şükela:  tümü | bugün
  • sene 2002 ozamanlar atatürk öğrenci yurdunda kalıyoruz. her akşam bu efsane koku yurda dolar ve büfenin önünde kuyruk oluşurdu. hala yolum düşer ve o güzel koku beni benden alır.

ülker fabrikasından dolayı olduğunu kimse söylememiş hayret.
  • cevizlibag'da bulunan ulker fabrikasindan gelen kokudur. bir zamanlar her sabah biskrem kokusu olurdu. demek ki biskuvileri sabah veriyorlar firina dedirtirdi*
    (bkz: eski iş)
  • evim yakın olduğundan şahsen 20 yıldan fazla duyduğum kokudur,bazı zamanlar da yoğun bir kakao kokusu gelir ki adamı bitirir, ülker fabrikası avrupa konutlarının olduğu sapaktan içeri girdikten sonra sağa dönünce yol üzerinde solda bulunuyor,ambalajı bozuk basılmış ürünleri normalden düşük fiyata satılan bir de halka satış bölümü de aynı yerde bulunuyor.
  • (bkz: cevizlibağ'daki hife life korkusu)

bölge içindeki internet cafelerde de yasaklanmış.
  • (bkz: high life)
  • izmir pinarbasi'ndaki bok kokusu ile kapisir. karsilikli tuborg ve efes fabrikalari var. arpayi cimlendirme veya malt yapma islemi sirasinda ortaya oyle bir koku cikar ki. kesin birinin gotu patlamis bu koku ne dersiniz. biri der ki "iste bu bira falan filan". lan bi daha bira icmem dersin.
  • gebzedeki fırından yeni çıkmış bol sütlü bisküvi kokusuyla eşdeğerdir.
  • ohannes, başlığı görünce yıllar sonra manyak olmadığıma bir daha kanaat getirmiş koku bu!

kimle geçsek fark etmez, almazdı bu kokıyu. ben de şizofren kokular listeme eklemiş bulunmaktaydım kendisini; taaa ki şu ana dek!

teşekkürler güzel sözlük insanları, yalnız değilmişim, varmış öyle bir kakao/şeker kokusu!

(var di mi?)