şükela:  tümü | bugün soru sor
49 entry daha
  • 'param olsa hepsini alıp piyasadan kaldırmak isterim'

acayip dokunaklı bir laf etmiş eski televizyoncu
  • anlaşmalı şaka yapmayan belki de tek adamdı. programları da gayet güzeldi. neden tutmadı bilmiyorum. hala arada izlerim çetin abinin eski programlarını.

bir piyango bileti şakası vardır ki derin sosyolojik tespitlere gebe. dindar muhafazakâr abla alenen dolandırılan yaşlı adama bize ne diye sahip çıkmazken solcu çirkini abla göğsünü haksızlığa siper ediyor . izlemek isteyenler için burda
  • çetin çiftçioğlu şakacı programıyla zamanında halkımızı eğlendirmeyi başarmıştır. kimisi için amatörce gelebilir belki ama şahsen gülüyordum. özelikle bazı şakaları efsane mertebesinde.

1-efsane olympic lyon şakası
    --- spoiler ---

televizyon tarihine geçmiş, basınımızın nasıl ezbere iş yaptığını gösteren bir şaka. yok böyle bir trolleme. basın mensupları atatürk havaalanı'nda fenerbahçe ile karşılaşmak için türkiye’ye gelecek o.lyon futbolcularını beklerken çetin çiftçioğlu eyüp şafakspor oyuncularını lyonlu futbolcular olarak basın mensuplarına yedirir.
    --- spoiler ---

2-hayali tren şakası
    orda olsam ben bile inanırdım sanırım.

3- trafik canavarı şakası
    trafik canavarını yakaladığını sanan vatandaş. eskilerden baya. şakanın haberlere çıktığını anımsıyorum.

4- yarışma şakası
    türkiye özeti gibi.

5-karpuzcu şakası
    kafasında karpuz parçalanan dayıya hala gülerim.

not: videosuna denk gelemediğim baklava şakası var bir de. daha önce kendisine şaka yapılmış bir vatandaş çetin çiftçioğlu’na “abi beni reklamlarda oynat” diyordu. o da tamam deyip baklava reklamı ayarlıyordu. yönetmen şakazede adama “olmadı sahneyi bir daha çekeceğiz” diye diye bir tepsi baklava yedirmişti. “abi yiyemem artık yeter” deyince ikinci kez şakalandığını söylemişlerdi.
  • güzel adamdır.

kanal 7'nin yandaş olmadığı zamanda kendisini yıllarca izletebilmiştir.

youtube'da ayıla bayıla izlediğiniz şakaların, sosyal deneylerin mimarı çetin abidir.

şimdilerde iş bulamıyormuş. şaşırmadım piyasadaki soytarılar daha iyi prim yapıyor çünkü.
  • bir devrin yıldızıydı. son şakasını yapmadan, yeniden televizyonda görmek isteriz kendisini.
  • 10 yıldır işsiz olduğundan yakınmış bir dönemin televizyon yıldızı.

şimdi çetin çiftçioğlu özünde iyi insandır, şakaları da şakacı kimliği de kalitelidir fakat çetin abinin işsiz kalmasının sebebi kendisine iş verilmemesi değil şaka yapılacak ortamın olmaması artık. insanlar zaten boğazına kadar gerginlikle yaşıyor, yaşı yetenler bilir çetin abinin şakaları da öyle üfürükten değil harbiden adamı çıldırtacak cinsten şakalardır ve ülkede trollük kavramını belki de ilk icra etmiş kişidir.

lakin ki birincisi şaka yapacak ortam yok artık. kimse şaka maka dinlemez çeker vurur valla alnının çatından. hele ki bireysel silahlanmanın islamiyetten daha hızlı yayıldığını düşünürsek.

ikincisi televizyon olayı artık sona yaklaşıyor. mesela müzik dünyasında artık kimse televizyondan şarkı dinleyip klip izlemiyor. he tabi ki yine izleyen ve dinleyenler var ama yani o eskisi gibi yeni klip yayınlanacak diye tv başında beklemiyor herkes.

e tabi çetin abinin icra ettiği meslek de artık tv'de değil de daha ziyade dijital ortamlarda oluyorsa oluyor. youtuberlık sıfatı altında yapılıyor ki bu da şu an için çok belli başlıları hariç çok bi para kazanmıyorlar.

üçüncüsü çetin abi farkında değil ama yaşlandı artık. yani iyidir, hoştur, severiz, sayarız da yaşlandın abi yani. konseptin belli, yapacağın şakaların en zirvelerini zaten yaptın. hani izleyicide merak uyandıracak bi konseptin yok artık. tamam şaka konusunda master degree bi insan olabilirsin ama yani her şeyin bi ömrü var. zamanında raks da dünyanın en çok ikinci kaset üreten satan firmasıydı ama 2007'de onlar bile tarih oldu. biraz da artık kabullenmek gerek bazı şeyleri.

ha şu olabilir miydi sunuculuk tarzı bi şeyler verilebilir miydi? olabilirdi. bak adam kitap yazmış 3 bin basmış bin tanesi satılmış. keşke param olsa da hepsini alıp piyasadan toplasam demiş. bu üzücü. nilgün bodur gibi çalıp çalıp yazacaksın çetin abi öyle anılarını şunu bunu yazarsan tabi ki satmaz kitabın.

velhasıl iyidir hoştur ama zamanında kazanımlarını doğru yere yatırım yaptıysa ne ala yoksa yine üzücü. insanlar, bu yazacağım çetin abinin özelinde değil herkes için geçerli; iyi bi işte çalışırken 10 sene 20 sene 30 sene çalışıyor hala devam ediyor çalışmaya fakat şartlar değişiyor ister istemez. yani tamam sen kendinde çalışacak gücü görebiliyorsun ama senin yaptığın işin bi anlamı kalmıyor patronun için. diyorsun ya ben 30 senedir çalışıyorum, evet sen çalışıyorsun hala sorun da bu zaten. bi yerde start verilirken bi yerde insan kendi stop demeli. bunu yapamıyoruz. birikimlerimizi zaten akıllı değerlendiremediğimiz için 30 sene sonra hala elde avuçta sıfır şekilde yaşıyoruz. özel sektörde emekli olup ikinci emekliliğe koşan çok adam tanıyorum. neden? bırakamıyor. para da yetmiyor öteki türlü. şirket kovana kadar devam ne zaman kovarsa.

durum böyleyken böyle.

neyse entry yine güzel bitsin. o programlarındaki seslenişle bitireyim şakkkkacıııığğğğğğ yine yaptı yapacağını*