şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şöyle bir videosuna denk geldim , bu memlekette açık açık ben eşcinselim diyebiliyorsa helal cesur çocukmuş

  pasif deneyimi
 • youtube'da saçma sapan gay videoları çeken kişi. öyle bir konuşması var ki homofobik yapar insanı.
  şöyle vurdular bana, böyle vurdular bana diyor. "seviştim" demiyor. vurdurdum diyor. aq.
 • almancı gibi duruyor. hafif aksanlı. pasiflikle ilgili videoyu izledim, şakalı komikli geldi. saçlar falan enteresan. videosunu 6.600 kişi beğenmemiş, sadece 769 kişi beğenmiş.

  elisa testi yerine "alize" demesi biraz kıro gibi; ama yurdum lubunyası bundan anlıyor. benimki gibi "fazla sofistike" bir dille lgbtiq hareketinden falan bahsedince fazla elit ve krema kalıyor.

  yani köstek olmak istemiyorum. videolar çekip youtuber olması medeni cesaret. bilgisiz lubunyalar bunu izleyip korunmaya karar verirse iyi. yurdum lubunyasının ortalaması ve standart sapması buysa, yazık ki ne yazık.

  "belki de bilerek böyle kıroluk yapıyordur izlenme rekorları kırmak için" diyordum; ama yok hayır cidden biraz varoşluk var. gerçi, lubunyanın varoşu bile, yurdum heterosunun yanında rafine ve elegan kalıyor. videosunu 214.000 kez izlemişler, viral olmuş herhalde.
 • eşcinsel olabilir bir birey fakat tüm yaşamını bunun ilanı ve kıvancı üzerine bina ediyor olması, nahoş... bu, övünç meselesi haline getirilecek bir mevzu değildir ki her şeyden evvel... oturmuş anlatıyor ilk pasif deneyimim şöyle oldu, şöyle buluştuk, şöyle girdi, şöyle acıdı falan... insanların düne kadar "mahremiyet" sandığı içine istiflediği mevzuları, kamera karşısına geçip güle oynaya dünyaya faş etmesi, eğreti bence...

  lgbti bireyler onur yürüyüşü düzenliyor mesela... af buyur da neyin onurunu yaşıyorsunuz? gey olmak, lezbiyen olmak onur duyulacak, kıvanç duyulacak, yüceltilecek şeyler değildir ki... erkek'i öncelemek, kadın'ı erkek'in
  gerisine itmek, erkek evlada ilk günden başlayarak ulu manalar atfetmek ne kadar yersiz ve absürtse, lgbti çatısı altındakileri cilalayıp parlatmak da bir o kadar absürttür bence.

  lgbti bireylerin cadde ve sokaklarda toplaşıp kaynaşması, gökkuşağına sarınıp sırnaşması, onlara ilişkin değer yargılarımızda en ufak bi değişikliğe yol açmaz ki...

  batı modernitesi, yıllar boyu baskılanan eşcinsellik mevzusunu, adeta geçmiş yılların öcünü alırcasına, "özgürlük" sosu ile parlak spotlar önünde takdim eder oldu. cihana tsunami dalgası gibi yayılan "eşcinselsen duyur" felsefesinin ardında da mazideki bu baskılanış var şüphesiz.

  "cesur kacav" mahlaslı bu heyecanlı genç de (youtuber) manalı bi yolda olduğunu sanıyor halen. otur pasifliklerini anlat yavrucuğum müthiş bi övünçle! aferin sana!

  https://www.youtube.com/…l/uctmm_6nuboskk1xzxq3t5uw
 • onedio'nun "kızlar arasında" formatındaki 4 kız da ne kadar yapaysa bu çocuk da o kadar gerçek
 • her ne olursa olsun yaşının küçük olduğu unutulmamalı.
  aleyna tilki her ne yaparsa "o daha 18 yaşındaağ" diyenler 15 yaşında olduğu tahmin edilen ve orta ergenlikte kimlik karmaşası yaşayan bu çocuğa saldırabiliyor daha güçsüz diye.

  üstelik abileri tarafından saldırıya maruz kalmış, evden atılmış ve sokaklarda yatmış bu çocuk sadece 16 falan sanırım yaşında.

  rica ederim biraz anlayış
  bu çocuğun kimseye bir zararı yok. bir şeyi yok.

  cesurcum eğer bir ablan olarak beni dinliyorsan ben psikoloji bölümünde okuyorum. halktaki "psikologa deliler gider." algısını dinleme. kendini yalnız veya kötü hissettiğinde gidebilirsin.
  yutubır.

  edit: sanirim üni öğrencisiymis farketmez sonuçta zararı yok bisiyi yok. neyse. küçük yine de bence.