şükela:  tümü | bugün soru sor
  • - o da benim gibi gece yastığa başını koyduğunda acaba aklına geliyorum mudur?

- o da rüyalarında beni görüyor mudur?
  • babam nerde?
  • tanrı ve ölümden sonrası. sadece varlığına veya yokluğuna inanılır. konu inanmak değil de bilmek ise cevabını bilmediğimiz hiçbir zaman da bilemeyeceğimiz sorulardır.
  • durdurulamaz, hiçbir şey tarafından durdurulması mümkün olmayan cisim ile, oynatılamaz yani hiçbir şey tarafından delinmesi ya da yerinin değiştirilmesi mümkün olmayan cisim karşılaşırsa ne olur.
  • ne demek o da rüyalarında beni görüyor mudur? tabi görüyor lan! inanmıyorsan git sor. de ki delikanlıysan söylersin, beni rüyanda gördün mü? görmediysen de hiç istedin mi?

esas cevabını bilemediğimiz sorular çok başkalar..

--zibilyon tane gezegen ve sistemin olduğu şu koca evdende tek canlı bulunun yer bu dünya mı?

--zibilyon tane gezegende hiç bi babayiğit çıkıp, ışık hızını geçip gelmeyecek mi?

--derin okyanuslarda acaba daha ne tür canlılar var?

--üç beş mahalle/şehir bildiğimiz şu dünyada kim nerede ne icat etti de haberimiz yok? hangi devletler kendi içlerinde hangi meselelerle uğraşıyorlar?

--rüya nasıl bir şey? beyin neye göre rüya görüyor? hangi algoritma ila onca şeyi birleştirip bazen mantıksız ama bazen de mantıklı sonuçlar çıkarabiliyor??

hadi bunları geçtim,
    (bkz: tarsus'taki esrarengiz kazı) ne var lan burda? ne buldunuz olum?!!
  • ilk yoğurt nasıl mayalanmıştır.
  • devlet bahçeli'nin kasetleri o kadar mı o kadar ?
  • ne zaman bir yuva kurabilecek kadar olgun olacağım?

olursam da yuva kuracağım insanı nasıl bulacağım?

ha birde bazı insanlar vardır 70 yerine 90 değer verirsin o fazlalık kadar az değer verir sana. sahi bu insanlar neden böyle? değer vermemek mi gerekiyor acaba? cevabı biliyorum galiba zor olan sevilir her zaman. hiçkimseye verilen değeri abartmayacaksın
  • diyanet işleri başkanlığının neden en yüksek ödeneği aldığı ve o ödenekle ne yaptığıdır.

bak bu soruyu cidden cevaplayamıyorum lan .
  • ben ölünce, beni en son hatırlayan kim olacak?

belki de daha ben yaşarken unutulacağım, hiç bilmiyorum.