şükela:  tümü | bugün soru sor
 • konuşmanın faydasız olduğunu düşünen insandır.
 • telefonu çaldırıp kapatarak cevapsız çağrı bırakanları sevmiyor olabiliyorler. kim, haksızsın sen, diyebilir ki?
 • kendine güvenen insandır, zira geri dönmeyince arayan kişinin tekrar arayacağını bilir.
 • cevapsız çağrıyı bırakan için;cevapsız çağrına dönmüyorsa,zaten hiç senin olmamıştır insanıdır.
 • (bkz: üşengeçlik)
 • telefonu çaldırıp kapatarak çağrı bırakanlara dönmüyorsa takdir ettiğim; ama telefonu duymadığı veya müsait olmadığı zamanlarda gelen çağrıları gördüğü zaman "beni aramışsın hayırdır?" diye dönmüyorsa dövmek istediğim, fazla ego sahibi insandır.
 • arayan kisi mesaj birakip neden aradigini belirtip geri aramasini rica etmemis olabilir. ha eger adami bes kere aramissan, mesaj birakip izah etmissen, abi cok acil demissen, it sipasi yine de seni aramiyorsa, iki gun sora ancak bi isi dusup de lutfen aramissa o zaman " abi gecen gun xlerle oturuyoduk, cok tatli hatunlar vardi, seni de cagilarim dedik ama kisfmet degilmis eki" diyerek egitirsiniz.
 • gayet fütursuzca haykırmak gerekir ki bu benim lan. entry de bu kadar. keh keh, tamam bu kadar değil cannım yavrum; heyheylenme hemen! oku aşağısını bi hele.

  çocukluğun birlikte geçtiği kimselerle bir noktadan sonra iletişim kopmuşsa s.ksen yeniden bağlantı yapılamıyor arkadaş. popüler kaynaşma şeysi facebook ile bilene bi yere kadar ilerleniyor, sonrasında rutin tıkanmalar gözleniyor houston tarafından. yaşantılar değişiyor, dünya görüşleri değişiyor, değişiyorsun her türlü işte lan!

  zamanında yolların farklı yöne sürüklediği, alanya eşrafından bir vatandaş 15 yıl sonra telefonumu nereden edindiyse aradı geçenlerde. gereksiz telefon şakası ile başladı bitmeyen işkence saatleri. artık kabak tadı veren, karşındakine uçan tekme atma isteği uyandıran "ben narkotik'ten gomiser namik" şakasından sonra niyetini beyan etti. mutlaka görüşmemiz gerektiğini söyledi vs. bir sürü ıvır zıvır. misafirperver de bir insan olduğumdan (değilim sallıyorum lan, gelmeyin yer yok. yeni badana attırdık zaten, biz de evde kalmıyoruz) kabul ettim kalma isteğini. adam bir geldi babacan, o çeşitli platformlarda taşak geçilen apaçi karakterinden daha beter bir vatandaş. ortalama bir apaçiyi mumla aratıyor pezevenk. tabi tam da burada söylemek gerekir ki, sadece apaçi etiketiyle anlatmak doğru olmaz arkadaşı. adam bangır bangır çakal hoca, canlandırabildin mi hayal dünyanda? hani böyle o yanındayken başına her türlü bela gelebilecek kimseler vardır ya, aha bu öyle! yoksa insan dışlamak gibi bir tabiyatımız yok biraderim yeminlen bak! neyse, böyle bir şekil, şemal ve düşünce yapısıyla sarıldı fettan bedenime. daha beşinci dakika itibariyle farklı yolların adamıydık, bu belliydi. katlanacaktık ama işimiz vardı bu gece...

  nihayetinde insan sandığım bu vatandaş, münferit ortamlarda da rezil kepaze edip bıraktı bu naçiz bedeni. ayrıntıya girmek istemiyorum, ense tüylerim kalkıyor zira. ertesi gün aynen paketledim ve sonsuzluğun derin boşluğuna bıraktım kendisini. paketlerken de açık açık, kaçak göçek olmadan artık farklı yollarda olduğumuzu anlatmaya çalıştım. anlamadı maalesef. halen bela gibi arıyor, mesaj çekiyor eşşoğlueşşek!

  hayır cevapsız çağrıya dönmeyen insan olarak etiketleniyorsun soora.

  bi saniye telefonum çalıyor...