şükela:  tümü | bugün
 • hadi lan ednan hoca patlat kasedi şenlensin ortamlar.
 • (bkz: #75197072)
 • sonunda kaçmış ve inşallah kurtulmuş tutsak kadın
  yıllar önce vice’a verdiği röpörtajda (belgeselin tamamını izleyin ama ablamız 11. dakikalarda çıkıyor) bile beni inandıramamıştı
  takipçisiyim!
 • gazetelerde yer alan, 2007 ve 2018 tarihli iki yazıya baktığımda "nereden nereye" diyorum.
  a. 2007 tarihli hürriyet haberi: http://www.hurriyet.com.tr/…ini-kurtaramadi-6500718
  b. 2018 tarihli sözcü haberi: https://www.sozcu.com.tr/…i-ceylan-ozgulden-itiraf/

  a. mühendis baba kızını kurtaramadı!
  "
  ‘adnan hoca’ olarak tanınan adnan oktar'ın cemaatine giren 27 yaşındaki ceylan özgül'ü istanbul'dan kaçırarak balıkesir'in ayvalık ilçesi'ne getiren mühendis babası feridun özgül, kızının “beni zorla kaçırdı” şikayeti üzerine, ‘alıkoymak’ ve ‘tehdit’ suçundan adliyeye sevkedildi.

  çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere berbest bırakılan feridun özgül, “kızımızı yitirmek üzereyiz. ancak buna asla izin vermeyeceğim” derken, kızı ceylan özgül tekrar istanbul'a döndü.

  ceylan özgül'ün istanbul'dan babası feridun özgül tarafından otomobille ayvalık'ın altınova beldesi'ne kaçırıldığı ihbarını alan jandarma, dün akşam ayazkent sitesi no: 50'deki eve baskın yaptı. evde bulunan ceylan özgül, babası 57 yaşındaki feridun özgül, eniştesi 65 yaşındaki ubeyt avcı, arkadaşları 26 yaşındaki kübra ve 29 yaşındaki ender yelkenci kardeşler karakola götürüldü. ceylan özgül, burada babasından şikayetçi oldu, kendisini zorla kaçırıp alıkoyduğunu öne sürdü.

  iddiaya göre, istanbul'dan özel uçakla 3 avukat gece edremit körfez havaalanı'na geldi, ayvalık'a geçip ceylan özgül'ün ifade vermesine nezaret etti. genç kız, sağlık kontrolü için sağlık ocağı'na gönderildi. ceylan özgül, sağlık durumunun iyi olmadığını ifadesini daha sonra vereceğini söyleyerek, istanbul'a gitmek üzere yola çıktı.

  jandarmadaki sorgularının ardından, feridun özgül, kızını zorla kaçırıp alıkoymak, olay sırasında yanlarında olan kızının arkadaşı tülin marangozoğlu'nu tehdit etmek, ubeyt avcı, daha önce adnan hoca cemaatinden ayrıldığı ileri sürülen kübra yelkenci ve ender yelkenci kardeşler ise ‘yardım ve yataklık’ suçlarından adliyeye sevkedildi.

  ‘beni bırakma’

  istanbul'daki bir holdingte genel koordinatörlük yaptığını belirten elektrik ve elektronik mühendisi feridun özgül, adliyeye çıkarılmadan önce yaptığı açıklamada kızını zorla kaçırmadığını iddia etti. özgül, şunları anlattı:

  “kızım bu cemaate katılalı 3 yıl oldu. 11 aydan bu yana kendisini hiç görmedim. annesi hasta olmasına rağmen 8-10 ayda bir eve geliyordu. gelirken de cüsseli, irikıyım en az 3 koruma yanında olurdu. bu korumalar ben ve annesiyle ceylan'ın özel görüşmesine izin vermezdi. kızım nasıl bu hale düştü bilmiyorum. kendisiyle dün görüştük. evimize geldi. yanında kız arkadaşı vardı. özel görüşmek istedim. arkadaşı tülin karşı çıktı. aramızda tartışma yaşandı. seslerimize karşı komşumuz serkan çıktı. serkan'dan yardım istedim. serkan'la birlikte tülin marangozoğlu'nu dışarıya çıkardık. baba-kız gibi konuştuk. istanbul'da gezdik, yanımıza arkadaşları yelkenci kardeşleri de aldık. sohbet ettik. akşam üzeri gezerken, ailemizden söz ettim. hızlı feribota geldiğimizi farkettik. çok duygulandım. kızım da çok duyguluydu. ‘beni bırakma baba’ diyordu. hızlı feribota girdik. planlanmış bir şey değildi. bandırma'ya çıktık. bacanağım ubeyt'in yeni ev aldığını anlattım. ayvalık'a geldik. oturduk çay içtik. ayvalık tostu yedik. bacanağımla buluştum. onların evine doğru yola çıktık. bu arada kızım sürekli tedirgindi. ceylan, polis aracını görünce beni ‘arkadaşlarımız benim kayıp olduğumu bildirmişlerdir’ diye uyardı. bacanağımın evine geldik. sohbet ettik. artık bizi üzmeyeceğine söz verdi. hatta ayvalık'ı çok sevdiğini, annesiyle birlikte bir hafta tatil yapmak istediğini söyledi, benden otelde oda ayırtmamı istedi. her şey yolundaydı. ben de güven uyandırdı. bir iki kez çikolata ve şeker almak için bakkala gitti. hiçbir sorun yoktu. ikinci çıkışında arkadaşlarına telefon etmiş. kaçırıldığını ileri sürmüş. yerimizi de söylemiş. ancak bize hiç belli etmedi. tam yemeğe oturacağımız sırada jandarma geldi. kızım adnan oktar'ın bilim araştırma vakfı'nda üst düzey yöneticiydi. iyi bir pozisyonu vardı. peşini bırakacaklarını sanmıyorum. 27 yaşında bir kız, nereden parayı bulmuş, özel uçak tutup istanbul'dan avukatlar getirtiyor, jaguarlı korumalarla dolaşıyor. biz kızımızı yitirmek üzereyiz. ama buna izin vermeyeceğim. anneler, babalar çocuklarını adnan hoca'nın cemaatinden uzak tutsun.”

  feridun özgül, kızının psikolojik durumunun iyi olmadığını gözlediğini, vasisi tayin edilmek istemiyle girişimde bulunacağını da söyledi. feridun özgül, bacanağı ubeyt avcı, kübra yelkenci ve ender yelkenci, akşam saatlerinde çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
  "

  b. adnan oktar’ın kediciği ceylan özgül’den itiraf!
  "
  adnan oktar'ın popüler kediciklerinden ceylan özgül, sosyal medya hesabından uğradığı baskıyı ve kısıtlanan yaşam tarzını itiraf etti.

  yaptığı her hareketle, söylediği her sözle olay yaratan adnan oktar, bu kez de bir kaçış iddiasıyla ilgili gündeme geldi. adnan oktar’ın popüler ‘kediciklerinden’ biri olan ceylan özgül, adnan oktar’ın yanından ayağında terlik ve pijamalarıyla kaçtığını iddia edilmişti. ceylan özgül, adnan oktar’dan gördüğü baskıyı sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak itiraf etti. işte özgül’ün o paylaşımı;

  20 yılda bir kez bile mahalle bakkalını görmeyen, eczaneden ilaçlarını kendisi alamayan, yıllar önce değişen türk lirası'nı tanımayan, doktor muayenesinde bile tek başına bırakılmayan kişi özgür müdür? bir insan saçının modelinden kilosuna kadar başkası karar veriyorsa, ne yiyeceğinizden ne okuyacağınıza kadar başkası karar veriyorsa, bu nasıl bir özgürlük anlayışı? size sorulan sorulara "ben özgür irademle buradayım" diye cevap vermek özgürlük değildir.
  "

  eğer sardıysa şuna da göz atmak isteyebilirsiniz: (bkz: adnan oktar/#72810402)
 • son instagram paylaşımları akli dengesinin yerinde olmadığıına dair şüphe uyandırmaktadır.
  instagram hesabı
 • akıllılık edip kaçarak kendini kurtarmış eski kedicik.
  darısı diğerlerinin başına. gençliklerini güzelliklerini saçma sapan hikayeler anlatan birilerinin istekleri doğrultusunda heder ediyorlar, yazık gerçekten. gidin istediğiniz hayatı yaşayın, bir tane hayatınız var.
 • tam olarak hangi tarihde adnan oktar grubunu terk ettiğini merak ettiğim kadın.
 • (bkz: #75261674)
 • adnan oktar ve ekibinden birkaç kişiyi hayatından uzaklaştırmak adına koruma kararı çıkartmış: https://www.instagram.com/p/bhtu4tbbcep
 • senelerce iri göğüslerini kameraya karşı şişirip program sunarken acaba aniden ne oldu da tarikattan ayrılma kararı aldı diye düşündüren kişi. ne yapmış olabilirler ki içeride bu kıza? oradaki kızlara akla gelecek her türlü şey zaten tarikata girer girmez yapılıyor zaten.