• benzin al ikazını görmek istemeyen tiptir. muhtemelen sevgilisi vardır.

ayrıca benzin ikaz lambası yanık halde manitacılık yapılmaz gençler.
  • ayni düsünceler eskiden bende de olurdu. bir defasinda ceyrek deponun gidecegim yere yetecegini varsayarak ciktim yola. hedefe yaklastikca isik yandi en dipteki cizgiye yaklasti iyice. birde hem yol calismasina hemde yogun trafige denk geldim. milim ilerleyemiyoruz ve bir dahaki benzinlikde 10 km sonra. o kadar tirstim ki yolda kalacagim icin. cünkü dur kalk yapiyoruz yol calismadan dolayi daralmis. yolda kalmis olsam zaten durma noktasindaki trafigi de ben kitlerim diye iceri dogru sicmisligim vardi. o gün son oldu artik ceyrege yaklastigi anda gider doldururum.
  • oda bir şey mi
    full depodan çeyrek depo eksilince rahatsız olup mazot alan babam var benim
    taksici gibi mk
  • doğru olanı yapan kişidir. ustaların da tavsiyesidir bu; aracınızda mutlaka çeyrek depo yakıt bulundurmak zorundasınız. eğer aracınızı sürekli 30-40 liralık yakıt ile kullanıyorsanız da, o çeyrek deponun üzerine devam etmelisiniz. yani çeyrek depo yakıtı deponuzda demirbaş olarak görmelisiniz. zorda kalmadıkça o yakıtı harcamamalısınız. eğer çeyrek depo bırakmayıp, sürekli olarak boş depoya 30-40 liralık yakıt almaya devam ederseniz; ileride yakıt pompanızı yanmış vaziyette elinize alırsınız. çünkü; yakıt pompası deponun içinde bulunuyor ve görevi; depodaki yakıtı belli bir basınç ile motora iletmek. siz depoya sürekli minimum yakıt aldığınızda, pompa kısmen kuru çalışmaya devam edecek ve ileride benzin pompasındaki motorun aşırı ısınmasına sebep olarak, yanacaktır.

belirtileri ise;
    - araç marş alıyor fakat çalışmıyorsa,
    - araç çalışıyor fakat gaz yemiyorsa,
    - araç hareket halindeyken tekleme yapıyorsa,
    - araçta yakıt az iken devire girmiyorsa,
    - aracın yakıt tüketimi arttıysa

geçmiş olsun. siz hep 50 liralık aldığınız için en çok da sizi etkiledi şimdi.
  • yakında bu zamlarla maks çeyrek depo benzin alabilir konuma geleceği için soyu yavaş yavaş tükenecek tiptir.

bu başlıklar da ' yarım depo benzin alabilen zengin ekşici' kısmına taşınır artık
  • diezel araçlarda yapılması gereken olaydır, zira ışık yandıktan sonra hava yapabilir veya mazot da bulunan pislikler araca zarar verebilir.
  • (bkz: ne var len)
  • tedbirli davranmayı beyaz yakaya bağlayan tipe selam olsun mallık seviyesi hayal edilemez yerlerde..bravo..
  • 5' te 1 depoda gerçekleştirdiğim aktivite.
  • çeyrek depomu bu ne zenginlik . ben daha gider diye diye 2 kere yolda kalmış adamım allahtan biri eve 30 mt varken oldu :)
hesabın var mı? giriş yap