şükela:  tümü | bugün
 • kullanması kolay, hızlı ve güvenirliği üst düzey bitcoin alım-satım sitesi.

  hızlıca btc, eth, zcash alabilirsiniz cex.io

  ayrıca kripto dünyası ile merak ettiğiniz herşeye kripto akademi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  ek: ripple da geldi.
 • bir bitcoin alım satım sitesi ve borsası. internette biraz araştırarak güvenilir bulduğum ve bir miktar para yatırdığım site. eğer bir sorun yaşarsam burayı editleyeceğim.
  alış-satış farkı bulunmuyor ve kredi kartı ile bitcoin alınabiliyor. kredi kartı bitcoin alım-satım işlemlerinde bir miktar komisyon ücreti var ücret öderken bunu size gösteriyor zaten. banka ödemesiyle de coin alınabiliyor fakat onu onaylatmayı başaramadım henüz. kredi kartı onaylama için kredi kartı bilgilerinizin yanı sıra kimlikle beraber çekilmiş fotoğrafınızı da istiyor. bir sıkıntı yaşamamak için kredi kartında 3d secure aktif ettim.
  üyelik konusunda sıkıntı yaşayanlara yardımcı olabilirim.
  link

  edit: kredi kartı işlemleri %3.5 komisyon alıyor. banka havalesine komisyon almıyor fakat bitcoin lobisi bizim ülkemizden ödeme kabul etmiyor.
  deneme için blockchain bitcoin cüzdanına küçük bir miktar bitcoin transferi yaptım. transfer başarılıyla gerçekleşti.

  edit1: birçok kez para gönderme/çekme işlemi yaptım ve herhangi bir sorun yaşamadım. visa kredi kartlarında siteden kendi kartına para çekim işlemlerinde sadece 3$ komisyon alıyor. para yatırma işlemlerinde hiç acımıyor ve %3.5 komisyon alıyor.

  bitcoin ile ilgili tecrübelerimi burada paylaştım (bkz: #68394655)

  edit2: enpara debit card withdraw (para çekme işlemi) bir kaç kez sorunla karşılaştım. bir kere 800$ transfer yaptım sorunsuz ama sonrasında 100$ bile transfer edemedim. ama 20$-50$ arasını sorunsuz transfer ediyor. burada sorun enpara'da mı yoksa cex.io da mı hala anlayamadım. site bizde sorun yok diyor enpara bizde de sorun yok diyor.
  garanti bonus kredi kartında para hemen hesabına geçiyor. hiç sorun yaşamadım. son denediğim kart garanti para karttı ve burda paranın hesabıma geçmesi 3 günü buldu. buradaki yavaşlık; sanırım o sıra sunucuları çökmüştü ondan dolayı para hesaba geç gelmiş olabilir. param sitede kalmadığı için siteye hala güvenim tam.

  edit3: garanti bankası kartlarıyla para çekme işlemi yapmanızı kesinlikle önermiyorum. site parayı gönderiyor garanti'nin transferi yapmadı için herseferinde olay kaydı açtırmak zorunda kaldım ve sonuçlanması 1 ay'ı buldu. enpara kart hala favorim 5-10 dk da hesaba parayı aktarıyor.

  edit4: yaklaşık 8 ay oldu. site ile ilgili bir problem yaşamadım. gerek siteye para transfer ederken, gerekse hesabıma para transfer ederken bir sorunla karşılaşmadım. kredi kartı ya da debit kart ile işlem yapabilirsiniz.

  edit5: %7 %10 komisyonları nasıl işlem yaparak ödüyorsunuz anlamıyorum. para çekme ve para yatırma dışında ciddi bir komisyon ödemedim. coin alırken marketten alım-satım yaparsanız ciddi komisyon ödeyebilirsiniz fakat ben hiç böyle bir ihtiyaç duymadım. trade yaparak bir teklifle coin alıp satarsanız eğer piyasa yapıcı iseniz komisyon %0 dır. satıştaki bir coini alıyorsanız ya da alıştaki bir coine satış yapıyorsanız komisyon ödersiniz o da yanılmıyorsam %0.3 ya da 0.2 .
  piyasadan fiyatları genel olarak daha yüksek ama bu sizi niye bağlıyor? örnek veriyorum bittrexte 1 btc cex te 0.8 btc alabiliyorum. satarken de yüksek satacağım sorun ne? cex’te alım yaptım bittrext’e transfer ettim fakat parayı cex’ten çekiyorum (bittrex zaten usd işlem yapmıyor) bu sefer piyasadan yükseğe sattım.
  btc ve eth işlemlerimi cex.io’dan altcoin işlemlerini de bittrex’ten hallediyorum. anlatamadığım birşey varsa yeşillendirmekten çekinmeyin.(swift konusunu bilmiyorum)

  edit6: visa ile yaşadığı sorunları aşmış görünüyor. yalnızca transferleri önceden 5 dk sürüyorken 2-3 güne sarkabiliyor. master da ise hızlı bir şekilde para transferini yapıyor. minimum alım ücretlerini değiştirdiler. örneğin önceden minimum 0.1 eth alabiliyorken şu an 0.05 eth alabiliyorsunuz. borsa benim için hala güvenli ve kullanmaya devam ediyorum.
 • sitede 3 farklı coin alma yöntemi var.
  trade kısmından alırken ve satarken komisyon ödemezsiniz. burada bazıları coin satışa koyar ve alma teklifinde bulunur.siz de bi teklifte bulunursunuz.bu teklif ikinize de uyarsa alışveriş gerçekleşir.
  market kısmında buy/sell yapıyorsanız o anki tekliflere göre hemen al-sat yapar. (satın alma teklifinde en uygun fiyatı/satma teklifinde en yüksek fiyatı yani karınızı maksimize edecek şekilde)
  eğer buy/sell kısmından işlem yapıyorsanız orada sitenin belirlediği fiyatlardan coin alıp satarsınız. burada bir komisyon mevcut.

  btc've eth'lar yarım saatte transfer oluyor hiç sorun yaşamadım.

  kredi kartı ya da debit karttan para aktarırken komisyon alır.
  deposit'te visa ve master karta %3.5+0.25$
  withdraw'da visa karta %0+3.8$ -- master karta %1.2+3.8$ komisyon oranları vardır.

  bir buçuk aydır kullandığım sitedir ve sadece para çekerken 1-2 kere sorun yaşadım ama şu ana kadar param sitede hiç kalmadı.
  onun dışında gayet başarılı bir borsa sitesidir
 • (bkz: #69089290)
 • güvenli bir site ama wallet'a bitcoin atılamıyor. burada tutabiliyorsunuz ancak.

  edit: yapılabiliyormuş yahu. hemen acele acele yazdım. ölücü olduğumdan refli linkimi de bırakayım, bir hayrınız dokunur belki. bedava bir şey vermiyorlar da transfer ücretlerini kısıyorlarmış. https://cex.io/r/0/up107199011/0/
 • sonunda türkiye'ye açıldılar.

  ama sikimde değil.

  https://cex.io/r/0/dasnaro/0/
 • cex.io bitcoin alımı yapılabilecek en güvenilir sitelerden biri. kredi kartı ile alım yapabilirsiniz.
  ayrıca, cex.io'da yakın zamanda bch işlemlerini de yapabilecekmişiz.
 • online cüzdanlar içinde bence en iyisi, ikili doğrulama güvenlik sistemi ve mobil uygulaması son derece verimli, üyelik ise tamamen ücretsiz

  https://cex.io/r/0/up105465385/0/
 • cex.io'da şuan btc, bch ve eth dijital paralarıyla işlem yapılabiliniyor. kullanılmasını istenilen alternatif dijital paralar için de bir oylama yapılıyor. xmr, xlm ve xrp ile de işlem yapılabilse tadından yenmez.
  cex.io piyasada işlem yapılabilen en güvenilir ve en hızlı borsalardan biridir.
 • aynı anda farklı birçok sitede şu an 1 ethereum 288-290 dolarken, cex.io'da 298-300 civarı. 10 dolarlık fark var sürekli. ben de cex.io'yu kullanıyorum eth alırken, bu fiyat farkının sebebi nedir acaba? başka sitelere mi yönelmeliyim?