şükela:  tümü | bugün
 • insanlığın bittiği noktadır efendim.

  her akşam araç yanaştığında ortaya çıkan görüntü, hoş bir benzetme olmayacak belki ama aşağıda linkini verdiğim videodaki sahneyi aklıma getiriyor

  [http://youtu.be/zdw3hgjgoz8?t=32m43s http://youtu.be/zdw3hgjgoz8?t=32m43s]

  birbirini ittirenler, kadınları taciz edenler, cepçilik yapanlar ne rezalet ararsan var.

  trafik engeli olmamasına rağmen duraktan köprüden taşan insanlar için araçları düzenleyemeyen yetkililer için temennim en hafif ifadeyle "allah sizi bildiği gibi yapsın"

  diğer temennilerim gg kategorisine girdiği için onları sizin engin hayal gücünüze bırakıyorum.
 • her zaman demişimdir, insanlığı insanlıktan çıkaran tabiatının kendisidir. bunu törpüleyen yani insana insan olduğunu hatırlatan, hissettiren maalesef kurallar, düzenlemeler, yapılardır.

  devlet eğer düzgün istasyon yapar ve kural koyarsa orada insanlık olur. isveç metro istasyonları gibi mesela. cevizlibağ metrobüs durağı ise insan ruhunun derinliklerindeki doğal vahşi yaşam biçimini ortaya çıkaran bir mimarî / idarî yapıdır. bu haliyle nobellik bir roman kadar güçlüdür.
 • istanbul'da ikamet eden bir vatandaşın akşam evine dönerken geçmesi gereken en çetrefilli parkur. başlangıç parkuru ise mecidiyeköy metrobüs durağıdır. belediyeciliğin, ulaşımın, kafaların iflas ettiği yerlerden biridir. bu rezilliğin müsebbibi olan yetkililere birilerinin işkencenin suç olduğunu hatırlatması gerek. bu entryimi de sövmeden tamamladığım için kendimi tebrik ediyorum.
 • daha tramvay cevizlibağ durağına yanaşırken göz ucuyla metrobüs durağına bakarsınız. günün tüm yorgunluğu ve stresi omuzlarınızda iken metrobüs durağının ebesinin amı gibi halini gördüğünüzde film kopar. küfür dağarcığınızın ne kadar geniş olduğunu farkedip şaşırırsınız.
 • özelikle iş çıkış saatlerinde zeytinburnu metorbüs durağından pek bir farkı olmasa da çok daha stratejik bir noktada olduğu için biraz daha yoğundur.

  ah ah, bunu ancak yaşıyanlar bilir azizim. 56465464165 kişi bir duraktasın. gelen her metrobüs dolu. bir görevli de çıkıp demiyor ki, şuraya bir boş metrobüs yollayın. yollanmaz. ne gerek var ki? topkapı'dan geçerken mesela sağ tarafta yatan 150 tane boş metrobüsü görürsünüz ama onlar hiç gelmez. siz sıra beklersiniz. 1 kişinin binebileceği boşluğa 150 kişi hücum eder.

  binemediğin gibi bir de önünde seninle taşak geçer gibi, "servis dışı", "garaja gider" yazılı metrobüsler geçer. ben o yoğunlukta geçen her 5 metorübsten birinin neden garaja gittiğini de anlamış değilim. ciddiyim, bilen varsa cevap versin. hayır, birgün yakalarsam ben sorcam bi üst düzey iett yetkilisine.

  bi de bazen metrobüsler durmaz. tam yarısı boş bir metrobüs görürsün karşıdan geliyor. o 56465464165 kişi aynı anda bir oh çeker. zart. o metrobüs o durakta durmaz. önünde böyle tırıs tırıs geçer. arkadan gelen metrobüsü işaret eder. sanarsın ki boş metrobüs geliyor. tam tersi. 1 kişinin bile zor binebileceği yine o kalabalık metrobüsten geliyor.

  işte bir gün, yine bu cevizlibağ durağında, yine o kalabalık anların birinde o durmayan ya da garaja giden metrobüslerden birinin önüne atlicam, kendimi yakıcam. belki ibret alırlar.

  biz insan taşıyoruz diyen insanların, hayvan muamelesi yapması adamın sinirlerini geriyor.
 • bugün akşam iş çıkışı metrobüsün bedava olduğu durak. yeni turnikeler için çalışma yapılıyormuş. böyle elini kolunu sallayarak geçmek yeterliydi o güzide metrobüslere ulaşmak için.
 • bu geceden itibaren yeni düzenlemeler yapılacakmış:

  http://www.ibb.gov.tr/…px?newsid=21317#.uefsndlwkt0
 • ibb'nin yaptığı duyuruda vatandaşların topkapı veya zeytinburnu istasyonunu kullanmaları rica edilmekte. fakat metrobüs duraklarında mutasyon geçirerek canavara dönüşen bir takım vatandaşlarımız elbette yine cevizlibağda inecek,elbette yine orada sıkışıklığa sebep olacak,hatta eminim çalışmalar yapılırken işçilere bile laf atan olacak. gün geçmiyor ki memleketimde yeni bir metrobüs vakası olmasın..

  tanım: sabahları kalabalık yüzünden ilerlemenin mümkün olmadığı,akşam gene izdiham yüzünden bu sefer metrobüse binmenin mümkün olmadığı durak.
 • yeni is yerim(bkz: ytu teknopark) yuzunden metrobuse ordan binmek zorunda kalmaktayim.gunu 4 dirsek 3 pandikle atlattik cok sukur...
 • her yıl sil baştan yapmasalar sanırım olmayacak bu durakta.

  önce tramvay durağını kurcala, sonra gişeleri değiştir, olmadı bir daha değiştir, uzatmalı bir üstgeçit yap falan filan.