum demesin.
    hükümetlerin vatandaşlığının can ve mal güvenliğini
    sağlaması gerekir.
    insan bu topraklara bu kadar kötülük yapamaz yahu.
    doldur suriyeliyi, şarbonu, gdo lu mısırı, kanser yapan
    kimyasal şekeri...
    ohh ne ala!
    (bkz: şarbonlu geminin çeşme limanı'nda demirlemesi)
  • çeşme belediye başkanlığı ile 5 dakika önce yaptığım görüşmeye binaen durumu netlikle ortaya koyacağım iddia.

madde madde gidiyorum.

1) şu an orada bahsedilen gemi yok.

2) gemi cebelitarık boğazına ilerlerken sakız-çeşme arasında parça değişimi için duruyor. geminin içi boş.

3) çeşme belediyesi kurumsal iletişim birimi durumun başında beri farkında, spekülasyonlara mahal vermemek için sahil güvenlik dahil tüm ilgili birimlerden durum ile alakalı teyit ve bilgilendirme almışlar. kendileri de gerekli bilgilendirmeyi geçecekler. isteyen belediye ile görüşebilir.

sakin olalım, şu an panik yapmak, bu kadar instabil bir mental dengeye sahip toplumda ciddi patlamalar yapabilir.

sorunuz olursa bana veya çeşme belediyesi'ne sorabilirsiniz.

not: çeşme'de çalışmıyor/ikamet etmiyorum. başka bir ilçede kamu yöneticisiyim, dolayısıyla biz onları, onlar bizi arayınca telefonları açıyoruz , sağlıklı bilgi alabiliyoruz. belirteyim istedim.
  • ülkede bir sorumlu da çıksın desin ki gemiyi kovduk, o hayvanların bu ülkede satılma şansı yok...
    denize döktükleri hastalıklı hayvan parçaları için de şu kadar ceza geçirdik..
    ama yok değil mi kimse??
  • chp milletvekilinin yaptığı açıklamaya göre izmire indirilip ithal edilmesine izin verilmeyen hayvanlar yarın iskenderun limanına indirilip ithal edilmeye çalışılacak. gemi 20 gündür içindeki hasta hayvanlarla dolaştığına göre anladığım kadarıyla birilerine yakın bir firma bu hayvanları ithal etmiş parasını vermiş ve bir şekilde vatandaşa yedirmeye kararlı.

ekleme:link