şükela:  tümü | bugün
  • çevresinde hoşlanabileceği biri olmadığı gibi, kendisinden hoşlanan biri de bulunmaz. ot gelir, ot gider. evet evet, benim bu. en iyisi kendimi derslere falan vereyim.

o zaman çay?
  • benim.

çöle düşsem daha çok kadına rastlarım.
  • insanların samimiyetsiz davranışlarından, yavşak birer yalancı olmalarından bıkmış ve insanlardan artık kaçar hale gelmiş birine dönüşmüş biri olma ihtimali hayli yüksek olan insandır.
  • işe giderken maksimum 5 dk da hazırlanır.
  • bakmayı, akabinde de görmeyi bilmiyordur.
  • bu insan için yalnızlık birnevi tercih olmuştur belki de. mükemmeli arıyordur. belki de bulamaz mükemmeli. iyi diyebileceği birini bulur.
    ha mutlu olur mu? olabilir de olmayabilir de.
    neyse çok da şey yapmayın. böyle şeyler aradıkça çıkmaz. aramayı unutursunuz. ne kadar zaman geçtiğini farketmezsiniz bulduğunuz zamana kadar. bir anda gelmiş gibi mutlu olursunuz. öyle daha iyi. kafayı yemeyin boşuna.
  • işte tam da beni ifade edebilecek kavram bu başlıktır. bence bu benim ezikliğim değildir ya rededildim ya da bana uygun kişiler değildi rededildiklerim de bana uygun olsaydı olurdu yani olacağı varsa olur.
    inanın ki denedim ama denediklerim arasında bana uygun kişiler yoktu. uygun kişiyi bulsam büyük ihtimalle evleneceğim kişi olacak.
  • mühendistir.
  • yoksa eğer kendisi çevreye ayak uyduramamış, uyum sorunu yaşayan, sorunlu birisidir.

ne olursa olsun çevrende hoşlanabileceğin insanlar mevcuttur.

yoksa eğer kendine dönüp bakacaksın ve "nerede hata yapıyorum" diyeceksin.

tabi öz eleştiri de kültürümüzde olmaya bir şey.