şükela:  tümü | bugün
 • kuramsal bilgisi inanılmaz, jacques derrida'yı bile türkiye'de yeniden okuyabilen tek kişi...ama tek bir eksiği vardır, uzun zamandır edebiyat adına bir şey okumamıştır, tuhaf huyları vardır: hulya kocyigit hayranıdır, ayrıca yaşamını küçük bir insan olarak tamamlamak ister, naiftir, bıkıp usanmadan dinler, dinler ve yorumlar...
 • ayrıca en önemli özelliklerinden biri de, çok şey bilmesi, pek cok konu hakkında fikir sahibi olmasının yanında, son derece babacan tavırlara sahip ve yardımsever olmasıdır. sadece ders konusunda değil, bugüne kadar hayatımda gördüğüm, birşeyi karşısındakine öğretmekten ziyade, yorum yapma şansı da bırakan anlatım tarzına sahip tek insandır. şayet bahcesehır universitesi çatısı altından ayrılırsa en çok üzüleceğim hocalar listesinin başında yer alır.
 • okula geldiğimde ilk tanıştığım, sonrasında da en fazla ders aldığım (her iki anlamda) akademisyen... zor anlaşılmasına rağmen karşısındakini çok kolay anlayan, öğrencisine kanat takma lüksünü sağlayabilen, üzerimde en çok emeğini hissettiğim ve hissedeceğim insanlardan birisi...
 • sizin gibi öğrencileri sınavlarda görmek isteriz diyen profesör.
 • tuhaf huyları vardır tabii, ama bunların arasında hülya koçyiğit hayranlığı ve edebiyat okumama gibi şeyleri saymak yanlış olur. hülya koçyiğit üzerine oyunculukla ilgili çalışmaları vardır, ki bu hayranlıktan kaynaklanmaz. edebiyatı ise hepimize yetecek kadar okumuş, okumaktadır. yaşamını küçük bir insan olarak tamamlamayı ister demek yerine de, büyüklüğe inanmadığını söylemek çok daha doğru olur.
 • uyuyarak dinleme özelliği olan, kadir has üniversitesinin en değerli hocalarından biridir.
 • oyunculuğa bambaşka açılardan bakmanıza,anlamanıza,algılamanıza,yorumlamanıza fırsat veren, böyle hoca olmaz dedirten bir güzel insan. bambaşka bakış açıları kazandırır, sizi çok kelime kurmanıza gerek kalmadan anlar, her zaman yaşadığınız çıkmazların çözümüne sizi siz fark etmeden yönlendiren, en en en önemlisi dinlemeyi öğreten muhterem bir kişidir. sadedir, doğaldır, babacandır, duygusaldır, bilgedir; sizin her zaman yanınızdadır ve evet büyüklüğe inanmayan biridir. kendisiyle çalışan insanlar kendilerini şanslı hisseder. bunu "kabul eder", "tut"ar ve sonra da "bıraaaaaaak"ır.
 • yapip ettikleriyle ilgili ayrintili bilgi için bknz :

  http://activity.khas.edu.tr/…program/cv.aspx?id=782
 • bahçeşehir üniversitesinde, henüz hayatlarının baharında olan sinema bölümü birinci sınıf öğrencilerine, öykü anlatımı üzerine bir ders verirdi. her ders lost etkisiyle biterdi. bir sözü vardı; "aynaya bakmadan geçen günlerin önemi" üzerine. sözü tam hatırlamıyorum ama etkisi hala dimağımda. merdivenlerden hiç başını kaldırmadan çıkardı, bir de yengeç burcuydu hatırladığım kadarıyla.

  velhasıl üniversite hayatımın en etkili birkaç hocasından ve insanından biridir kendisi.