şükela:  tümü | bugün
132 entry daha
 • vibratörün nasıl bir ceyizlik olacağını ben anlayamadim
 • "görünsün diye 5 yıldız verdim" diyenlerle yarışır.
 • trendyol klasiği.
  zatren trendyol'dan alış veriş yapmıyorum. olurda aradığım ürün bir tek orada varsa, hemen başka bir ürününü yorumlarını açıyorum. çeyizim için aldımları görüp, trendyol'dan neden nefret ettiğimi hatırlıyorum. iyi oluyor.
  sepeti boşalt.
  pencereyi kapat.

  yorumlar ve resimler için para falan veriyor galiba trendyol. bazı uyanıklarda direk satıştaki ürünün ekran görüntüsünü alıp paylaşıyor.
  ya da çoğu bot.
 • kullanamadığı ürüne yorum yazmak bir beyinsizlik örneğidir.
  ben senin evlenmeni mi bekleyeceğim ürünün gerçek değerlendirilmesi için.

  kaç yaşıma geldim çeyizim için tek parça bir şey almadım.
  kullanmadığım şeyleri eve alıp bir odada biriktirmek bana çok saçma geliyor.
 • klasik bir trendyol yorumu. demek çeyizine aldın ha? demek evleniyorsun ha. vay be. kart mı yollayalım? bana ne niye aldığından? daha kutusunu açmadığın ürüne neden yorum atıyorsun zeka küpü? bu bilgiyle napalım tam olarak?

  bir de şunlar var:

  "paketlemesi iyiydi."
  bana üründen bahset. sizin gibi mallar yüzünden satıcılar kırılma ihtimali dahi olmayan alakasız şeyleri bile 727472 kat ambalaja sarıp gönderiyorlar marifetmiş gibi. allah aşkına şunu yazmayın ya.

  "kargo çok hızlıydı, ertesi gün elime ulaştı."
  bana üründen bahset. kargo şirketi mi seçiyoruz kendimize, ürün mü? adı üstünde orada "ürünü değerlendir" yazıyor, kargoyu değil.

  "minik hediyeler için teşekkürler."
  hayatında ilk kez bu satıcı sayesinde minik jelibon veya mini tadelle yedin sanırım, geç bunları, bana üründen bahset.

  "yorumlara bakarak aldım, tam oldu."
  tam oldu demek, oooooo bunu kutlayalım o zaman. bu son derece aydınlatıcı ve detaylı yorum sayesinde herkes tam bedenini alabilecek zeka küpü, harikasın.

  "alın aldırın kızlar."
  neye dayanarak? bana üründen bahset. neden alalım, aldıralım? nasıl bir verim aldın veya nasıl bir artısı var? sadece senin sözüne güvenip alalım mı istiyorsun? kredi kartımı vereyim, sen benim yerime al istersen uygun gördüğün şeyleri? bana üründen bahset!

  "berbat, iade."
  neden berbat, hangi beklentilerini karşılamadı? neden böyle gizemli yorumlarla kafa karıştırıyorsun? bana üründen bahset.

  "arkadaşıma hediye olarak almıştım onunkini beğenince kendime de aldım."
  ürünü nasıl bir motivasyonla satın aldığını söylemen aşırı iyi oldu ya, hemen biz de arkadaşlarımıza ve kendimize birer adet alıyoruz. arkadaşına almış, çok beğenince kendine de almış... tamam da niye? nesini sevdin en çok? bana üründen bahset demiş miydim?

  "erkek arkadaşıma aldım çok beğendi."
  aaa o beğendiyse kesin iyidir o zaman ya, çok sağol yorumun için.

  "kardeşime aldım, beğendi."
  wooooww kardeşin beğendi ha, helal olsun bu ürünü üreten üreticiye, sana ulaştıran tedarikçiye, ne büyük iş başarmışlar. bana üründen bahsetmek ister misin? lütfen?

  ürün değerlendirmesi yazmayı bile beceremeyen yurdum insanının a0 türkçeyle yazdığı faydasız ve anlamsız yorumlarını okurken düşünüyorum, bu insanların böyle olması onların suçu mı yoksa yetiştikleri ortam mı onları bu kadar saçma bir hale getirdi? cevabını asla bulamayacağım sanırım.

  debe editi: biraz ofansif bir dille yazdığım bir iç dökme yazısıydı, bu kadar çok kişinin katılıp debe'ye sokmasına şaşırdım açıkçası. bu tip yorumlar yazanlara sinir olanlar bu kadar kalabalıksa bu tip yorumlar yazanlar neden bu kadar kalabalık? kafamda deli sorular.
 • bir dönem internet üzerinden satışla içli dışlı olmuş biri olarak söylüyorum, alacağınız ürüne altında yazan yorumlara bakarak karar veriyorsanız o ürünü almayın zaten. alayı bot, zırva, işletme sahiplerinin yan hesaplarından yazdıkları ya da eşine dostuna yazdırdıkları şeyler. onun haricinde yazan gerizekalılar da bakın ben bunu aldım ahahaah demek için yazan moronlar. ülke genel bir gerizekalılık sorunuyla boğuştuğundan çok var bu tiplerden.
 • robot süpürge
 • trendyol'un 10 puana yorum yap, 20 puana fotoğraf paylaş toplamda 500 puan topla, 50-tl indirim kuponu kap kampanyası nedeniyle kendini kaybetmiş insan topluluğu.

  anlamıyorum ki; ülkede çeyiz kurmanın maliyeti yaklaşık 100 bin tl olmuşken o 50-tl'yi alsalar ne olur almasalar ne olur…
 • trendyolda beni delirten yorumlar. çeyiz olarak almayanlar mutfak veya ev eşyası alamıyor mu mesela? bir de en sıradan şeylere bile o kadar abartılı yorumlar yazıyorlar ki aile evinde hiçbir şey görmediniz mi yazacağım cevap yazabilsem…
 • bir ara nişan arifesinden dönmüşlüğüm var. o zamanlar alıp alıp kenara attığım bir çok şey şimdi umrumda bile değil. ne gereksiz şeydir bu çeyiz mevzusu. insan olgunlaşınca hayata da başka bakmaya başlıyor tabii.
49 entry daha
hesabın var mı? giriş yap