şükela:  tümü | bugün
 • akdeniz üniversitesi felsefe bölümü'nün sevilen iki hocasından biridir. odtü mezunudur. deleuze çalışır. çok çalışır. çalışmayı abartır hatta bazen. hiperaktiftir biraz. öğrencilerle iletişimi süperdir.

  bir de şöyle bir blogu vardır.

  edit: yansız, objektif filan davranmaya çalıştığım için çok kuru olmuş bu anlatım. anlatılmaz yaşanır diyeyim o zaman, rahatlayalım. çok sevilesi bir insandır harika bir hoca olmasının yanı sıra.
 • kendisinin t24'de yayınlanmış, yaşanan gezi olayları üzerine yazdığı başarılı bir makalesi var. olaylar henüz devam ederken, bu kadar çabuk ve bu denli kapsamlı bir gezi okumasına rast gelmek oldukça sevindirici. kesinlikle okunması gerekenlerden...

  link'i şöyle;
  http://t24.com.tr/…ve-sozlesme-diren-turkiye/232573
 • bu tür insanlar ayrık otunun üstündeki taş gibidir. global sömürü imparatorluğu, belli ki akdeniz üniversitesi'nde bir taşa denk gelmiş, güneşle buluşamamıştır. e, gezi parkı hakkında yazarsan böyle olur, sevilmediğin gibi sevdirilmezsin de.

  haber linki
 • uğradığı haksızlık karşısında hoca için imza kampanyası başlatılmış; insanlara bugün yaşatılan bu hukuksuzluklar karşısında ses çıkarmamak, türkiye'de eğitim sistemini ve akademik alanları karanlığa gömmek için uğraşanların ekmeğine yağ sürmekle eşdeğerdir; bir imza'yla hocayı destekleyip bu hukuksuzluklara bir dur demek için
  link şöyle: https://www.change.org/…harecordion_display=control
 • üzeni üzeriz dediğimiz hoca. pek derslere gelen biri değildim okurken eşşeklikten ama kalitesi duruşundan bellidir burdan da ayrıca sevgiler.
 • stephen jay gould'un "marakeş'in yalancı taşları" adlı derlemesininin ithafı şöyle başlıyor:

  for jack sepkoski (1948-1999),
  who brought me one of the greatest possible joys
  a teacher can ever earn or experience:
  to be surpassed by his students.

  öte yandan akdeniz üniversitesi edebiyat fakültesi, bir öğrenci hakkında "belki de bizden çok biliyordur" dediği için çetin hocaya ceza vermiş. çok şekersiniz. ne de olsa harvard gibi uyduruk bir üniversitede "öğretmen" değil, koskoca akdeniz'de porfsunuz.
 • yeni kitabı için (bkz: spinoza'nın sevinci nereden geliyor)
 • kendisini kitaplarıyla tanıdım ve çok sevdim. daha yaşlı olduğunu tahmin etmiştim. izmiri yaşama biçimini, çocukken aileye destek için orada burada çalışmalarını, "eski" devrimciliğini vs. kendime çok yakın gördüm. öyle ki oturup uzun uzun içmek, dertleşmek, hatta saatler ilerledikçe billy budd'u neresinden sevdiğini, zorba'nın "etkin" gücünü, lazarus güldü'nün sonunu filan tartışmak istedim.

  hakkında verilen cezanın bağlamını ve olaylar silsilesini kilometrelerce öteden tahmin edebiliyorum. eğer mesele yargıya taşınmışsa gönüllü olarak, vasat bir avukatlığın ötesinde ileri düzeyde hukuksal destek ve mütalaa organize edebilirim. elden ele iletebilecek var mıdır?