• amerikan ucak ureticisi
  • 15-20 bin dolara 2. el düşürürseniz kaçırmamanız gereken pırpır
  • finlandiya'dan cikma bir lo-fi indie pop/rock grubudur kendileri. grup; sami, (vokal, gitar), jani (davul), tomi (gitar), kimmo (bass) uyelerinden olusmaktadir. 1997 yilinda yayinlanmis bordeaux adinda albumleri ve onun disinda uc adet epleri vardir.
  • katana diye bir modeli de olan, bu modelinin genellikle egitim ucagi olarak kullanildigi ucak ureticisi.
  • c172 ve c182 modelleriyle yaygın olarak tanınan firma. ayrıca citation serisini de cessna üretmektedir.

entry birleştirme:
    ----------------------

1.
    cessna denince akla gelen şey için (bkz: cessna 172)

ayrıca 42500 adet üretilen bir uçak, sık düşermiş gibi görünse de, orana vurulduğunda aslında gerçeğin böyle olmadığı anlaşılacak mıdır? (sonuna kadar okuyor musunuz diye merak ettim.)

2.
    kanatlarını desteklemek için hiçbir dirsek ya da halat kullanılmayan dünya'nın ilk uçağını 1927'de üreten firma.
  • las vegastan grand canyona giderken tercih edilebilecek ucak tipi. donuste biraz sarsilma, egilme ve bukulme yasatabilir. gene de yolcularina keyifli anlar yasatir. guvenli olup olmadigini bilemem.
  • bi uçak tipi.iki kişiliği var dört kişiliği var kutu gibi bi uçak.fazla hız yapmaz çok da fazla yükselmez.istanbul hezarfen havaalanında bolca bulunur.bunları usta pilot eşilğinde kiralayıp istanbul turu atabiliyorsunuz 200-250 dolar verip.pek konforlu değiller hatta bazıları minibüse çevrilmiş radyolar levyede tesbihler filan.
  • sanılanın aksine çesna değil, sesna şeklinde telaffuz edilen uçak üreticisi şirket...
  • (bkz: cessnareasons)
  • en ünlü olan cessna 172 modeli saatte 220 km'nin üzerine çıkabiliyor.
    24'te jack bauer atom bombasını uzaklaştırmaya çalışırken bunu kullanmıştı.
    airline maneger'da bundan aldım bi tane. denizli istanbul arasında gidip geliyor, yoğunluk da yok pilot + 3 kişilik uçak'ta pilot, ben ve "o" gidip geliyoruz.. benzin parasını bile karşılamıyo ama olsun, mcdonnell douglas'dan, boeing'den, airbus'tan kazandığımız paralarla finanse ediyoruz bu rotayı..

cessna 172'lerle ünlü olması da şaşırtmamalı, gayet alımlı business jetleri de var. citation x modeli 2 adet rolls-royce motorla 1120 km/h saate ulaşabilmektedir ve dünyanın en hızlı business jetii ünvanını taşımaktadır.
hesabın var mı? giriş yap