şükela:  tümü | bugün
  • küresel ısınma ve çevrecilik kavramları üstünde gelişmekte olan ekonomilerin sanayileri dizginlenecek ve gelişmeleri sekteye uğratılacak. zaten gelişmekte olan ekonomi demek sağılacak ve süt verimi iyi olan inek demektir. artık bunların ömrünü doldurduğu ve mezbahanın yolunu tutmaları gerektiği düşünüldüğünde uluslararası baskı sanayiyi boğacak seviyeye ulaşacak. ağır uluslararası yasalar çıkarılacak ve parasal cezalar dudak uçuklatacak düzeyde olacak. bir ülkeye basit bir karbon salınım konusundan milyarlarca dolar ceza kesilecek. bir fabrikanın ürettiği atıktan dolayı bütün sanayinin karı bir cezada yok edilecek.

    elbette bunlar olurken seyircilere ve taraftarlara da ihtiyaçları olacak. bu konuda da sivil toplum örgütlerinin ve sermaye düşmanı solcuların yetiştirdiği adamlar kesilen her cezanın ardından sosyal medyada ve insanların içinde ohh iyi oldu diyecekler. küresel baskının fahişeleri dev fabrikalar kapatılırken ve gelişmekte olan ülkeler yok edilirken halk desteği rolünü oynayacaklar.

    çevrecilik iyi bir şey tabi ama bıçak da güzel bir alettir. ta ki onunla birinin boğazını keseceğin güne kadar. o zaman bıçak cinayet aleti çevrecilik de ekonomik tuzak olur.