şükela:  tümü | bugün
  • konu biraz uzun ama elimden geldiğinde kısa ve net anlatacağım.
    bundan 3 sene önce sevgilimle cevahir alışveriş merkezindeki altınbaş şubesinden bir tane tek taş pırlanta aldık.
    aradan 1 sene geçtikten sonra yüzüğün tek taşı düştü. bizde garanti kapmasında olduğu için yüzüğü şubeye götürdük.
    yüzüğün inceleneceğini ve sözlü onay alınması için bizim aranacağımız söylendi. aradan 1 hafta geçtikten sonra arandık. yüzüğün garanti kapsamında olmadığını ve toplam 130 tl gibi bir meblağ karşılığında yüzüğü tamir edeceklerini söylediler.
    (bu arada yüzüğün taşı da kaybolmamıştı. cünkü taş, yüzüğü masadan alırken masanın üzerine düşmüştü :))
    yüzüğün toplam maliyetinin yanında ufak bir ücret olduğu için onay verdim tamir ücretine.
    aradan 2 ay geçti yüzük hazır dendi bizde almak için şubeye gittik .

ilk olarak söylenen ücretin 130 tl değil 130 dolar olduğuydu?!
    kendilerinin dolar üzerinden çalıştıklarını tl olarak ödeme alamadıklarını söylediler. fakat ne hikmetse bize yüzüğü türk lirasıyla satmışlardı.
    karşılaştığımız yüzük ise aldığımız yüzükten kalın ve yeni bir yüzüktü.
    (bunu da bize belirtmediler sevgilim eline takınca anladı ve eski yüzüğün bilgilerinin olduğu kartı yenisiyle karşılaştırınca emin olduk).
    halbuki biz yeni bir yüzük talep etmemiştik sadece yüzüğün tamir edilmesini istemiştik. eski yüzüğü geri istediğimizi, taşı yapıp yapmamalarının umrumuzda olmadığını söylediğimizde aldığımız cevap "biz eski yüzüğü erittik" oldu.
    bu sinirle şubeden çıkıp bir daha iletişimde bulunmadım kendileriyle. altınbaş şubesindeki çalışanlar bizim yüzüğün değişmesine onay verdiğimizi iddia ediyorlar.
    bu durum karşısında aşırı sinirlendik çünkü biz yüzüğü neredeyse 3 ay gibi bir sürede bulmuştuk. maddi yönünden fazla manevi değeri yüksekti bizim için.
    ses kayıtlarının olduğunu söylüyorlar ama asla bize bu delilleri sunmadılar. haklarında şikayet başvurusu yaptık. delil yetersizliğiyle ve kullanıcı hatası olduğunu iddia ederek bizi suçlu göstermeyi başardılar.
    son olarak biz bu yüzüğün parasını istemiyoruz. yerine başka bir yüzükte istemiyoruz. yüzük zaten 1 seneyi aşkın süredir kendilerinde. tek istediğimiz cevahir altınbaş şubesindekilerin bu başlığın varlığından haberdar olup manevi açıdan bize ne kadar zarar verdiklerini bilmeleri.
  • tam “cevahir altınbaş kim amk?” yazacaktım ki alışveriş merkezindeki altınbaşmış.
    geçmiş olsun.
  • bence rezalet. masa/sandalye değil ki bu, manevi değeri olan bir yüzük. altınbaş başlığına da yazın derim.

rezalet puanım 8/10.
  • eski ama buyuk rezalet. kendilerine dort gunluk bilezik verdim tamir edilsin diye (benim okuzlugumdu, yamulttum). allahtan bilegimdeyken fotograf cekmisim; farkli gelirse rahat rahat dava acabilirim diye dusundurttu bu olay, altinbas musterilerinin boyle dusunmesini istiyor sanirim.

umarim sorun cozulur/cozulmustur.