şükela:  tümü | bugün
  • antalya ticaret ve sanayi odası * başkanı ve tobb başkan yardımcısı.

chp'den antalya büyükşehir belediye başkan aday adayı olacakmış gibi bir söylenti var...

açık ve net olarak söylüyorum, çetin osman budak büyükşehir belediye başkan adayı olursa chp %20'den fazla oy alsın eşek gibi anırırım.

bu abimizi antalya'da neredeyse hiçkimse tanımaz. hatta bizim şirkette dün kısaca bir anket yaptım kendi çapımda;

güvenlik görevlilerimizden lise mezunu olan arkadaş tanımadı kendisini.
    çaycımız olan orta okul mezunu arkadaş da tanımadı.
    ik departmanındaki üniversite mezunu arkadaş da tanımadı.
    muhasebedeki üniversite mezunu arkadaş da tanımadı.
    şirketin avukatı tanıdı ama "bi oda başkanı ya esnaf kefalet olabilir sanırım ama atso da olabilir" dedi.
    sekreter olan lise mezunu arkadaş da tanımadı.

antalya'nın içinde ki asosyal de olmayan bu arkadaşlardan bilen çıkmadığına göre, ilçelerden ve köylerden de oy kullanılacak büyükşehir belediye seçimlerinde bu abimize oy falan çıkmaz.

özetle, çetin osman budak chp açısından tarihi hata olur tıpkı 2004'te ertuğrul dokuzoğlu'yu aday gösterip antalya'yı akp'ye altın tepsi içinde sunmaları gibi...
  • kemal kılıçdaroğlu'nun antalya 3. sıra kontenjanına ismini ek(melettireceği)leteceği yeni gözdesiymiş. chp yine kendisi ile hiç işi olmamış bir aday bulmuş gibi.
  • siyasi tarafini hic bilmem. ama antalya gibi bir sehirde durusu, sectigi kelimeler, is anlayisi ile cok farkli kalan, beyefendi adamdir.
  • siyasetle ilgisini ve kendisini hiç tanımam ama aynı soyada sahip meclis üyesi mühendislerin piyasada çok güzel iş topladıklarını sıklıkla duyarım. kendisi umarım bu yakın akrabaları gibi değildir.
  • chp'nin içinde olduğu olası bir hükümette bakanlık yapması güçlü ihtimal olan siyasetçi. önseçim riskine girilmeyerek kontenjan adayı yapılması da buna işaret gibi gözüküyor.
    ayrıca sesi ve konuşma tarzı haluk koç ve suat kılıç ile yarışır seviyede.
  • chp'nin halktan kopuk alelade vekillerinden birisidir.
  • chp genel başkan yardımcısı ve antalya milletvekili.

turizm krizi ile ilgili güzel bir açıklama yapmış.
  • bugün yurt gazetesinde yayınladığı yazı ile toz pembe gösterilen ülkenin gerçeklerini yazmıştır.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/…i-makale,14146.html

kesinlikle en büyük pay gençlere dokunan yabancı ellerin.gençlere üniversite okumanın tek çözüm yolu olmadığı öğretilmiyor.'okuyun okuyun bizim gibi' olmayın kapısı doldu taştı artık, orada ekmek yok.

onun dışında yapılmak istenenler çok çok önceden birileri tarafından dillendirildiğinde olamaz diyip ihtimal vermezdim ama geçen hafta wp gruplarına düşen konferans afişlerini görünce meğer üniversite konferans salonlarını sarıklı, cübbeli, sakallı adamların konferansına gelen gençlerin doldurduğunu farkettim.sonra türgevin eğitim alanında yaptığı çalışmalarındaki artışlar, vakıf-dernek cemaat oluşumları kendini açık açık göstermeye başlamış.tıpkı zamanında ışık evlerinin yaptığı gibi, ben sana ev verdim seni okuttum yemek yedirdim hayatın benim, bu sefer mekanlar türgev'in yurtları, tügva'nın faaliyet yürüttükleri yerler.

kesinlikle savunmuyorum kampüs içinde alkol alınmasını ama bugün baktığınız zaman 5-6 sene önce bahar şenliklerinde su gibi alkol akan kampüslerde, bira sigara satılan kampüslerin hemen yanında koca konferans salonları olan camiler var.en ufak bi protestoya tahammül yokken, broşür dağıtan öğrenci kolektifleri ohal bahane edilip piyasadan nasıl silindiyse, bu değişim nasıl hızlı olduysa kapı önlerinde de ilim yayma cemiyeti broşürleri dağıtanlar o kadar hızlı türedi.olamaz denilenlerin olduğu görmek bi gece uyuyup uyanmaya bakıyor..aslında bu resim akp zihniyetinin de sözde atatürkçü chp zihniyetinin de resmi.kimsenin kimseye saygısı kalmadı, kim başa gelirse kendinden olmayana kin gütme derdinde.

idris ustanın da dediği gibi bunlar şirket olmuş.

5 ay önce hiç bir şey belli değilken pat çık sınav sistemini değiştir, bi gece uyu uyan müftülere resmi nikah kıyma yetkisi vermeye niyetlen, bakanından milletekilinden skandal açıklamalar her gün ardı ardına gelsin..

'türkiye geleceğini kaybediyor'
  • chp'nin 2019 antalya bşb başkanı adayı olması ihtimal dahilinde olan kişidir.