• valla yazıyı okurken direkt aklıma, ulan il il köy köy takip edecek, her sahnesine gidecek, hediye yollayacak parayı nerden buluyor bu insanlar düşüncesi geldi.
    edit: arkadaşlar ekleme yapmış "zamanı da nasıl buluyor" diye. haklılar. onu da buraya ekleyelim.
  • tipik bir celebrity worship syndrome (cws). zarasiz bir eylem olabilecegi gibi tapinilan unlunun hayatina da mal olabilir. john lennon orneginde oldugu gibi. (jodie foster'da direkten dönmustu).
    hasta sadece taptigi inasini degil halk sagliginida tehtid eder ki bu daha yaygin bir disavurumdur.
    hasta birey, taptigi kisiyi etkilemek icin baska insanlarin canina kiyabilir. burada amac tapinilan kisiyi etkilemek ve onun ilgisini cekmektir. psychiatry bu hastalarin cogunun ayni zamanda birden fazla kisilige sahip olduklari detayinin uzerinde durur. takip asamasinda ki hasta ile gunluk yasaminda ki hasta arasinda ciddi karakter farkliliklari bulunmaktadir. cok ciddi bir psychiatric hastaliktir hafife alinmamalidir ve acilen polise basvurulmalidir.

edit: nerdeyse ceylan ertem'i suclayan ve bunun bir pr girisimi oldugunu dusunenlerin bulundugunu gormek yasanilan olayin kendisi kadar rahatsiz edici bir durum. kadin korktugunu soyluyor, suser " ya birak yaa" diyor. ısteksiz bir gecede yasanilan zoraki sevismeler sonucunda bir sekilde ortaya cikmissiniz bari susun.
  • ilgili flood, kadın baya zor zamanlar geçirmiş, umarım şikayet ile beraber bu durum son bulur.
  • yine ahalinin kalitesini gösterdiği bir başlık olmuş (bkz: asemptomatik yobaz)

sapık denilen kişiye zevksiz diyen olmuş, dövdürt diyen olmuş, ceylan ertem hayal görüyo kafayı yedi diyen olmuş, popülerlik için yapıyo diyen olmuş, bir kere biseksüel seviştiği için başına geliyo diyen olmuş vb.

yalan söylüyosa da çıkar ortaya, hayalse de çıkar ortaya. yalansa kendini bitirir ve silinir, hayalse bu, gerçekten tedavi olması gerekir ve farklı bir yöne ilerler hayatı. yalan kısmını neden göze alsın, artık her şeyin sosyal medyada ortaya çıkarıldığını o da biliyor.

bildiğiniz sapıklık olayı bu. taciz için göte ellemek, sapık olmak için tecavüz etmek şart değil. sizin bir yakınınızın başına gelse, gider bi köşede öldürürsünüz bunu yapanı ve hatta espiri yapanları da.

burda kötü olan tek şey, bu konuyu çözebilecek bir kamu kurumu kalmamış olması. adalet, güvenlik vb.
  • "güvendiğim kişiler böyle tavsiye ettiği için 2 sene kadar tüm iletişimimi kestim. bunun çare olacağını, karşı tarafın ilgisini kaybedeceğini umdum."

olay gerçekten çok korkunç, umarım başına bir iş gelmeden çözülebilir. ancak benim dikkatimi yukarıda belirttiğim kısım çekti. nitekim 5-6 yıllık sürecin 2 senesinde iletişimi kestiğini belirtiyor. bu nedenle, geriye kalan süreç içerisinde bir iletişimin olduğu sonucuna varıyorum. bu durum da paranoyak biri için umut anlamına gelebilir o yüzden keşke hiç iletişim kurmasaymış
  • sapığın ayda en az 20-30bin geliri vardır. çat diye oradan oraya taşınıyor, her konsere gidiyor, cinsiyet değiştiriyor, tatillerde yanında bulunuyor, her mekanda takip ediyor, hep dışarı yiyor. bu sapıkla bu hayat tarzında evlenmek isteyecek binlerce kişi olacaktır haha.
  • dimebag darrell'ı sahnede öldüren de böyle bir sapıktı. çok korkutucu olsa gerek.
  • ben okurken sürekli güneş gözlüklü bi tipin orada burada beni takip ettiğini düşündüm, o korkuyu yaşadım. öte yandan bazısı da sherlock kesilmiş delil inceliyor, anlatılanları inandırıcı bulmuyor. "cinsiyet değiştirdiği kısım hiç inandırıcı gelmedi. şahsın before/after fotolarını derhal masamda istiyorum" gibi birtakım haller içerisindeler, enteresan.

umarım arada sırada kafasına göre işleyen yasalar bu kez işler de en kısa zamanda başındaki bu beladan kurtulur.
  • yeni nesiller bilmez, eskiden jandarma dayağı diye bir olgu vardı bu ülkede. (bkz: jandarma dayağı) laftan, sözden, medeniyetten anlamayanları pamuk gibi yapardı jandarmamız. bunun polis versiyonu elbette mevcuttu. bir örneği için (bkz: hortum süleyman).

dayak, fiziksel şiddet her ne kadar insanlığa yakışmayan şeyler olsa da, insanlıktan çıkmış mahlukata karşı da kimi en faydalı seçenek olabilme potansiyeline sahip sanki.

bir bilgelik anında yıldız tilbe’nin söylediği gibi; “kavga ederek çözebileceğiniz sorunları konuşarak uzatmayın”.
  • vay be millet ne biçim deliriyor öyle, cinsiyet değiştirmeler, yol kenarında dikilmeler, şehir değistirmeli takipler falan. ceylan hanımı sevdiğimden bir iki cümle edeyim, tut annecim kallavi bir koruma gördüğü yerde sıksın boğazını. burası türkiye polise gitsen gülerler üstüne birde onlar asılır.
hesabın var mı? giriş yap