şükela:  tümü | bugün
  • sokakta küçük gruplar halinde görülen * çevik kuvvet şube mensuplarını gördükten sonra sinirlerin fellik fellik olması durumu. bir de yavşak yavşak gülmüyorlar mı, bir elde telefon öbür el silahının üzerinde, en sinir bozucusu da o. sanki ben adam öldürdüm 2 ay önce, binlerce kişiyi ben yaraladım.
  • gümüşsuyu çıkışında elinde makineyle hazırolda sebepsizce bekleyen bir tanesine selam verdim, "kolay gelsin usta" dedim iki üç gece önce. şaşırdı, gözleri parıldadı elemanın, "sağolasın" dedi hemen. "bak yüzümü unutma ki yarın bir gün gezi'de karşılaştığımızda bir kıyak geçersin çökmezsin bana" dedim gülümseyerek. "o iş başka o iş başka" cevabını aldım. "ne işi abi ya" dedim, "siz n'apıyorsunuz allah aşkına neyin peşindesiniz, neyi kimden koruyorsunuz"... "biz söyleneni yapıyoruz sadece, uzatma da yürü git uğraştırma lan beni" dedi. deminki o şaşırmış, mutlu olmuş, gülümseyen adam değildi ama bunu söyleyen, köpekle konuşur gibi bir tonlama ve yüz ifadesiydi karşımdaki. uğraştırmadım, yürüdüm gittim ben de.

çoook çok uzun zaman sonra (kafamın o anki aşırı güzelliğinin de etkisiyle) çevik kuvvet görüp de önyargıyla yaklaşmadığım, asabımın direkt bozulmadığı tek anımdı bu. sonrasında iki kat bozuldu tabi. paylaşayım dedim...
  • karşılıklı olan bir durumdur artık. bugün daha ortada bi bok yokken galatasaray-balık pazarı arasında gidip gelen bir sürü polisin yüzüne tiksintiyle baktım. aynı şekilde de karşılığını aldım! kızgın bakışa dayanamayanlar hemen elindeki silahı hatırlatan hareketler yaptı.
    yani en azından bir konuda duygularımız karşılıklı.
  • polisi yıllardır halkın dostu sananların gezi eylemleri sonrası içinde bulundukları durum. arkadaşım polis hiçbir zaman halkın dostu olamaz, bak olmaz demiyorum olamaz çünkü işi kurulu düzeni korumak. sisteme karşı çıkılacak her harekette polis karşısına gazıyla, jopuyla dikilecek.
  • pkklı filan olmadığım halde benim de düştüğüm durum. polis artık halkın polisi değil ki, iktidarın tetikçisi oldu.

artık ne zaman polis görsem yanından geçtiğim süre boyunca bakışlarımı üzerinden hiç ayırmadan pis pis bakıyorum. elimden bundan fazlası gelmez ama en azından içim soğuyor. "polise pis pis bakmak" henüz suç olmadığı için birşey de yapamıyorlar. tavsiye ederim.
  • alerjisi olan insan hareketi.

--- spoiler ---

bir ay önce falan kız arkadaşlımla bir mekanda oturmaya gittik. bahçeye geçelim dedim çok sıcaktı baktım bahçede dört tane polis oturuyor. dedim gel içeri geçelim bunlarla aynı ortamda bulunmam ben.
    --- spoiler ---
  • bugün yaşadığım şey, ama sor bir neden?

eğer göya beni koruması ve huzuru sağlaması için beşiktaş çarşı'da ehm.. görev yapan çevik kuvvet, sabah sakince kahvaltı yaptığımız yere geliyor ve arkasındaki masada yine sakince kahvaltısını yapan ve karşısında kadın arkadaşı bulunan adamı taciz ediyorsa benim asabım bozulur.

masaya sığmayınca arkasındaki masadaki adama şşşş! diye seslendikten sonra eliyle hadi ikile yapan kim olsa asabım bozulur.

ama bunu yapan çevik kuvvet ise nerede yanlış yaptık acaba derim.
  • polisin bu ülkede yaptıkları yapacaklarının teminatı olduğundan gayet doğal olan olaydır. kişisel olarak son iki ay içerisinde bende tavan yapmıştır. bununla birlikte yine bu ülkede devlet eliyle zulüm görenlerin devletten, devletin askerinden, polisinden, her şeyinden neden nefret ettiğini anlamamı sağlamıştır son aylar.
  • polis devletinin ezdiği insanların akla gelmesi sonucu oluşan durum. görme eylemi asap bozukluğu dışında tiksinti de yaratır. kan bulaşmış parayla evlerine götürdükleri ekmek ve kanlı elleriyle çocuklarını sevdikleri gelir gözlerin önüne.