• bu adamı bugün sahada galatasaray formasıyla sevinirken gördüğüm de bir kere daha demirören ve yönetimini andım. şu adam 5 sene beşiktaş formasını giydi. niçeviç'li, apodoca'lı, kaya peker'li kadroda da vardı burak bıyıktay'ın koçluk yaptığı kadroda da. bu adam 5 sene değişmeyen tek adamdı şu takımda. sonuç yine kaçınılmaz oldu. en sonunda o da dayanamadı ve eurolig seviyesindeki galatasaray'a gitti. ona bunun için zerre kızmıyorum, kızanın da beşiktaşlılığından değil insanlığından şüphe ederim.

ama daha galatasaray orta sıraların takımıyken kafaya oynayan beşiktaş'ın kadrosunu her sene bozan, her sene gazetelerde beşiktaşlı oyuncular paralarını alamadı konulu haberlere bizi malzeme eden yönetime ve sayın başkanımızı anlayamıyorum. bizi üzmek için bilinçli hareket etseler bu kadar üzemezlerdi herhalde. bugün bir kere daha gördük ki isteyince, yeterli çalışmayı yapınca karşındaki cska bile olsa, kazanılmayacak zafer yok.

peki bizim suçumuz neydi amk? çok sevdiğimiz kaptanımızı bize değil de başka takımın taraftarına teşekkür ederken görecek kadar n'aptık biz? iverson'ı d-will'i istemiyoruz biz. biz cevher'i istiyoruz, sinan güler'i istiyoruz, shumpart'ı istiyoruz. şunu artık anlayın biz şov değil emeğe ve armaya değer veren oyuncu istiyoruz.

bilmiyorum cevher bir daha beşiktaş'a döner mi; ama dönmese bile biz onu çok sevdik, galatasaray forması giyse de hala çok seviyoruz, daha da seveceğiz...
  • basketbolda renk olmadığını kanıtlamış yürekli basketbolcu. kolunda kartalıyla aslan gibi oynayan yürekli basketbolcu...
  • büyük ihtimal galatasaray cafe crown'a gitmiş kaptanımız. kızamıyorum ona, zerre kızamıyorum. 27 yaşımda bir beşiktaşlı olarak söylüyorum, yalnız arşiv taraması yapmayarak; sanırım 5 sezon üst üste takımımda gördüğüm tek oyuncudur cevher. rotasyon ya da genç oyunculardan bile 5 sezon oynayan yoktur, incelemedim belki onur aydın aynı sıfata sahiptir ya da çok yakındır.

posttan atar, 3'lük atar, turnike bırakır, smaç koyar, savunması gayet iyidir, ribaundlar uzun kollarına rağmen zayıf noktasıdır. tribünle arası çok ama çok iyidir. candır cevher. tribüne yanlış yapan rakip takımdan bir oyuncu bir sonraki hücumda cevher'i karşısında görürse büyük ihtimal canı yanacak demektir. takımı tribüne çağıran taraftarın hakkını her zaman vermiştir.

cevher bizim için yok artık. keşke avrupa'ya gitseydi. eklemek isterim, nba'de bile oynayabilecek kapasiteye sahipti cevher. belki çok kahramanlaştırdık, çok gözümüzde büyüdü, bilmem. ama bilirim ve eminim ki bizim için gözümüzde büyüdüğü kadar değerlidir cevher.

kaptan saha dışında hep mutlu olasın. saha içinde işler senin için iyi gitsin, takımın için kötü; öyle bir durumda sen mutlu olmazsın, bunu bildiğimden saha içi için mutluluk dilemiyorum sana.

kızamıyorum ona. bu 5 yılda kaç kez parasını alamadı. kaç kez idmana çıkmak istemedi, kaç kez idmana çıkmak istemeyen takım arkadaşlarını kaptan olarak ikna etti. kaç kez boş sayılacak tribünlere oynadı. normalde toplasan 300 kişinin ancak olacağı sıradan bir lig maçında, iverson'ın gelişinden ötürü 3,000 kişinin yer aldığını gördü.
  • türk basketbolunu yakından takip edip de cevheri sevmeyen daha doğru tabirle takdir etmeyen yoktur herhalde. yıllarca takım oyunundan uzak bir takımda oynadı. büyük emekler verdi beşiktaş'a. zaten biliriz harbi beşiktaşlı olduğunu. olsun, fark etmez. bizim hüseyin beşok da beşiktaşta oynadı*.
    seneye takım oyununda büyük işler yapacaktır eminim. özel yenetekleri var ve takımın en zayıf bölgesine geldi. karakterli, disiplinli ve istikrarlı bir oyuncudur. çok çok mutlu etti beni cevher, hoşgelmiştir galatasarayımıza.
  • songaila'nın gidişinden sonra oynama süresi artmış, özgüveni yerine gelmiş ve bu doğrultuda performansında da bariz bir yükselişe geçmiş olan basketbolcu. 9 şubat 2012 galatasaray mp cska moskova maçında da takımına galibiyeti getiren en önemli faktörlerden biri olmuştur. özellikle sol dipten soktuğu 2 olmayacak şut, inanılmaz değerliydi.
  • lig şampiyonluğu bulunmayan basketbolcu. o ayrıldıktan sonra beşiktaş 37, galatasaray 23 yıl sonra şampiyonluk gördü ama cevher özer göremedi.
  • gaziantep basketbol karşısında, ormanspor forması ile 14 sayı, 10 ribaunt ve 11 asist ile triple-double yapmış oyuncudur. yıllardır bu ligde oynayıp da 37 yaşında böyle bir istatistik yakalaması takdir edilesi.
  • giderek tahamül edilmez bir basketbol oynamaya başlıyor kendisi. vidmar'ın hücum performansı ne kadar arttıysa cevher'in ki o kadar düştü. eskiden bir iki üçlük katkısı olurdu artık o da yok.
  • 38 yaşı için gün saydığı şu günlerde triple double yaparak zoru başarmıştır. son sezonlardaki asist ortalamalarına bakıldığında ligimizde oyunu en iyi okuyan 4 numara olduğu açıktır. yaşa be kaptan.
  • ben manisada genc takimda oynarken a takimda oynardi. manisalilar genclik parkini bilir kulup yasaklamasina ragmen h.sonlari orada sokak basketbolu oynamak cok keyifliydi bir zamanlar. orada smac basmasini seyretmek icin tribunler dolardi. şölen havasi olurdu. bazen bir iki maca cikardi eski kulagi kesikleri kirmamak adina. 83'lu olmasi lazim. hala oynadigini gormek cok ilginc. ben mi? basketbolu sokakta bile oynamiyorum. crossover yapayim desem boynum altimda kalir..
hesabın var mı? giriş yap