• yıllardır türkiye'de verilen çevre mücadelelerinde pek sesleri çıkmazdı hatta sesi çıkana köstek oldukları bile olurdu milliyetçi olduğunu savunan kesimin. hep derim vatan dediğin şey kağıt üzerindeki çizgiler değil, toprağın, suyun, havandır. bunları korumadığın sürece de milliyetçi değilsindir gözümde.

hayatlarındaki ilk çevreci eylem olabilir, geç olsun güç olmasın diyorum. kendilerini daha da geliştirmeleri dileğiyle.
  • ord. prof. dr. reha oğuz türkkan, "hedefe doğru - türkçülüğün yeni esasları" başlıklı çalışmasının beşinci bölümünü "çevrecilik" konusuna ayırmıştır.

vatan toprağını kutsal sayıp buna karşılık toprağı (altıyla üstüyle) korumayı tam anlamıyla idrak edebilmiş değiliz. ülkü ocakları'nın farkındalık faaliyetini yararlı görüyorum.

prof. dr. altan çetin de köşesinde buna değinmiş: çevre milliyetçiliği yahut ülkücü çevrecilik
  • gerçek milliyetçilik bu.
  • doğru bir yaklaşım, memleketini seven doğasını korur, umarım lafta kalmaz ve kendi kitlelerine bunu gerçekten empoze edebilirler.tabi sadece temizlemek yetmez kirletmeyelim aynı zamanda özellikle de küçük reisler yerlere izmarit atmayalım.
  • ülkü ocakları eğitim ve kültür vakfı başkanı sayın dr. sinan ateş bey’in çevre ile ilgili başlattığı projede 43 milli park çöplerden ülkü ocakları bölge teşkilatları tarafından temizlendi. emeği geçen herkesi kutluyorum.

http://twitter.com/…status/1117808384022122498?s=21
  • ne bozkurt işaretiyle ne de ülkücülükle bir alakam vardır fakat bu hareket takdire şayandır.

umarım önümüzdeki günlerde silah+bayrak+kur'an ile foto çekilip, ortalıkta mafyatik bir biçimde takım elbise ile gezip, instagrama veya facebook'a atmak yerine böyle güzel projelere imza atılır.

bazıları gelip de dalga geçmeye çalışmaz umarım, böylesi güzel bir gelişme için.
    o çöpleri toplayan herkese teşekkürlerimi sunarım.

"vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır."

harikasınız.
  • çevrecilik bir beka meselesidir.
    önce temizleyip sonra devlet,kankisi ile birlikte milli parkları imara açacakmış.
    dikkat ettiniz mi;yalnız bu akp tüm ğis işlerini mhp ye yaptırır oldu.

samimiyetlerine inansam taktir edicam ama...
  • 10000 yıl önce: tanrılar bize kızdığı için bizi cezalandırırıyor.
    1000 yıl önce: kafirler günah işliyor, tanrı helak ediyor.
    günümüz: kapitalizm doğayı kirletiyor, doğa ana intikam alıyor.
    çevrecilik yeni bir dindir.
hesabın var mı? giriş yap