• hey gidi.. amına kodumun yeri tabir edilen yerlerdensin cevizlibağ, safi transit mekandan ne umulur, herkes bi şekilde geçiyo gidiyo efes harabesi diil ki, paso egsoz kokusu. ama hakkı inkar edilmez, ülker pavlikasından gelen çukulata aroması bi şirinlik katar. yine de sen şehrin göbeğinde olup da o kadar sahipsiz bir yersin ki cevizlibağ!

vaktiyle mcdonald's vardı petrolün içinde, bigün bi baktık yok, türkiye'de küçülmeye karar vermişler, o da bize denk geldi. yurtta kalıyoduk annagoyim orda, var ya atatürk öğrenci sitesi, ora işte. ismet abi'den sunta tavuk burger ve yurttan feto işi yumurtalı patates yiye yiye iflahımız sikilmişti, arada macdonalds'tan yeriz diyoduk, türkiye'de küçülmeye karar verdiler ve küçüle küçüle cevizlibağ'dan küçüldüler. ama onlar da haklı bir yerde, taksim ve cevizlibağ arasında kalsam cevizlibağ'dakini kapatırdım.

sora saadet partisi istanbul il şeyi burdadır, yakınında ahmet hamoğlu'nun maxi'si vardır, hala da olacak orada bir yerlerde. bi keresinde yürüyorum böyle rampa aşağı maxi'nin girişine doğru, merdivenin yanına parketmiş araçların birinden köpeğin biri bana doğru hönkürdü, 50-60 cm mesafe, hayatımı kaybediyordum. baktım, kafasına konik saçmalıklardan geçirmişler tedbiren. insan köpeğe güvenemiyor tabi. yine bir gün sokağın birinden geçiyorum, heybetimle taşşağımla dağlar deviririm mesajı veren itin biri dolanıyor ortalıkta. sokak sabiti bir gence ısırır mı diye sorma gafletinde bulundum, bişey de diyemiyorum ki şimdi dedi. hayvanların doğası gereği bişey de diyemiyor insan. vaktiyle kurdun birini evcilleştirmişler, hayvan evdeki bebeği yemiş.
  • ulker fabrikasinda o gun neli krema yada biskuvi yapildigi gecerken tahmin edilebilinen yer.
  • zeytinburnu ilçesine bağlıdır.
  • istanbul'un en güzel kokan semti. sabahı akşamı fark etmez. sürekli mis gibi çikolata kokar.
  • tramvay durağının yakınındaki bir binada hala kocaman "gönül belediyeciliği kazandı" pankartı asılı durmakta. herhalde ya çıkarmayı unuttular ya da yeniden seçim olursa lazım olur diye tutuyorlar. ne olursa olsun o pankart durdukça kendilerini daha acınası ve komik bir hale düşürüyorlar. hayrına biri el atsa keşke.
  • saadet partisi'nin mevcut başkanını öğrenmemize vesile olan semt..
  • lise hayatımı buradan aktarma yaparak geçirdim. sabah çilesini ayrı akşam çilesini ayrı çektim. hala kalabalığı düşündükçe fena oluyorum ve her seferinde burnuma ülker fabrikasından yayılan çikolata kokusu geliyor, buna bağlı olarak da dedemin akşam gazetesinde çalıştığı yıllarda beni de arabaya atıp önce iş yerine, orada benim için geçen yorucu bir günün ardından da gofretlerin arasına götürmesini hatırlıyorum.
  • eskiden yeşil kundura'nın ordaki yolun karşısında mavi jeansın outleti vardı.sadece oraya giderken giderdik bu semte.
    sonra okulu davutpaşa'ya taşıdılar, abonesi olduk. (bkz: yıldız teknik üniversitesi davutpaşa kampüsü)
    mecidiyeköyün eski hali gibidir yoğunluk olarak ama o kadar nefret ettirmez.
  • her saat o aktarmadan bu aktarmaya koşuşturan binlerce insanın var olduğu mekan. dakikada 15 otobüs durur bu otobüslerden inen insanların yarısı tramvay yarısı metrobüs peşindedir.

ha bir de şaka maka bir vapur geçmiyor buradan. başbakanımızın hıncal uluç'a fısıldadığı ultrasonik projenin cevizlibağ'a vapur getirmek başlığı altında şekillenmesini diliyorum. o zaman tam olur cevizlibağ.
  • bir ara ikamet ettiğim tercüman sitesinin bulunduğu semt. aşırı rüzgarlı olur genelde sabahları yanında tozkoparan olmasından mütevellit. bir de yakınlarda sanırsam ülkerin fabrikası falan var çok güzel kokar bazı bazı bütün semt
hesabın var mı? giriş yap