şükela:  tümü | bugün
 • aklımıza şüphesiz o türküyü düşürmüştür. dağlara bile gerek yok, devletimiz niyet ettiktten sonra düzde öldürülmüştür. ha urfa'nın dağları ha lice'nin köyleri.

  urfa’nın etrafı dumanlı dağlar
  ciğerim yanıyor aney gözlerim ağlar
  benim zalim derdim cihanı yakar

  gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar
  anandan babandan yardan ayrı koyarlar

  urfa dağlarında gezer bir ceylan
  yavrusunu kayıbetmiş ağlıyor yaman
  yarimin derdine bulmadım derman

  gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar
  anandan babandan yardan ayrı koyarlar

  ceylan senin gibi yüreğim yara
  cihanda derdime aney bulmadım çare
  bir yavru kaybettim gözleri kara

  gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar
  anandan babandan yardan ayrı koyarlar
 • türkiyemin hiperkapitalist bir ülke olduğunun en açık kanıtı olan olayın mağdurudur. eğer suçu işleyen veya suça maruz kalan "hiperzengin" değil ise olayın "büyütülmesine" gerek yok ((bkz: tatsızlık çıkmasın)). hem devlet suç işlemez! hep beraber tekrarlıyoruz "dev-let suç iş-le-mez." kaza olmuş işte. "ka-za ol-muş" ayrıca cimbombom falan filan...

  (şimdi şeyler de çıkacak eminim: "ne işi vardı onun orada"cılar. tabii kadın tecavüze aranır, çocuk havan topuna aranır... şimdiden veriyorum bakınızımı iğrençsiniz ibneler. yazsanıza olm, geçsenize dalganızı. on bin parçaya ayrılmış çocuk diye, insanlıktan pay almadığınızı kanıtlasanıza herkese. a ama tabii, cinsel bir mesele yok burada yazamazsınız. koçlarım benim, karaderililerim yazarseverlerim benim be... gurur duyuyorum hepinizle.)

  aa hayat ne güzel kuşlar filan.
 • (bkz: xezal)
 • hele ki kürt açılımının epeyce tartışıldığı bugünlerde, böyle bir olayın olması ve ardından gösterilen zaafiyet ve vicdansızlık örneği daha yıllar yılı kürt sorunun devam edeceğini göstermiştir bizlere.
  beğenin ya da beğenmeyin taraf gazetesi olayı dün duyurmasaydı daha hiç birimizin haberi olmayacaktı bu olaydan, yer aslında o kadar önemli değil mühim olan devletin kurumlarının olaya gereken duyarlılığı göstermemesi, belki bu olay ege'de ya da marmara'da olsa belki diğer gazetelerde de duyardık ama haberin ömrü sadece 1-2 gün ile sınırlanmış olacaktı. yine üstü örtülmeye çalışılacaktı.
  burada örneğini gördüğümüz ve daha binlercesi* yaşanmış güneydoğu anadoluda bu gibi olayların hep üstünün örtülmesi, asıl sorun bu, hatırlayalım daha çok olmadı bir subay ceza olarak pimi çekilmiş el bombasıyla 4 kişinin ölümüne sebep olmuştu, ne oldu yine unutuldu gitti.
  insana verilen değerin sıfır olduğu bir coğrafyada daha nice ceylanlar, mehmetler gidecek.
  bu entryi zamanın ötesine göndermeden önce ölen kızın annesinin ya da babasının yerine koyun kendinizi, ardından hissettiklerini ve içlerinde büyüyen kini gözünüzün önünde canlandırın, bu olayların o coğrafyada sürekli yaşandığını düşünün.
 • " (...) bugün de devletin öldürdüğü ispatlanmış değil. devlet, devlet politikası olarak adam öldürür, diğeri cinayettir"

  tüm zamanların en sıkı başkanı süleyman demirel'den fütüristik bir tespit, bir kaç hafta öncesine ait.
  demek devletin demir eli, ne ceylan dinliyormuş ne sabi sübyan.
 • ölümü, seçici geçirgen vicdanları sızlatmayacaktır.
 • ekşi sözlük hep söylenir, türkiye nin prototipidir, gerçeğidir, magazinidir. vss..

  diyarbakır da havan mermisinin isabet etmesiyle bu küçük kızın yaşamına acı bir şekilde son vermesi de bunu tastamam burda görmeme sebep olmuştur.

  cem garipoğlu hakkında sözlükte yer alan entry sayısı an itibariyle:938
  münevver karabulut hakkında sözlükte yer alan entry sayısı an itibariyle:107

  ceylan önkol hakkında sözlükte yer alan entry sayısı an itibariyle:17 ???

  aylarca bir cinayet hakkında söylenmedik laf, yapılmadık yorum, edilmedik ah, beddua, küfür kalmadı sanırım. hemen hemen herkesin istisnasız söyleyebileceği iki cümle oldu. iki üç beddua.. sözlükte de hakezâ aynı seremoni tekrarlandı.

  bu fukara kızcağız bana göre daha da acımasız bir cinayete kurban gitti ne ididüğü belirsiz, kim/ler tarafından yapıldığı belirsiz bir kıyımın kurbanı oldu. burda ateş, gerçekten tam anlamıyla düştüğü yeri yaktı. münevver in bir kesik başı kaldı geriye, bu kızcağızın etleri ağaçlardan kazınarak puzzle gibi biraraya getirilip battaniye içersinde toplama küçük bir ceset oluşturuldu. ellerim titredi ben bunları burda yazarken.. kimsenin ruhu vicdanı titremedi..
  ne devlet tenezzülen bir af diledi, ne de en ufak bir vicdani haysiyet, bir tâziye, bir af dilendi.
  affı mı olurmuş bu işin, olmazın bile olmazı oldu.

  medyası, askeri, ekşisözlük yazarı, köşe yazarı, bakkalı, mühendisı, öğretmeni, bilir kişisi, bilmez kişisi, kim varsa hepiniz haysiyetleriniz, sızlamayan vicdanlarınız içinde boğulun kör kuyularda, kör olup piyango bileti satın!

  tanım: ceylan önkol, bir özge candır, kara gözlü ceylandır..
 • kimbilir, hangi rüyaya dalmıştı ölmeden.
  kır çiçeklerinin içine uzanmış
  üzerinden kuşlar uçmuş, ölmüştü kız.
  kimse bilmez sahibini, maraldır o.
 • dokunulmazlar tarafindan katledildigi icin toplum hafizasinda unutturulacak olandir, yaziktir.