şükela:  tümü | bugün
  • oktar babuna'nın babunası. sabaha karşı tgrt'de program sunup "vücut bir fabrikadır, içinde atölyeler vardır, hiçbişey tesadüf değildir" diyerek konuyu allaha bağlayan insan.
  • (bkz: oktar babuna)
  • kendisi kadın - dogum uzmanidir, eskiden istanbul tip fakultesinde profesordu; tibbi neden olmadikca, sadece "duygusal" nedenler ile kurtaj yapmamakla ovunurdu.
  • babuna soyadlı birisinin çıkıp darwin'i çürütmeye çalışması kadar izotropik bir olay daha var mı acaba?
  • harun yahyanın kitaplarını yazan profesorlerden biri...
    ayrıca tgrt'de huzura dogru programında da görmek mümkündür.
  • cevat babuna, dedem ve kardeşiyle makedonya'dan okul arkadaşıdır. köprülülüdür. soyadını makedonya'daki babuna* ırmağı'ndan almaktadır.

tgrt'nin osman ünlü ile birlikte en bilinen simalarından biridir. osman ünlü aklınca muteber bence sakat ve sert fıkıh yorumu ve mesnetsiz sünnet tefsiriyle ahaliyi islam'dan soğuturken, cevat babuna tam bir islam teknokratı olarak, sızıntı ile harun yahya dergilerinin aritmetik ortalaması olarak takılıyordu. elinde bir sopayla arkasındaki şemayı göstererek izleyicisini mitokondri, hücre çeperi ve alyuvarlar arasında bir yolculuğa çıkarır ve oradan allah'a ulaşırdı. 12 eylül'ün resmî paradigması allah-devlet-müsbet ilim üçlemesinin hevesli bir neferidir kendisi.

yıllarca adnan oktar'ın propagandasını yapmış ve fakat sonra ne olduysa bu yapılanmayla ters düşmüştür. hatta oğlu oktar babuna ve kızı tuba babuna adnan oktar'dan yana saf tutmuş babaları cevat babuna hakkında söylemediklerini bırakmamıştır.

hatta kızı "ben ehli sünnetim babam köprülü dönmesi bir sabetaydır, hocamıza iftira atıyor" mealinde sözler sarfetmişti. ben de bir köprülülü olarak ilk kez bu kavramla* tanışmıştım.

velhasıl kelam karışık işlerin içinde kalmıştır. bunlarla gündeme gelmiş olması tgrt yıllarındaki gereksiz programlarını unutturmamalıdır.

12 eylül portresidir.
  • evrim karşıtı prof lar listesinde ismi çıkmıştır.

http://www.discovery.org/…p?command=download&id=712
  • 15 eylül de 92 yaşında vefat ettiği söylenen kişi. bugün gazetede çıkan ölüm ilanında oğluoktar babunanın adı geçmemektedir.
  • bir ara tgrt'de bilimi dinle açıklamaya çalışan programlar yapardı.
  • oktar babuna'nin babasi. vefat etmis oldugunu yeni duydum.
    wikipedia'da hakkinda sunlar yaziyor:
    https://tr.m.wikipedia.org/wiki/cevat_babuna

ustteki bir kac entry'de de suserler, onun da yaradilisci ve eski bir adnan hocaci oldugundan bahsetmisler (ben bunu da yeni ogrendim).

hakkinda kafami karistiran bir karistiran bir kac sey vardi. su roportajini hemen herkes okumustur sanirim
    http://www.hurriyet.com.tr/…-2-torun-borclu-5299638

aydin bir insanin, 5 cocugunun 5inin de (ve hatta 2 de torununun), bir tarikata murit olmasini anlamamistim mesela.
    ya da, daha once baslattiklari dava surecini sonlandirmalarini anlamamistim.
    en sacmasi, kendilerine hakaretler/iftiralar yagdiran ogullarini hala yanlarinda yasatmalarini ve ona harclik vermelerini hic hic anlamamistim.

adnan oktar muridi cocugunun, adinin oktar olmasi da garip gelmisti. oktar babuna 62, adnan oktar da 57 dogumlu oldugu icin "sadece tesaduf olmali" demistim ama sonradan ogrendim ki, adnan hoca "oktar" soyadini sonradan almis.

en bastan bir bilim insanina layik yasasaydi, ne kendisi ne cocuklari tonla maskaraligin oznesi olmayabilirdi.