şükela:  tümü | bugün
 • merter, topkapı arasında ki sektör mahalle. burada pek yaşam yeri yoktur genelde, fabrika ya da fabrikadan halka satış yerleri vardır. mavi jeans, adidas, ülker...
 • gecenin geç vakitlerinde bile non-stop kadıköy vs. otobüsleri kalkar burdan. gündüzleri ise ülker'in bisküvü fabrikasından yayılan mis kokuları barındırır, ağzınızı sulandırır.
 • eğer tuzladan avcılara gitme gibi bir düşünceniz varsa cevizlibağdan aktarma yapabilirsiniz. cevizlibağ-tuzla otobüsünden sonra avcılar-mecidiyeköy(78) ya da avcılar-taksim
 • mecidiyekoy'den cevizlibag'a gitme dusuncesi icinde olanlarin davutpasa* otobusunden uzak durmalarini tavsiye ederim. baska bir otobusle 20 dakikada gidebileceginiz yere 50 dakikada falan gidersiniz..
 • şu anda yol yapımı çalışmalarından trafiğin her daim felç olduğu yer.
 • gerizekalica bir bariyer sisteminin trafige cozum olarak sunuldugu bolge. burayi bu $ekilde yapan adamlara diploma veren kuruma yaziklar olsun. (eger diplomali birilerini cali$tiran bir $irkete ihale edildiyse...)

  mesajla gelen duzeltme : prothedop diyor ki : "ogretmenler, yenin nesil sizlerin..." ahah yok lan yok...megerse bu bariyer sistemi otobus veya servis kullanan zavallilarin eziyet cekmesi icin yapilmi$mi$, zira ozal arac sahipleri vırt diyerekten gidebiliyormu$ bu baypas nahiyesinden. eh hayirli olsun diyelim...

  hayatla gelen duzeltme : yok arkada$, bu bariyer sistemi gerizekaliliktir.
 • dunyada baska hicbir yerde bir ust gecitte sikisan insan trafigi yoktur. ama istanbul'da var, cevizlibag'da.
  cevizlibag-avcilar arasinda yapilan metrobus yolu icin cevizlibag'daki metrobus duragina inis icin yapilan ara merdivenden oturu, cevizlibag'i yolun karsisina baglayan ust gecitte insan trafigi var. ust gecitten 15 dakikada yolun oteki yanina gecebiliyorsunuz. saka degil gercek. ust gecitte, sikisan araba trafigi gibi bekliyorsunuz.
  vatandas "sen gec sen yol ver sen bekle"cilik yapiyor.

  insan trafigi hadi trajikomik. ya kisin saat 20:00 sularinda bile topkapi istikametinden cevizlibaga gelen ust yolun (koprunun) altinda sutunlarin dibinde diz cokerek bilimum "ağbi"lerininkini agzina alan travesti abilerin kurtarilmis bolgesi olarak cevizlibag'a ne demeli..

  istanbul, kitalarin birlestigi yer miydi neydi...
 • mecidiyekoy'un ekurisi, hatta mecidiyekoy redux.

  etrafinda yerlesim yeri olmadigi ise kulliyen yalandir, yanlistir, gaflet ve delalettir, hiyanet olmayabilir.
  (bkz: tercuman sitesi)
 • ankara nın beypazarı ilçesinde inözü mevkiinde doğayla iç içe bir restoranın adı. bu adı almasının sebebi ceviz ağaçlarıyla dolu bir bahçeye sahip olmasıdır büyük ihtimal.

  tam vadi dibine kurulmu$tur ve 2 tarafında yüce dağlar yükselir.

  ayrıca yemekleride güzeldir. saç ızgara ve ho$merim tavsiye edilir.