şükela:  tümü | bugün
  • bir adet elden düşmeyen telefon edinmenizi sağlayandır.
  • keşke atmasaydım pişmanlığını yaşatır.
  • "daha görmedi" diye düşündürür. çok önemli bir şeyse 20 cevapsız çağrı bırakırsınız, ortak eşi dostu, ailesini ararsınız. ohoo cevap gelmeyen mesajı da dert edeceksek...
  • ekşisözlük için genelde cevap verdiğim, hatta ilk on dakika içinde cevap verdiğim için karşımdakine yaşatmadığım durumdur. cep telefonu için ise durum biraz karışık. sevdiğim insanlara cevap atarım ama o an kafam kaldıramaz dersem çekemediğim tiplere cevap yazmam.

karşı taraftan yaşadığım hallerde ise genelde organizasyon firmalarını yoklarken yaşadığım durumdur. sanırsın günah çıkarıyorum da papaz yok.
  • bazen cevapsız tek bir mesaj olarak kalmaz, gelmeyen cevabın hırsı ile birçok cevapsız mesaj olarak sonuçlanır. *
  • her zaman kötüye yormamak gerekir. o esnada kişi cevap veremiyordur. unutmustur. tonla sebebi olabilir. ha tabii konusma arasında oluyorsa pek hoş durum değil.
  • dün başıma geldiğini sandığım olay.bu kez sabırlı davranıp başka hiçbir şey yazmadım ama sabah erken saatte öyle dolu dolu bir cevap aldım ki "iyi ki sabretmişim" dedirtti gelen cevap. *
  • insana çok değersiz hissettiriyor be sözlük. ben o mavi tikin amk.
  • insanların ruh halinden bağımsız olarak
    ya atılan mesaj saçmadır ya da karşı tarafın algısının üstündedir
  • sosyal mecralarda ve sözlükte farklı zaman dilimlerinde sık sık yaşadığım olaydır. işin daha kötü hissettiren tarafı ise siz yazdığınız mesaja iyi ya da kötü cevap almayı ümit ederken mesajı gönderdiğiniz kişi rutin paylaşımlar yapmaya devam eder. gerçek hayatta verilen selamın duyulmaması veya tokalaşmak için uzatılan elin havada kalması kadar kötü bir histir işte.