şükela:  tümü | bugün
  • ..84 ya da 85 yılında çıkan(tam olarak tarihini hatırlamıyorum) sadece ankara karanfil sokakta satılan ve 3 sayı yaşaya bilen dergi..başında hakan albayrak ve nihat genç olan bu dergi sadece bir sokakta satılmasına rağmen oldukça yüksek tiraj yapmıştır..dergi ihlas matbaasında basılmış ve nihat genç'in o zamanki tüm parasına malolmuştur..hatta lan lafını türk dergicilik tarihinde ilk defa burada kullanıldığı idda edilmektedir..
  • refik halit karay'ın leziz türkçesinin numunesi güzel ve kısa bir roman. milli mücadele döneminde geçer. romanın iki ana karakteri arasındaki aşkın filizlenmesi güzel tespitler ve ifadeler eşliğinde anlatılır. bu tespitlerden biri de kadın kokusu ile ilgilidir ki bence yazar orda kendisi konuşmaktadır.
  • geçen hafta sonu gece 2 gibi ağrılardan kıvranırken ve ne cnbc-e'de ne tnt'de ne neyşınılciyograpik'de ne de diskavıri'de ne de müzik kanallarında ne de başkent tivi'de falan hiçbirşey yokken tv8'i açasımın gelmesiyle gördüğüm, bir çeşit interaktif uykusuz dergisi üzerinde öyküden öyküye geçen ve özellikle de acılar evi'ndeki anne ile ve babür adlı karakterlerle gönlümde taht kurmuş olan güldürük programı..
  • mahalleye bir çete dadandı. geldikleri günden beri gizli gizli yemeğimi paylaşıyorum onlarla.

aslında bina önünde beslemek yasak ama kimseye çaktırmadan bağladım köpekleri kendime. (yaşasın giriş katı ve kemik kardeşliği!) şimdi gelene gidene havlıyorlar ve ödül bekler gibi bana dönüp sırıtıyorlar. (ben daha profesyonel bir ilişki hayal ediyordum ama yapacak bir şey yok.)

7 numaralı dairede oturan hatice hanım eve koşarak girerken bir yandan köpekleri kolluyor, bir yandan da cüretlerini nereden aldıklarını görmek istermiş gibi şüpheyle bana bakıyor. ben hiç renk vermiyorum ama havladıktan hemen sonra bana bakmaları aleyhimde delil oluşturabilir. (ah bu acemiler!)

bakkala gitmek için evden ne zaman çıksam peşime takılıyorlar. bildiğiniz koruma görevi ifa ediyor sıpalar.

arızaya bağladılar iyice; ne resmi görevli dinliyorlar ne de yönetici. kapıma gelen herkese havlıyorlar. (bugün elektrik faturası kesmek için gelen elemanı kovaladılar. )

8 numarada oturan mehmet bey, "belediyeyi aramam gerekecek" dedikten sonra bir süre yemek yapmadım hayvanlara, belki ne anlatmak istediğimi kavrarlar diye. ama hala hayatta adam. (çete reisiyim ama tanrı değilim.)

6 numarada oturan bir golden var. bildiğin zengin piçi. sıcak yatak, taze yemek ve aşırı ilgi. benim çete nasıl gıcık oluyor anlatamam. hayvan her çişe çıktığında ağzına sıçıyorlar. (gururlanma golden'im, senden büyük sokak var.)

giderek güçleniyorum. yakında fatura ödemek ve komşularıma gülümsemek zorunda kalmayabilirim. tanrı ben olabilirim. (bu arada, çöpe atacakları kemikleri hayvanseverlere fahiş fiyatlarla iteleyen kasapları ve marketleri birbir gösteriyorum elemanlara -ki bilsinler acil durumlarda hangi camı kıracaklarını.)

çete kardeşliğine içelim!
  • sılanın kankalarının oluşturduğu yeni bir müzik grubu. üyelerinden bir kaçı nedim ruacan ,dünya kızılçay,cudi genç ve efe bahadır
  • sırp kökenli kelimedir.
  • çete kavramı, bulgarca çeta (orduya ait olmayan küçük birlik) sözcüğünden dilimize aktarılmıştır.
  • yil 199bilmemkac meshur sozluk yazari penguenle kurup birsure baskanligini yuruttugumuz olusum (dostlar cetesi)

hedefler:
    -karsi sitenin genclerinin gectikleri yollarda o zaman olan dosenmemis dogalgaz borularina saklanip, gencler gecerken 'alallallaala' diyip ustlerine saldirmak
    -evdeki kirik dokuk oyuncaklari ve kinder oyuncaklarini e grubu ismini verdigimiz (enayi grubu) sitenin salak kizlarina satmak, gelirle buyuk boy panco ve pepsi almak. (pepsi olmasinin nedeni, mjj'nin pepsi reklamlarinda oynamasidir.)

ceteye girme kurallari:
    -sarmasiklarin arasina saklanip sorulan bazi bilmece bulmacalar da yeterlilik saglamak. misal:
    -kanadi var ucamaz, petegi var bal yapamaz?
    -prezervatif nedir?... gibi

daha sonra ki zamanlarda kasiflige yoneldik gangsterlikten.
  • küçük yaşlarda zillere basıp kaçmak için kurulan grup.
  • tam 21 yıl sonra güven adıgüzel ve yasin kara tarafından yeniden yayın hayatına başlayacak dergi.
    haber kaynağı
    roportaj