şükela:  tümü | bugün
  • sozlukte sey var, eee sey.
    sanirim bunu soyleyebilmek icin yeterli bir zamandir okuyorum sozlugu. bu hakki kendimde az once buldum.
    adamlar cevap vermiyor. hakkinda bin kisi toplanip, konusuyor. bin demeyelim de ona sey diyelim, ee yuz diyelim. dedik. eskiden cevap verirlerdi. buradan kavga filan izlerdik. simdi bir giz bulutu ardinda saklanip, hakkinda yazilanlari okuyorlar. okuduklarindan ne kadar da eminim.
    ama mesela yeni yazarlar, cevap niteliginde bir seyler giriyorlar. onlar girmiyor. taninmis yazarlarin en babalari bile, entryleriyle tokat gibi cevaplar verirdi. marka mi oldu bunlar acaba. e o zaman oyle davranmasalarmis iyiymis.
    yazarken kendimi haksiz cikartacak bir sey dusundum. cok kalabalik be birader, bir sey girsen, 58000 entry de onu izleyecek.

neyse o zaman haksizim. kendi bahanemi dahi yeterli buldum.
  • şüphesiz ki cevab verememekten farklıdır.
  • kale almamaktır. aynı zamanda da ayıptır. cevap bekleyen kişinin kendini önemsiz ve değersiz hissetmesine sebep olur. cevap beklendiği halde cevap vermeyen kişiye duyulan saygının azalmasına sebep olur.
  • hayır diyecek kadar gelişememiş beyinlerin de sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir.
  • bazı durumlarda sayfalarca yazmaktan daha evladır. karşındaki anlamayacaksa ansiklopedi yazsan, sabahtan akşama konuşsan gene fayda etmez.
    saldırgan insanlara da bunu yapmak farzdır. hele ki böyle ortamlarda, herkesin hunharca sallayabildiği, kimdir nedir belli olmadığı ortamlarda, saldırgan insanı salya dolu klavyesiyle başbaşa bırakmak yapılabilecek en iyi şeydir.
    neticede yok sayılmak baya kötü bir şeydir. kötü insanların başına gelmesinde hiçbir sakınca yoktur.
  • kesinlikle ama kesinlikle doğru bir davranış biçimi değildir. ben genel olarak özür dilerim sana özür dilerim dostum. cennete uzanan merdiven. c.s. üzülme her zaman seni izlicem unutma, lütfen unutma lucy.
  • kesinlikle, hayır demektir. başka bir anlam yormak zaman ve beyin gücü israfıdır.
  • sukut ikrardan gelir.
  • geçen gün yaşadığım olay bu duruma bir örnektir:

+ışık hızına yakın bir hızda giden bir kişi ile duran bir kişinin zamanı algılayışları farklıdır. bir nevi zaman ikisi için farklı hızlarda akar. einstein'ın izafiyet teorisi bu açıdan ispatlanmıştır.
    -bence öyle olmaz.
    +*
  • dünya üzerinde en nefret ettiğim davranışlardan birisidir. tiksiniyorum.