şükela:  tümü | bugün soru sor
  • nişantaşında yeni açılmış olan ufak kahvaltı servisi olan cafenin serpme kahvaltısının fix menu olup kişi başı 40 lira olması biraz gereksiz olmuş olsa da dışardan bakıldığında çok sempatik bi yer gibi duruyor. en azından denenebilir.

çeşme bazlama kahvaltı
  • adinin 'çeşme' olmasi bana dert olmustur, aynen alaçatı muhallebicisi'ni dert edindigim gibi. duyan da alacati'nin muhallebisinin cok meshur oldugunu, cesme'nin yüzyillardir bir bazlama kahvaltisi ile anildigini sanacak. bunu da dert ettim, evet (alacati sabunlari). bu yaratici pazarlama stratejilerine hayran olmamam mümkün degil.

belki de haksizlik ediyorum, dükkanin yaninda bir yerlerde tarihi bir cesme vardir veya sahibinin soyadi cesme'dir. ama izmir'de bile bu kadar cesme veya alacati temali mekan yoktur herhalde. bu muhitlerde bir mekanin adini da 'corum' kahvalticisi, 'yozgat' muhallebicisi, butik 'konya' falan koyun be !
  • 40 liraya serpme kahvaltı veren bir yerdir.

bu "biraz" değil "bir hayli" fazladır.

ben de istanbul'a gidip "marmaris baklavacısı" falan açayım. kilosunu 100 liradan itelemeye çalışayım. olur mu olur.
  • gidip tattığım oldukça vasat kahvaltısı olan, bazlamaları poşetten çıkarıp saçta ısıtıp servis eden (yani tazecik, yumuşacık bazlama değil yediğiniz) kötü ve pahalı restoran.
  • karda kışta onlarca kişi cumartesi öğlen dışarıda sıra beklemektedir.
  • yakın bir zamanda caddebostan - ethemefendi caddesinde bir köşkte yeni dükkanı açılacak olan çeşmenin popüler kahvaltı mekanıdır.
  • cadde şubelerini açmışlar, rezervasyon almıyorlar. çeşme 'deki yerleri bir nebze daha güzel ama değer mi konusu havada.
  • nişantaşında ki dükkan da o kadar sıra oluyor ki bir kere bile giremedik içeri . her hafta mahallede dolanıp dolanıp ya keşke sıra olmasa da gitsek dedirtiyor ama gitmek mümkün değil . araplar ve şehir dışından sırf burası için gelenler sıranın büyük çoğunluğunda hatta yağmur altında bile ellerinde şemsiye bekliyorlar .
  • çeşme'deki kadar geniş ve ferah olmasa da reçelleri efsane olan mekan ayrıca çeşme'de parası ile alamadığım süt reçelini hediye ederek gönlümü kazandılar. *
  • gözleme dağıtan çocuğun yemediğimiz için trip attığı mekan.ambiyans olarak çok hoş.rezervasyon yaptıramadığın için kapıda sıra bekliyorsun.bu sırada tatlı ikramlarda bulunuluyor tabi.reçeller konusuna gelince domates reçelinden sonrasını dinlemedim.