*

şükela:  tümü | bugün
 • eskişehir'de gerçekleşmiş olaydır.
  çok güzel bir duygu herkese tavsiye ederim.
 • hız limitini %30 oranda geçince olan olay. 350 ile gidilse de aynı cezayı yersiniz.

  edit: aranızda olur mu öyle şey diyenler var teker teker cevap vermekten sıkıldım buyrun kaynağı:

  http://www.trafik.gov.tr/…7 trafik ceza rehberi.pdf

  --- spoiler ---

  51-2b: yönetmelikte belirlenen hız sınırlarını % 30’dan fazla aşmak, 427 tl
  --- spoiler ---

  kısaca üst sınır yok
 • çevreyolları 120km+%10 132km hız sınırına sahiptir.

  ceza yenilen yol çevreyolu değildir veya ceza yanlış yazılmıştır.

  edit:

  çevre yolunda da 120km'dir hız sınırı, %10 pay ile 132km hız sınırı yasaldır, otobanlarda ki gibi bisiklet ile giriş yasaktır. bilmiyorsanız açıp bakabilirsiniz veya ankara'ya gelip bana haber verdiğiniz de sizi çevre yoluna götürüp levhaları gösterebilirim.

  ankara'da çevre yolu neresidir? eskişehir yolu yaşamkentten girişi vardır, keçiören ovacık'dan girişi ve çıkışı vardır, batıkent-yuva giriş çıkışı vardır, ivedik giriş çıkışı vardır, mamak mavi gölden sonra çıkışı ve girişi, sincan giriş ve çıkışı vardır, gölbaşı giriş ve çıkışı vardır. bu yol otobana bağlanır, gişelerden sonra otoban başlar ve istanbul'a gidilir.

  aynı çevre yolu bursa'da da vardır. uşak'da yapılan çevre yolu ise skandaldır mesela, 2 şeritli şehir içinden geçen ve 90km hızın zor yapılacağı saçma bir yoldur, orası çevre yolu adı altında duble yol bile denemeyecek kadar riskli bir yoldur.

  duble yollar da hız sınırı 110km'dir.

  her kara yolunda ise %10 pay vardır.
 • kurallara uymayan kişilerin yediği cezadır. kural demiş miydim.
 • 70 hız sınırlı yoldur.
 • bahis mevzu edilen yerin çevreyolu olmadığını düşünüyorum. eskişehir giriş çıkışlarında 70 kmh hız sınırı varken 94 ile geçince ceza tutarı normal olabilir.

  eskişehir'in içinden onlarca düzinelerce defa geçmiş birisi olarak hep tedirgin olurum. hele şehre girerken o yokuştan aşağıya tam hızlanacak gibi olursanız, orta refüje parketmiş trafik radarını görebilirsiniz.
 • ceza yememek için illa kurallara uyulması gerekmiyor bu ülkede..
  uysan da uymasan da yersin..
  ödeyip itiraz edicen de, bilmem kaç ay sürecek de..
  sonra geri alacan da..
  öde geç..

  sonra bi daha yersin..
 • zamanında çorlu girişindeki bölünmüş yolda 71 ile yaptığım. hız tabelası 70 ama ceza 50 üzerinden rücu ediliyor. kalibrasyonuna kurban olduğum cihaz da tam 71 ölçmüş he, 70'ten hesaplasalar yine boş geçmeyecekler. bir de gittik cezayı mal gibi hemen ödedik. akabinde öğrendik ki ödemeyip ilçe trafiği arasaymışım iptal edilirmiş, ödediğim için ancak mahkeme yoluyla alabiliyormuşum.

  işte adalet budur.
 • birileri tarafından tepki göreceğimi biliyorum ama oh olsun dediğim olay.

  geçmeyeceksin kardeşim hız sınırını. bu iş bu kadar basit. birisi çıkar benim aracıma bir şey olmaz diyerek yolda yardır yardır gider, birisi hız sınırından dolayı yediği cezaya laf eder. sizin yüzünüzden bir başkası ölmek zorunda değil kardeşim. ben, o, biz veya onlar ölmek zorunda değiliz siz hızla gideceksiniz diye.

  trafik kazasında olur, birileri hayatını kaybeder televizyonda hemen şöyle söylenir. direksiyon hakimiyetini kaybetti. bok direksiyon hakimiyetini kaybetti. hızlı gidiyordu o yüzden.

  sadece kırmızı ışıkta 2 kez geçenin ehliyetine el koymayacaksın, herhangi bir cezayı yemekte ısrar eden herkesin ehliyetine el koyacaksın. bak bakalım o zaman trafik kazası oluyor mu?

  2015 yılı emniyet verilerine göre ölümlü ve yaralanmalı kazaların sebeplerinin %41'i aşırı hızdan kaynaklanmış.

  görsel

  altını çize çize, büyük harflerle yazıyorum ki, benim yaşamım, hayatım senin o soktuğumun 50 bin-100 bin liralık arabanla aşırı hız yapma zevkinden daha değersiz değil.
 • trafik cahillerini ortaya döken olay. şehir içinde hız sınırı -aksi belirtilmedikçe- 50km/saattir. ama şehirlerde ukome'ler bu limiti değiştirebilmektedir. yukarıda yazılan gibi çevreyollarında hız sınırı 120km/saattir diye bir durum da yoktur. 120 km/sa otobanlarda otomobiller için geçerli olan hız limitidir.
  tüm hız limitlerine bu adresten ulaşılabilir.