şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık 20 yıldır basketbol antrenörlüğü yapan, bu süre içinde botaşspor ile türkiye bayanlar ligi şampiyonluğu yaşayan, milli takım da da göreve yapandır.
    botaşspor ve milli takımın guardı aylin yıldızoğlu ile evlenmiştir.
  • önümüzdeki sezon fenerbahçe bayan basketbol takımını çalıştıracağı söyleniyor.
  • basketbol antrenörü olarak aşmiş olmasinin dişinda kendisi gercek bir beyefendidir.bütün başarilarini hatta daha fazlasini hakediyor.
  • galatasaray bayan basketbol takımının yeni antrenörü.

http://www.galatasaray.org/…ol/bayan/haber/7001.php
  • botaşspor'un başındayken, sporcularını korkudan titreten antrenör.
  • türkiye'de ertuğrul sağlam'ın gördüğü saygının 1000'de 1'ini görmese de şampiyonluk kupasını istanbul'dan çıkarabilen ilk ve tek coach kendisidir. botaşspor'a altın çağını yaşattığı dönemde bir de avrupa kupası finali oynatmıştır..
  • bu sezon ba$indan beri salonda izledigim her macta, oyuna girip cikan kizlara yuksek sesle bagirdigini, hata yapanlari feci azarladigini, anormal disiplinli oldugunu gordum. her firsatta kadin basketbol macina giden birisiyim ve bu davrani$lara ali$ik olmadigim icin beni biraz rahatsiz etti. sonra ogrendim ki, ceyhun hocanin her zamanki haliymi$. ba$arili bir hoca oldugu da bir gercek olduguna gore kafayi buna yormuyorum artik. yalniz tek sikintim gs futbol takimi oyunculari gibi kizlarin da hocaya kar$i tavir alacak du$unceler icine girmeleri. takim guzel bir ivme yakalami$ken korkuyorum acikcasi. sutten agzimiz yandi bir kere, bu yuzden diken ustundeyim $ahsen.
  • "kaymak bulmuş kedi gibi gülen"dir. ben demiyorum onlar diyor.

(bkz: the smile of a cat that got the cream/@resneli geyik)
  • dürüstlüğünü ve açık sözlülüğünü galatasaray-fenerbahce finali sonrasında bile bozmadan kendi bildiğini konuşmaya devam eden antrenördür
  • galatasaray medical park'ın geçen sezon bazı hassas yanları vardı. bu sezon ise bir tek hassas yanı var, o da sağolsun ceyhun hoca.

herhalde salona 12 kişiyle inip de bench'ten sadece 3 kişi oynayan başka takım yoktur bu düzeyde ve bir kaç kulvarda efor sarfeden.

geçmişinde futbolculuk mu vardı bilemiyorum ama bench'i kullanmayacaksan herkesi 30 dk. civarında oynatacaksan ne lazım sana 12 kişilik maç kadrosu ne lazım 15 kişilik takım kadrosu.

oyunculardan en fazla verimi alma konusundaki uygulamalarının sağlığından oldukça şüpheliyim. tina charles ile diana taurasi nerdeyse maçın bütününde oynuyor. maç sonu istatistiklere bakıyorsun en az 2 oyuncu süre almamış oluyor, 2 oyuncu da 1-2 dk'nın altında süre almış oluyor. yani bench'ten 3 oyuncu getirmiş, kafasındaki iskelet 5'liyi büyük oranda korumuş oluyor.

ayrıca maç sırasında oyuna müdahalesinde pek yerinde davrandığından şüpheliyim. oyunu nerdeyse bizler kadar seyrediyor sağolsun. oysa kendisi takım menajeri veya istatistik uzmanı değil, takımın baş antrenörü. umarız o doğrultuda evrilmesine kaldığı yerden devam eder. çünkü bir süredir yerinde saydığı muhakkak.