şükela:  tümü | bugün
  • akpli yeni yönetimin bile sessiz kalamadığı büyük yolsuzluk iddiasıdır.

eski akpli yönetim resmen götürmüş...

(kaynak ve spoiler verirken kaydet'e bastım yanlışlıkla. kaynak ve spoiler gözükmedi. çok özür)

--- spoiler ---

olmayan malzemeye, alınmayan benzine milyonlar ödenmiş. içişleri bakanlığı, şanlıurfa’nın sınırdaki ilçesi ceylanpınar’da belediyeyi denetledi. akp’li menderes atilla’nın 5 yıllık icraatını gören müfettişler, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

ak parti'li ceylanpınar belediyesi'nin 31 mart yerel seçimleri'ne kadar olan 5 yıllık dönemini inceleyen 2019 tarihli içişleri bakanlığı raporuna ulaştı. raporda, alınmamış malzemelere milyonlarca lira ödendiği, sahte imzalarla belediyeye mal alınmış gibi gösterildiği, ankara büyükşehir belediyesi'nin yardım için gönderdiği park malzemelerini dahi kendileri satın almış gibi fatura düzenlendiği ortaya çıktı.

müfettişler, alınmış gibi gösterilen 1.2 milyon liralık ve 25 kalemlik malzemeyle ilgili tespitinde ise “atılan bütün imzalar sahte” notu düştü. 5.9 milyon liraya alındığı belirtilen benzinin de hiç alınmadığı vurgulandı. müfettişler, bir önceki akp'li yönetim dönemini kapsayan iddialar hakkında savcılığa suç duyurusu yaptı.
    --- spoiler ---

haber
  • kaynak verme ihtiyacı duyuyor musun delikanlı?