şükela:  tümü | bugün
 • akdeniz üniversitesi felsefe bölümü'nün sevilen iki hocasından biridir. odtü mezunudur. deleuze çalışır. çok çalışır. çalışmayı abartır hatta bazen. hiperaktiftir biraz. öğrencilerle iletişimi süperdir.

  bir de şöyle bir blogu vardır.

  edit: yansız, objektif filan davranmaya çalıştığım için çok kuru olmuş bu anlatım. anlatılmaz yaşanır diyeyim o zaman, rahatlayalım. çok sevilesi bir insandır harika bir hoca olmasının yanı sıra.
 • kendisinin t24'de yayınlanmış, yaşanan gezi olayları üzerine yazdığı başarılı bir makalesi var. olaylar henüz devam ederken, bu kadar çabuk ve bu denli kapsamlı bir gezi okumasına rast gelmek oldukça sevindirici. kesinlikle okunması gerekenlerden...

  link'i şöyle;
  http://t24.com.tr/…ve-sozlesme-diren-turkiye/232573
 • uğradığı haksızlık karşısında hoca için imza kampanyası başlatılmış; insanlara bugün yaşatılan bu hukuksuzluklar karşısında ses çıkarmamak, türkiye'de eğitim sistemini ve akademik alanları karanlığa gömmek için uğraşanların ekmeğine yağ sürmekle eşdeğerdir; bir imza'yla hocayı destekleyip bu hukuksuzluklara bir dur demek için
  link şöyle: https://www.change.org/…harecordion_display=control
 • üzeni üzeriz dediğimiz hoca. pek derslere gelen biri değildim okurken eşşeklikten ama kalitesi duruşundan bellidir burdan da ayrıca sevgiler.
 • stephen jay gould'un "marakeş'in yalancı taşları" adlı derlemesininin ithafı şöyle başlıyor:

  for jack sepkoski (1948-1999),
  who brought me one of the greatest possible joys
  a teacher can ever earn or experience:
  to be surpassed by his students.

  öte yandan akdeniz üniversitesi edebiyat fakültesi, bir öğrenci hakkında "belki de bizden çok biliyordur" dediği için çetin hocaya ceza vermiş. çok şekersiniz. ne de olsa harvard gibi uyduruk bir üniversitede "öğretmen" değil, koskoca akdeniz'de porfsunuz.
 • yeni kitabı için (bkz: spinoza'nın sevinci nereden geliyor)
 • twitter her sabah gözünüzden kaçtıysa diye işaret veriyor ve bugünün balanuyesi:
  anlam, en yakınındakinin sana verdiği omuzda değil, en uzağındakinin seninle duygudaşlık kurabildiği o ender andadır.

  umut oradadir.
 • sevgili çetin balanuye, umarım burayı okuyorsunuzdur; sizi çok seviyorum; spinoza’nın sevincini bana tane tane anlatarak sevince dönüşmeyi başarmamı sağladınız. sevgiler
 • spinoza’yi anlamak icin okunabilecek en iyi turkce eserin sahibidir.

  salt hayatini anlatmak yerine, tum felsefesini temel hatlari ile anlatiyor. ayagi yere basan o sistematigi kitapta gorebiliyorsunuz.