şükela:  tümü | bugün
 • akp trabzon milletvekili. turkiye'de islerin yolunda gittigini zanneden bir rte asigi. adam gibi lafinin anlamini kavrayamamis bir birey. "tübitak’ı temiz toplum hareketi içine almamızdan niye gocunuyorsunuz? türkiye, adam gibi bir başbakan ile yönetildiği için işler yolunda gidiyor. ama bundan da rahatsız olanlar var" diyebilecek mideye sahip bir insan.

  basarilarinin devamini dilemiyoruz.
 • akp yi kapatma davası iddianamesinde yargıtay cumhuriyet başsavcısı abdurrahman yalçınkaya tarafından beş yıl süre ile başka bir partinin kurucusu, üyesi, yöneticisi ve deneticisi olamamakla cezalandırmak istediği 71 kişilik listeye 52. sıradan giren akp li...
 • yeni saglık bakanı olacak kişi.
 • 3 çocuk sahibi.
 • kafelerde nargile içilmesini yasaklayan bir yasa teklifi hazırlamış olan tbmm sağlık komisyonu başkanı.

  nargile gibi dünyanın en büyük icatları arasında yer alan bir şeye karşı böyle bir yasa teklifi sunması bile son derece yakışıksız. meclisin yüce iradesinin de bunun farkında olduğu ve teklifin yasalaşmasına asla izin vermeyeceği konusunda güvenim tamdır.
  son olarak söyleyeceğim: lütfen, nargileme dokunmayınız sayın başkan.
  haber için tıklayınız.
 • trabzonlu ankara milletvekili.

  şimdi de nargileye sarmış.

  tebrikler sayın vekilim her kuşu bitirmiştiniz bir leylek kalmıştı.

  --- spoiler ---

  sigaradan sonra daha tehlikeli gördüğü aromalı nargilelere savaş açan tbmm sağlık komisyonu başkanı ak partili cevdet erdöl, nargilenin yasaklanması için bir süredir üzerinde çalıştığı yasa teklifi çalışmasını sonuçlandırdı. nargile ve mecut sigara yasaklarına yönelik yaptırımları daha da ağırlaştıran 7 maddelik teklif, önümüzdeki günlerde tbmm başkanlığı’na sunulacak. teklif özetle şu düzenlemeleri çeriyor:
  nargileye sigara muamelesi
  tütün içerip içermediğine bakılmaksızın, nargile ve çeşitleri tütün ürünü olarak kabul edilecek. böylece sigara için uygulanan tüm yasaklar ilk kez aromalı nargileler için de geçerli olacak.
  indirim yapilmayacak
  firmalar, tüm tütün ürünleri gibi nargileyi de, bayilere ve tüketicilere, teşvik, hediye, eşantiyon, promosyon, bedelsiz veya yardım olarak dağıtamayacak. firmalar bu ürünlere “indirim” de uygulayamayacak. mevcut düzenlemede sigara dahil “indirim” şartı aranmıyor.
  nargile kafe kalkacak
  tütün sektöründeki firmaların isimleri, amblemleri veya tütün ürünlerinin isim, marka, amblem, logo ya da bunları çağrıştıran işaretleri, tütün sektörü dışındaki mal sektöründe olduğu gibi hizmet sektöründe de kullanılamayacak. böylece sigara, nargile gibi tütün ürünlerinin isim, marka, amlem ve logoları, kafeler dahil hiçbir hizmet ve satış sektörü işletmelerinin adında kullanılamayacak. sadece nargile üzerine kurulu kafeler kapatılacak. hizmet sektöründeki işletmeler, tabelasına sigara ve nargile gibi tütün ürünlerinin isimleriyle veya onu çağrıştıracak herhangi bir logo, amblem kullanamayacak. tütün üretici firmalarının isim, marka ve diğer alametleri de aynı şekilde yasak kapsamında olacak.
  250 bin tl ceza: bu şekilde tütün ürünleri ile üretici firmaların isim, marka, logo, amblem veya bunları çağrıştıran işaretleri mal ve hizmet sektöründe kullananlara 50 bin tl’den 250 bin tl’ye kadar para cezası verilecek. bu cezaya tütün, tütün mamulleri ve alkollü içkiler piyasası düzenleme kurulu karar verecek.
  nargile şişesine uyari yazisi: nargile şişelerinin tabanı hariç yüzeyinin yüzde 65’inden, ithal ve yerli sigara paketleri başta olmak üzere tüm tütün ürünlerinin geniş alana sahip her iki yüzünün her birine yüzde 65’inden az olmayacak şekilde “sigara zararlıdır” gibi tütün ürünlerinin zararlarını anlatan yazılar yazılacak, resimler konulacak. uyarı ve mesajlar özel çerçeve içinde olacak. yabancı tütün ürünlerine 6 ay içinde türkçe uyarılar yerleştirilecek. mevcut düzenlemede bu oran yüzde 40 oranında özel çerçevesiz olarak uygulanıyor.

  uyarmadan ceza verilecek
  tütün ürünlerine ilişkin yasak ve tedbirleri yerine getirmeyen işletme sahiplerine, yazılı uyarı yapılmadan, belediye encümeni veya mülki amir tarafından doğrudan 1000 tl ile 5 bin tl’ye kadar para cezası verilecek. mevcut düzenlemede, işletmeler önce uyarılıyor, uyarı yazısı tebliğ ediliyor, buna rağmen işletmesinde sigara içilmesine izin verenlere para cezası uygulanıyor.

  erdöl: bakanlıkla birlikte hazırladık
  cevdet erdöl, milliyet’e yaptığı açıklamada kanun teklifini sağlık bakanlığı yetkilileriyle birlikte hazırladıklarını açıkladı. erdöl, “nargile içenlerin yüzde 41’i 18-21 yaş arasında. gençlerin yüzde 90’ı aromalı çeşitleri tercih ediyor. nargile kafelerin müdavimlerinin yarısı üniversite öğrencisi. yüzde 18’i lise, yüzde 16’sı üniversite mezunu. toplumda nargilenin sigaradan az zararı olduğu kanısı var. sigara içenlerin yüzde 62.2’si bile nargilenin sigaradan nazaran daha az zararlı olduğuna inanıyor. aksine bir nargile 2.5 paket sigaranın zehrine eşit. aromalı meyva denilerek kanunun etrafı dolanıyor. bunu engelliyoruz, ayrıca sigaraya yönelik yaptırımları da daha sıkılaştırıyoruz” diye konuştu.

  --- spoiler ---
 • alkollü içki satan ticarethanelerin illere göre isim listesini istemiş.
  tepki alınca bu sefer ikinci bir yazı yazarak sadece sayı istemiş ve demiş ki:

  "...ilk yazıda yer alan, 'işletmelerin isim isim listelerinin istenmesi' daktilo hatasından kaynaklanmış bir durum.
  tesk'ten bilgi istemem, fişleme ya da andıç anlamına gelmemeli. ben istihbaratçı mıyım ki fişleme yapayım..."
  bilmiyoruz ki biz..
  istihbaratçı mısınız bekçi misiniz kumkuma mısınız nesiniz..
  siz biliyor musunuz kendinizin ne olduğunu...
 • tesk'ten talep ettiği fişlemeyi "daktilo hatası" diye düzeltmeye çalışması, yarsav eski başkanı ömer faruk eminağaoğlu'nun askerlikten yırtmak için aldığı sağlık raporundaki yanlışlığı "daktilo hatası" diye düzeltmeye çalıştığı zamanları hatırlattı bana.

  farklı siyasi fantezilere sahip fakat aynı tiynetteki bu adamlardan ne zaman kurtarılacak bu memleket? ne zaman bitecek bu "daktilo hataları"?
 • bakın bu kıyağı herkese yapmam çok güzel bir dizi var içki yasağının nelere gebe olduğuyla başlıyor hatta hem de en güzel ülke amerika'da:

  (bkz: boardwalk empire)

  kim içki yasağı dedi kardeşim ben de kendi kendime konuşuyorum öyle daktilo gibi...