şükela:  tümü | bugün
  • akademik başarısını, karakteri ve insani vasıfları ile de tamamlayabilmiş ender akademisyenlerden. 2007 tübitak teşvik ödülünü kazanmış olan, bilkent fiziğin nam-ı diğer melek hocası.
  • (bkz: bal)
  • bu akademik yılı sabbatical izinli olarak eth zurich'te ataç imamoğlu'nun grubunda geçirmektedir kendisi.
  • ders anlatisini en begendigim bilkent hocalarindan biri, herkesin anlayabilecegi seviyeden baslayarak yavas yavas citayi yukselten bir method izler kendisi. durum boyleyken kendisinden aldigim bir dersin finalinden 17 almam sebebiyle kendisinden d istedigimde bana "finalden 17 almissin, kapidaki guvenligi de bu sinava soksaydim o da 17 alirdi, kusura bakma diger arkadaslarina haksizlik yapmamam, d veremem sana" demesi bana fena kapak olmustu, ama saolsun yine de d vermisti, ama ben ne yaptim ertesi sene kendisinden tekrar alip o dersi b+ getirerek bir nevi tesekkur etmis oldum. simdiye dek ne ogrendim diye kendi kendime sordugumda aklima sadece onun derslerinde ogrendiklerim geliyor. ders disindaki nasihatleriyle de beni adam etmeye cok ugrasti kendisi, "birak su idealist olmayi, en zararli seylerden biri o, tayland daki adamlar yillar once televizyonun nasil calistigini bilmeden sadece baka baka aynisi yaptilar ama bugun gayet iyi durumdalar, hersey boyle boyle baslar" diyerek beni motive etmeye calismistir. ozledim ceyhun hocayi valla, insallah seneye doner de emt dersini o verir.
  • bilkent'te çalışan, her dersinden önce ve sonra öğrencilere geldikleri için teşekkür eden tatlı mı tatlı, koca yürekli bir fizik hocasıdır. anlattıklarını tam olarak anlamamış bir öğrenci özel olarak yanına gittiğinde hocanın tatlılığından dolayı istemsizce heyecanlanabilir fakat kanımca ceyhun bulutay buna alışmıştır, garipsemez.