şükela:  tümü | bugün
 • nine lives - cats in istanbul filminin yönetmeni.
  nine lives
  (bkz: nine lives cats in istanbul)
 • iyi bir iş başarmış yönetmen

  http://www.kedifilm.com/
 • başarılı çok başarılı bir belgesele imza atmış yönetmen.
  bugün seyrettim o kadar belgesel insanı değilimdir hatta sonuna kadar seyrettiğim tek belgesel. öyle ard arda karmakarışık duygular yaşattı ki bittikten sonra yüzümde aptal bi sırıtışla salondan ayrıldım. kendisi bunu okurmu bilmiyorum ama eğer okuyorsa başarılarının devamını diliyorum cok iyi iş çıkarmıssın sevgili ceyda torun .
 • kedi adlı belgesel filmini henüz izleme şansı bulabildiğim yönetmen. harika bir iş çıkarmış. nice güzel projelerde görmek ümidiyle.
 • az önce kanyon da izlediğim kedi belgeselinin yönetmeni. salon full ve bilet 10 tl. mutlaka gidip izleyin gülümseten bir film.
 • kedi belgeselinin yönetmeni. belgesel'de istabul'un birkaç farklı semtindeki kedilerin alışkanlık ve yaşayışlarına tanık oluyoruz. "her kedinin bir karakteri vardır" sözünün bu belgeselle görebiliyoruz. görüyoruz ki kimi kediler sert sevilmekten, koltuğa yatmaktan özel bir haz alıyor. kimilerinin insanlarla ilişkisi daha 'resmi' ama bazıları yakın.
  belgesel aynı zamanda bir istanbul ve türkiye insanı olarak da okunabilir. istanbul'un özellikle yüksekten çekilmiş görüntüleri, şehri sevdiriyor. halkımızın kedilerle kurduğu ilişkide, türk insanın çok güzel bir özeti olmuş. kimi onlarca kediye bakarak 'rahatlıyor' kimi bir kediyi o kadar iyi tanıyor ki onun adeta biyografisini çıkarıyor. belgesel, istanbul, türk insanı ve kedileri sevdiriyor.
  tabii ki türkiye'de hayvanlara işkence-tecavüz de ediliyor. bu belgesel de belki böyle bir tramva yaşaya kedi de olabilirdi. ama yok, sadece mutlu kediler var.

  basında çıkan haberlere göre ceyda torun'un belgeseli amerika başta olmak üzere türkiye'ye ilgiyi arttırmış. doğrudur. iyi yapılan her şey kıymetlidir, bu belgesel de çok iyi ve kıymetini bilmeliyiz.
 • (bkz: #70037213)
 • belgeselinde istanbul’u bizden iyi kedilerin yaşadığını anlatmıştır. biz tüm zamanımızı daha çok para kazanmak için öldürmekle meşgulken, kedilerin dünyanın aslında o kadar da yarını düşünerek yaşanacak biryer olmadığını 70 küsür dakikada aslında ne kadar içi boş yaşadığımızı anlatan bir eser üretmiş başarılı türk yönetmen.
 • kedilerden hoşlanmamama rağmen keyifli bir saat geçirmeme vesile olduğu için canı gönülden tebrik ettiğim, kedi belgeselinin yönetmen kişisi. belgesel sadece istanbul kedilerini değil, istanbuluda anlatmakta. başarılarının devamını diliyorum.

  edit: imla