şükela:  tümü | bugün
 • samandağ halkının ve çevre ilçelerden gelen insanların hiç bir zaman değerini bilmediği tatil beldesidir. o plaj ki dünyanın en uzun plajlarındandır.
 • antik seleucia pieria şehrinin kalıntılarını barındıran, türkiyenin en uzun ikinci kumsalına sahip, hataylıların hafta sonu günübirlik ziyaretleriyle şenlendirdikleri küçük ve huzurlu tipik bir akdeniz kıyı beldesi. bahçecilik, balıkçılık ve turizm en önemli gelir kaynaklıdır. eğer gidilirse burada bulunan titus tuneli ve beşikli mağara'ya mutlaka uğranmalıdır.
 • emre aydın' ın kumsalında git şarkısına klip çektiği hatay/samandağ' a bağlı bir belde.
 • eğer amacınız engin dalgalarla boğuşup, poşetlerle birlikte yüzmekse çevlik isteklerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.
  daha mantıklı bir seçim için:

  (bkz: arsuz)
 • kumlarının üzerinde çılgınca at koşturabileceğiniz yeri geldiğinde caretta caretta yavruları görebileceğiniz denize karşı kendine has dondurmasını yalayabileceğiniz içlere doğru gidildikçe kayaların arasından akan suların altına karpuzunu koyabileceğiniz hatayın samandağ ilçesine bağlı balıkçı köyü...
  bu aralar çevlik sahili asi dizisinin çekim alanlarından biridir ve populeritesini artmıstır...
 • hatay'in samandag ilcesine bagli, ulkemizin en uzun ikinci sahiline sahip tatil koyu & beldesidir. bu kumsal ureme donemlerinde mersin sahili ile beraber caretta caretta kaplumbagalarinin en onemli yumurtlama mekanlarindandir.

  aslinda hicbir zaman yerel halktan hak ettigi ilgiyi gorememis bu beldenin cok eski bir tarihi vardir. eski uygarlik seleucia pieria'nin krali titus vespasianus sehrini hem denizden gelecek saldirilardan korumak hem de olasi bir tsunami felaketinden sakinmak icin dagi deldirerek tarihin gordugu el yapimi en buyuk tunellerden birini yaptirmis. * siginak olarak da kullanilmak amaciyla tasarlanan kendi ismini tasiyan bu tunel bugun bile kaya mezarlari ile beraber cok onemli bir tarihi kalintidir.

  antakya'yi ikiye ayiran asi nehri'nin denize dokuldugu yer bu sahile cok yakin oldugu icin denizi pek temiz degil, genelde de dalgalidir. yine de essiz bir manzaraya sahip cevlik yaz aylari arap ulkelerinden gelen bircok turiste ev sahipligi yapar.

  ben de amerika maceralarina atilmadan evvel bir yazimi burada calisarak gecirdigim icin rahatlikla soyleyebilirim ki gezilip gorulmesi gereken yerlerden biridir. ismini en son emre aydin'in git klibine evsahipligi yaparak duyuran cevlik, asi dizisinin cekim mekanlarindan da biridir.
 • arsuz tarafından sahil yolundan çevlik'e ulaşmak imkansız gibi. şu an için sahil yolunda 10 km'lik kısım stabilize. arabanızın altı yüksek değilse gidilecek gibi değil, fakat yol çok güzel. kocaman akdenizde bu kadar bakir bir alan daha yoktur. bu bekaretin sebebi de o bölgede yol olmaması. ama 1 yıl içinde o yol tamamlanır ve arsuz çevlik arası evlerle dolmaya başlar. zaten vizeler kaldırıldıktan sonra oralar araplardan geçilmiyor. o yolun tamamlanmasıyla o bölgenin yarısı satılır.

  şu an için arsuz çevlik arasındaki yol doğa tutkunları için bulunmaz bir nimet. o yolu bisiklet kullanarak geçmek mükemmel zevkli olacaktır. ha balık tutmayı biliyorsanız karnınızı da taze balıkla doyurabilirsiniz.

  ha bu çevlik son derece gomunist bi yer olup, her türlü alkollü içeceği rahatlıkla bulur içersiniz..içmeyim derseniz başınız belaya girer..deniz manzaralı salaş lokantalarında ahmet kaya, grup yorum dinleyip kebap-balık yiyebilirsiniz...yemekleri de güzeldir..

  vaktiniz varsa oralara kadar gitmişken, lazkiye ve halep'i de görmeye çalışın..
 • 13 sene kadar evvel gidip gördüğüm hatay ilçesi. o zamanlar cumartesi ve çarşamba günleri dinleti olurdu, sahildeki küçük aile çay bahçesi tadında yerde. toplanır giderdik. beşinci şarkıdan sonra falan grup yorum'dan eftelya ve cemo'yu çalardı gençler, jandarma hemen gelir müziği kestirir, uyarır giderdi. her cumartesi akşamı bu sefer çıngar çıkacak mı heyecanı ve coşkusuyla giderdik oraya.
  plaj voleybolu turnuvası olurdu haftada 2 gün falan. voleybolu da orda sevdi bu bünye.
  (bkz: hatıralar sarmış dört bir yanımı)
 • aynı zamanda adana'nın karaisalı ilçesine bağlı bir köy.
 • burdan kendini akıntıya bırak bir kaç saatte lazkiyedesin yada degilsin bilemedim simdi.