• eski komşumdur, kendisiyle aylarca fotoğraf üzerine bir projede çalıştık. toplantılara gelmesini dört gözle beklerdim, çünkü espri yaparak veya yanlış gördüğünü iğneleyerek, bu toplantılarda ki kasvetli havaları dağıtırdı. bugün söyledikleride eminim panel esnasında komik olan fakat cımbızlandığında tuhaf görünebilen bir sözdür. kendisi çok başarılı bir doktordur.

meme kanserinde doğru bilinen yanlışlar : http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…ew.aspx?id=5355508
    türk doktorların başarısı : http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…w.aspx?id=13509804

edit:

dha'ya bugün o sözlerle ilgili röportaj vermiştir, buyrun :
    http://webtv.hurriyet.com.tr/…n-doktor-konustu.aspx
  • öyp mağduriyeti ile ilgili öyp araştırma görevlilerinden daha fazla çaba harcayan adam gibi adam vekil gibi vekildir. herkesin kör sağır olduğu bir dönemde bu yaptıkları asla unutulmayacaktır. partisinin yüz akı, ceyhun abimizdir.
  • bugünkü tbmm bütçe görüşmelerinde öypli akademisyenlerin kadroları ile ilgili problemi dile getirmiştir. 12 gün sonra öypli araştırma görevlileri iş güvencesiz ve işsiz kalacaktır.

konuşmasının ilgili bölümü aşağıdadır.

--- spoiler ---

…15 gün sonra yaklaşık 14 bin öypli araştırma görevlilerinin geleceği ve kadroları belirsiz. kadroları khk ile ellerinden alınarak gasp edilen öyli araştırma görevlileri için geçtiğimiz ay yök, eski kadrolarına dönebilmelerine yönelik onay verdi. uygulama rektörlerin kanaatine bırakıldı, bırakıldı ama sayın başkanım, sayın bakanım, değerli bürokratlar, değerli milletvekili arkadaşlarım sizin rektörleriniz hz.ömer değil ki, onlardan hz.ömer adaleti bekliyorsunuz. o yüzden çoğu rektörünüz iyi niyetle davranıp bu arkadaşlara yol açtı ama bir sürü şartlar öne sürdü ama birçok rektör bunları yapmadı. bu rektörlerle ilgili birkaç şey söylemek istiyorum: pek çok rektör kritersiz, koşulsuz öypli araştırma görevlilerini eski kadrolarına alacağını açıklarken bazı rektörler bazı kriterler ile işi yokuşa sürdü, bazı rektörlerse kulağının üstüne yattı. özellikle 15 temmuz sonrası yarattığı mağduriyetlerle vicdanlarını sorgular hale geldiğimiz bu rektörler için şunu söylemek istiyorum: “gelin vebal altına girmeyin, kul hakkı vebali taşınacak bir yük değildir.” sayın erdoğan iş dünyasına +2 kişi daha işe alın derken yıllarca eğitim verdiğimiz, ailelerin ve memleketin bin bir zorlukla, masrafla yetiştirdiği, doktora yaptırdığımız, lisan bilen, bu ülkenin, bilimsel geleceğin bilimle yetişmiş insan sermayemiz olan öypli genç akademisyenleri hiçbir gerekçe yokken işten atıyorsunuz. hakları olan ve bizzat devlet tarafından verilen kadroları iade etmiyorsunuz. üstelik bu kadrolar 1 ocak 2018’de tamamen yanacaklar, size de yaramayacak. üstelik 60 üniversitede bu işlemi yaparken yök önerisine uyarken, keyfi olarak diğerleri yapmıyor, bunun hiçbir hukuki engeli yok, korkulacak bir şey yok, keyfiyetiniz insafsızlıktır. yök başkanı sayın prof.dr.yekta saraç hoca ile aynen 65bin öğrencinin sorunlarının çözümündeki gibi bu akademisyenler için insani ve vicdani bir çözüm yolu bulacağımıza hala inanıyorum, umutluyum.
    --- spoiler ---
  • kadın dediğinin karanlıkta hepsi aynı başlıklı bir makalesi yoktur, boşuna aramayın. biliyorum ben de öyle birşeyler yazdı gibi hatırlıyordum ama yokmuş yok, ben kontrol ettim.
  • tribünlere oynamayı seven ve çoook çok iyi bilen, çalışkanlığı ve birikimi ile bursa'ya ve chp'ye fayda sağlaması muhtemel milletvekili adayı abimiz. anadan doğma siyasetçi.
  • tbmm'de yaptığı konuşmada sözleşmeli öğretmenlik ve beraberinde getirilen mülakattan bahseden bursa milletvekili. konuşmasında, şu anki karışık ortamda gelmiş olan öğretmenlik mülakatının, içinde bulundurduğu paradoksu dile getiriyor.

ilgili konuşma
  • bundan sonraki dönemlerde milletvekili adayı olmayacağını açıklamış chp bursa mv. twitterdan veda mesajı yayınlamış an itibariyle. yaptıkları ile hep iyi hatırlanacak olan güzel insan. yolu açık olsun.
  • vekil gibi vekilin tanımıdır. milletin verdiği vekaletin sonuna kadar hakkını veren biridir. sözlükte kendisinden bu kadar az bahsedilmiş olması enteresan olan kişidir.

1 entry, 3 tanım. *
  • bu kadar ağır eleştirilmeyi kesinlikle hak etmeyen doktor. düşünülenin aksine insan psikolojisinden gayet iyi anlar. hastalarına moral ve güven verir. söylediklerinde de sonuna kadar haklıdır. sıkıntı bundan reyting malzemesi yapmaya çalışanlarda.
  • çalışınca yoruluyor ve bazen devam edemiyor insan. diğerleri gibi oturmuyor, üretiyor. keşke devam etse dediğim kişidir. devam etmeyecekse de canı sağ olsun, biz kendisini iyi bir şekilde hatırlayacağız.
hesabın var mı? giriş yap